02 Eki 2017
Gülay Güler

Sahne Terminal Ekimde Açılıyor

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İzmir her alanda Türkiye'nin en çağdaş, en modern, en aydınlık yüzü olmuştur. Toplumların gelişmesinde ve uygarlaşmasında en önemli aktörlerden biri de "tiyatro" dur. Tiyatro geçmişi, günümüzü, geleceği anlamamıza yardımcı olur. Tiyatro; Sorunlarımıza ışık tutar. Nedense İzmir'e ve İzmirlilere yakışmayacak bir şekilde İzmir'de tiyatro geri kalmış. İzmir'de tiyatroyu devlet tiyatroları sırtlıyor, özel tiyatrolar bir elin parmaklarını geçmiyor. Bu konuda güzel bir girişimi duyurmak istiyorum. Tiyatro Terminal, İzmir’e yeni bir performans sahnesi kazandırıyor. Sahne Terminal, İzmir’in merkezinde Cumhuriyet Meydanı’nda 60 m2 sahne alana ve 65-85 kişilik, farklı oturma düzenlerine göre değişebilen kapasiteye sahipAynı zamanda sahne, Tiyatro Terminal’in oyunculuk, yazarlık ve drama derslerine de evsahipliği yapacak. Sahne Terminal, Tiyatro Terminal'in kendi imkanlarıyla inşa ettikleri bir proje ve sahnelerinin inşa sürecinin sonuna yaklaşıyorlar. Sahne Terminal sadece 10 gün sonra açılacak.  
 
 
Dünyanın hemen her yerinde tiyatro, takipçisi ve seyircisinin katkıları ile ayakta kalmakta ve destekçilerinin omuz vermesi ile gelişme fırsatı yakalamakta. Biz de İzmir'de tiyatronun gelişimine katkıda bulunmak adına elimizi taşın altına koyalım.  5 yılda oluşturduğu tüm tecrübe ve birikimini bu sahneye aktaran ekip sanatseverlerden destek bekliyor.
 
 

 

Siz de bu girişime katkı sunmak isterseniz www.sahneterminal.com’u ziyaret edebilir ve detaylarla ilgili bilgi edinebilirsiniz.