01 Kas 2021
Otuzbeşlik

Roket’in ilk teklisi Kurtar Beni 5 Kasım’da yayında!

90'lar, 2000'ler Alternatif Rock ve Saykodelik Anadolu Rock akımlarından ilham alan Roket'in ilk teklisi Kurtar Beni 5 Kasım'da Getto International etiketiyle yayınlanacak. 

Söz ve müziği Mario Çıkman'a ait olan, gitarda Gökhan Çevir, bas gitar'da Can Tuvuo'nun eşlik ettiği Kurtar Beni'nin mix-mastering'i Berk Kula ve Ahmet Gökhan Coşkun tarafından yapıldı. Parçanın klibini ise Johanna Grobe ve Mario Çıkman yönettiler.

 

 

Toplamda 7 şarkı kaydeden Roket’in bu teklisi, serinin müjdecisi niteliğinde.

Roket'i Ghetto International web sitesi, Instagram sayfası ve YouTube kanalından takip edebilirsiniz. 

Roket Hakkında

2007 yılının Haziran ayında kurulan grup; Mario, Gökhan Çevir ve Kutay Eroktay ile çıktığı yolda macerasına Hardcore, Nu-Metal ve Alternatif Rock tarzlarıyla başladı. Kurulduktan tam bir yıl sonra 13. Roxy Günleri'nde, Kurtar Beni ve T.S.S. şarkılarıyla sergiledikleri performans, Billboard Özel Ödülü aldı. 

 

Fotoğraf çalışmalarını Mehmet Turgut’un yürüttüğü proje, dönemin popüler müzik dergilerinde ve Alice Cooper, Metallica, Apocalyptica, Die Toten Hosen, Ozzy Osbourne, Slayer gibi ünlü grup ve isimlerin de yer aldığı Rock’n’Frame sergisinde kendine yer buldu. 

 

Devam eden süreçte Rockstation, Rock-A, Zephyr gibi pek çok festivalde dinleyicisiyle buluşan grup, birçok ünlü isimle de aynı sahneyi paylaştı. Bu konserlerden birinin sonunda birlikte performans sergiledikleri Cem Adrian ile bir şarkı yapmaya karar verdiler. Roket tarafından bestelenen bu şarkıya Cem Adrian sözleri ve sesi ile eşlik etti fakat "Aşka dur denilmez ki" de diğer Roket şarkıları gibi stüdyo ortamında kaydedilemeden bir köşede sırasını bekledi. 2011 yılında grupta yalnız kalan Mario, yaşadığı bu hüsran üzerine hayallerini uzun bir süre rafa kaldırdı.

 

Yıllar sonra aynı frekansta buluşan Mario ve Gökhan, tozlu raflarda bekleyen hayallerini gerçekleştirmek için heyecanla yola koyuldular. İkili, 2020’nin Mart ayında İzmir Urla Torasan köyünde bir stüdyo kurarak eski ve yeni Roket şarkılarının yanı sıra Gökhan ve Hasan Zando'nun projesi "Aks" için de kayıtlara başladı. Besteci, söz-yazarı Can Tuvuo ise bas gitarı ile gruba eşlik ettiği kayıtlarda ekip toplamda 7 şarkı kaydetti.