07 Şub 2018
Seçil Şeker

Pub Story ile Eğlenceye Hazır Mısınız?

Bir bar oyunu düşünün ki, tüm detayları size maksimum eğlenceyi sunabilmek için ayrıntılı bir biçimde düşünülmüş... Yeni arkadaşlıklar edineni mi ararsın, evlilik kararı alanı mı, yoksa hayatta anlatamam denilen sırlarını anlatanı mı? Burada başına neler gelir bilmiyoruz ama çok eğleneceğini ve "Her hafta olsun!" diyeceğini biliyoruz? Nasıl mı? Orası tecrübeyle sabit bir konu. Hadi gelin biraz Pub Story ekibini tanıyalım biraz da röportaj videomuzdan etkinliğe göz atalım! 

Kaynak: Pub Story

Birbirinizi nasıl buldunuz?

Bora: Bir önceki çalıştığım eğitim şirketinde Hande ile beraber çalışıyorduk. Bar oyunu serimiz vardı. Yaptığımız işin daha ne kadar büyütülebileceğini keşfederken, bize bir de etkinlik menajeri lazım, en harika kimden olur diye düşünürken aramıza Burak'ı da katarak oluştuk.

 

Oyun tasarımı nasıl oluştu?

Bora: İnsanları birbirleriyle etkileşim halinde tutarak oyun oynatma üzerine çalışmalarımız vardı. Başka işlerimiz de olduğundan istediğimiz kaliteye ulaşamamıştı. Biraz mükemmeliyetçi bir yanımız da olduğundan oyunun son haline kavuşması uzun bir süreç aldı. Kendimizi kandırmadan her defasında güzel tepkilere odaklanıp durmak yerine eksiklere odaklanıp geliştirerek ilerledik hep.

Hande: Dehaya değil emeğe inanıyoruz. Bir anda aklımıza geldi ve budur diyemeyiz. Çok uğraştık, emek verdik şimdi budur diyebiliriz. 

 

Bu etkinliğe gelenleri ne bekliyor?

Hande: Biri bize bu soruyu sorduğunda "Biz anlatmayalım. Gel, gör ve deneyimle!" diyoruz. Yüzlerce insanı bir bara toplayıp, yeni insanlarla tanıştırarak, oyunlar oynatıyor ve gün sonunda çok eğlenmiş bir şekilde uğurluyoruz. 

 

Kaynak: Pub Story

Pub Story'nin gelecek planları neler?

Hande: Türkiye'de ciddi anlamda yeni bir eğlence anlayışı doğuyor. Biz de gezdiğimiz şehirleri arttırarak her yerde bu eğlenceyi deneyimlemek isteyen insanları topluyoruz. Götürebildiğimiz yer şehre götürmeye çalışıyoruz.

Bora: Bir uygulamamız çıkacak. Teknolojik ve alt yapı olarak da kendimizi geliştiriyoruz. Şehirlerden sonra başka ülkelerde de oynanması için çalışmalarımız var. Belki İzmir'e ayda bir yerine daha çok gelebiliriz. 

 

Etkinliklerde yaşadığınız, sizi mutlu eden hikayeleriniz var mı?

Hande: İzmir'de bir parti bittişi kol kola bir grup insan çıktı ve karşıdaki bara oturdular. Etkinlikte tanışmış arkadaş olmuşlar. Böyle iletişimlerin olması bizi mutlu ediyor tabii. İnsanların bu denli kendilerini açabilmesi beni çok etkiliyor. Oyunun gücü bu tamamen, o enerji...

Bora: Sonrasında dinlediklerimiz de bizi çok mutlu ediyor. Pub Story diye bir whatsapp grubu kurmuşlar tanışıp ve bağlarını koparmamışlar ve her etkinliğe geliyorlar. Evlilik yolunda ilerleyenler bile var. (Gülüyor)

 

Bir sonraki etkinliğiniz ne zaman olacak?

Bora: 7 Şubat'ta olacak, her zamanki gibi Hip. Craft Bar & Artisan Cafe'deyiz. Tek önerimiz geç kalmasınlar. İzmirliler keyifli yemek masalarından kalkıp gelemiyormuş bize öyle dediler. Tadını çıkarmak için saatinde gelirlerse harika olur.