04 Nis 2019
Otuzbeşlik

Renkli Koşu Festivali Mavişehir Sahiline Renk Katacak!

Dünyayı kasıp kavuran en çılgın, en eğlenceli, en renkli 5 km koşusu İzmir'de!

Her yaştan, her bedenden insanın ister koşarak ister yürüyerek ama mutlaka çok eğlenerek tamamlayacağı Renkli Koşu bir yarış değil, bir koşu festivali. Bu etkinlik davetine aileniz ve arkadaşlarınızla beraber katılabilir ve bu sıra dışı deneyimi birlikte yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle unutamayacağınız bir pazar günü geçirmeye hazır mısınız?


Kaynak: ColorSky5K

Görselde etkinliğin afişi bulunmaktadır.


Renkli Koşu Festivali nedir?
Renkli Koşu bir yarış değil, bir koşu festivali. Saat 10-12 arası kit dağıtımı oluyor. Festival sırasında saat 14:00-15:00 arası koşu yapılıyor. Yarış esnasında her bir kilometrede kurulu renk istasyonlarına ulaştığınızda, ekip ve gönüllüler tarafından, farklı Color Sky renkleriyle dizayn edilen renkli toz yağmuruna tutulursunuz. Bitiş alanına vardığınızda beyaz T-shirtleriniz ve siz, Color Sky renklerine bürünmüş olursunuz. 12:00'de Dj eşliğinde müzik başlıyor ve 17:00'ye kadar devam ediyor. Koşu, müzik ve renk dolu bir gün sizi bekliyor.

 

Festivali yapan kurum nedir? Genelde nasıl işler yapıyorsunuz?

Festival 2014 yılında Türkiye'de Ankara, İzmir ve İstanbul'da ilk kez düzenlendi. Festivali, BMO Organizasyon düzenliyor ve sadece Color Sky 5K Renkli Koşuyu düzenliyoruz.

 

İzmir’de her yıl renkli koşu olacak diyebilir miyiz?

2014 yılından bu yana düzenli olarak senede bir kez yapılıyor. Bu sene İzmir, İstanbul, Bursa ve Ankara'da yapılıyor. Web sitemizde önümüzdeki yılın programı için anket sayfamız var. Her şehirden talep geliyor. En çok oy alan şehirlerde Renkli Koşuyu planlıyoruz. Her sene İzmir'de olacağız gibi görünüyor.

 

Etkinliğe ilgi nasıl oluyor?

7'den 70'e katılımcımız var. Genellikle insanlar, aile ve arkadaşlarıyla katılıyor. Bugüne kadar Türkiye'de 37.000 kişi renkli koşucu oldu.

 

 

Kaynak: ColorSky5K

Görselde her yerine renkli toz bulaşmış kişiler vardır.

 

Renkli toz nedir?
Tüm dünyada renkli koşularda kullanılan toz, gıda boyasıyla renklendirilen %100 mısır nişastasıdır. Renkli toz izleri bir yıkamadan sonra büyük oranda çıkar ancak bazı katılımcılarda renklerin çıkması daha uzun sürebilir. Renklerin daha kolay çıkması için özellikle güneş kremi ve saç kremi kullanınız, diğer tavsiyeler burada.


Koşu Paketi nedir?
Koşu paketi; koşucu numarası, Color Sky T-Shirt, geçici dövme, renkli toz ve koşucu bilekliğinden oluşmaktadır. Koşu paketi detayları için tıklayın. Biletli bir ebeveyn ile katılan 10 yaş ve altı çocuklar ücretsizdir. Çocukların güvenlik açısından ayırt edilebilmesi için onlara T-Shirt verilmeyecektir. Çocuklara koşucu numarası, bileklik ve dövme koşu alanında verilecektir.

 

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ve Tohum Otizm Vakfı’na destek vermeniz çok hoş bir davranış. Başka derneklerle de çalışmayı düşünür müsünüz?

Websitemizden bize dernek önerisi yapılabiliyor veya [email protected] adresine email göndererek.

 

Etkinlik süreci içinde destek olduğunuz derneklerin standları yer alıyor mu? (Destek olmak isteyen, gönüllü olmak isteyenler için)

Tabii ki. Koşu saat 02:00'de festival alanında başlar ve burada son bulur. Tüm standlar ve sahnemiz bu festival alanındadır. Mavişehir sahilde Türk bayrağının yan tarafındaki alandadır. Gönüllü olmak isteyenler websitemizdeki formu doldurabilirler. 

 

 

Kaynak: ColorSky5K

Görselde iki adet genç kız üzerine atılan renkli boyalar karşısında gülmektedirler.

 

Etkinlik sürecini fotoğraflayıp sonra bu fotoğrafları paylaşıyor musunuz?

Her etkinliğimizde fotoğrafçılar tarafından çekilen binlerce görsel katılımcılarımızla sosyal medya kanallarıyla ücretsiz paylaşılıyor. Ayrıca on binlerce fotoğraf katılımcılar tarafndan çekilip sosyal medyada organik olarak paylaşılıyor.

 

Önceden bilet almamış kişiler oraya geldiklerinde bilet alabiliyorlar mı?

Evet, festival girişinde de bilet alıp katılabilirsiniz.

 

Koşu parkuru için tıkla!