Yazılar

Seferihisar'da Nerede Denize Girmeli?

Paylaş
18-08-2018
Gülay Güler

Ülkemizde slow city (sakin şehir) unvanına sahip olan ilk ilçemiz Seferihisar'a, hafta sonu rahatlıkla gidebilirsiniz. Sakin bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça iyi bir yer olan Seferihisar, 13 Mavi Bayraklı plajıyla Ege Bölgesi’nin en çok Mavi Bayraklı halk plajına sahip ilçesi. Seferhisar'a İZBAN ile Cumaovası aktarma istasyonuna vardıktan sonra belediye otobüsüyle gidebilirsiniz. İşte Seferihisar'ın en güzel sahilleri... Şimdiden iyi çıpı çıpılar efendim. 

  

Akkum Plajı (Sığacık)

Kaynak: Seferihisar Haber

İzmir’e 52 km uzaklıkta, şehir merkezine 9 km olan Akkum Plajı, Seferihisar’ın en çok tercih edilen halk plajlarından. Upuzun bir sahil bandına kurulu olan plaj; taş kum karışımı. Giriş için oldukça cüzi bir ücret alınmakta. Hiçbir şeyden yararlanmak istemeyenlerden ise para alınmıyor. Ücrete tuvalet, duş, soyunma kabini gibi hizmetler dahil. Şezlong fiyatı ise 5 TL. Çevrede uygun fiyata marketler, kafeler de bulunmakta. Deniz Mavi Bayraklı ve buz gibi plaj ise kumlu. Engelli, yaşlı, genç, çocuk ve aile kullanımına uygun. Plajın merkeze uzaklığı sadece 10 dakika. 

  

Akarca Plajı

İzmir’e 52 km şehir merkezine 4,5 km uzaklıktaki Mavi Bayraklı Gemisuyu Mevkii Halk Plajı/Akarca Halk Plajı, deniz suyu kalitesi açısından standartların çok üzerinde. Seferihisar’ın en çok tercih edilen plajlarından olan Akarca, her zaman soğuk olan suyuyla sıcaktan bulananları kendine getirme konusunda uzman. Denizin ilk birkaç adımı taşlık sonrası ise hep kum. Plajda sezon boyunca cankurtaran hizmeti de verilmekte. Şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini ve tuvalet hizmetlerinden sezon boyunca ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Sessiz sakin huzur dolu bir plaj. Çevrede birkaç yerden alışveriş yapma imkanı da bulunmakta. Genç, çocuk, aile ve engelli kullanımına uygun olan plaja toplu taşıma ile gelebilirsiniz. Denize engelli giriş rampası bulunmakta. Şezlong, şemsiye, duş, soyunma kabini ve tuvalet hizmetlerinden sezon boyunca ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

 

Seferihisar'in diğer mavi bayraklı halk plajları

Ürkmez Sağlık Ocağı Plajı, İztur Sertur Sitesi Önü Halk Plajı (Akarca), Gemisuyu Mevkii Halk Plajı (Akarca), Bahadır Mevkii Halk Plajı (Akarca) Ömür Beldesi Halk Plajı (Doğanbey), Sakızağacı Mevkii Muhtarlık Önü Halk Plajı (Doğanbey), Havacılar Sitesi Önü Halk Plajı (Doğanbey), Bengiler Mahallesi Halk Plajı (Ürkmez) ve Ürkmez Halk Plajı.

 

Özel Tesis Plajları

Teos Ormancı Kampı

İzmir’e 53 km uzaklıkta bulunan Ormancı Kampı (Teos Ormancı Tatil Köyü), Seferihisar şehir merkezine de yalnızca 5 km’lik uzaklıkta bulunuyor. Teos Ormancı Kampı kafe, restoran ve konaklama imkanlarıyla bölgenin en huzurlu yerlerinden biri. Kampın hemen önündeki plaj, tesisten yararlananlar için de ücretsiz. Dışarıdan gelenler şezlong ve şemsiye kiralayarak plajı kullanabiliyor. Herhangi bir şey kullanmadığınızda para ödemek zorunda değilsiniz. Mavi Bayraklı plajda deniz suyu sıcaklığı ideal. Kum plaj çocuklar için uygun. 

 

Euphoria Aegean Resort & Spa Sığacık

Bölgenin en büyük konaklama tesisi olma özelliğini taşıyan Euphoria Aegean Resort & SPA, inanılmaz bir sahil manzarasıyla misafirlerine huzurlu ve sakin bir tatil vadediyor. Kendi misafirlerine özel bir adası bile bulunan otel genel mimarisi, kusursuz güler yüzlü personeli ile 5 yıldız kalitesinde hayranlık uyandıracak bir konaklama imkanı sunmakta. Otel tatil günlerinizi daha eğlenceli hale getirebilecek çocuk kulübü, su parkı ve özel çocuk menüleri ile ebeveynlere daha rahat bir tatil imkanı sunuyor. Euphoria Aegean Resort & SPA geniş yemek büfesi ve A la carte restoranları ile her damak zevklerine uygun. Euphoria Aegean Resort & SPA'da iyi donanımlı spor merkezi ve su sporları tesisleri, plajları ve havuzlarıyla rüya gibi bir tatil sizi bekliyor!


Tahsin Ar Tesisleri Akarca

Şehrin karmaşasından uzak, yeşille mavinin iç içe olduğu, tüm günün yorgunluğunu atabileceğiniz harika bir yer. Tatil köyü denize ve plaja sıfır konumda, ayrıca tesisin harika bir manzarası var. Sakin, huzurlu, güvenli tesisin yemekleri  güzel, fiyatları makul, çalışanlar ise sıcakkanlı.


Angora Beach Resort Doğanbey

 

İzmir'e 80 km uzaklıktaki Angora Beach Resort, ünlü mandalina bahçelerinin İzmir-Kuşadası arasındaki en güzel sahil şeridi ile kucaklaştığı, 6 km uzunluğundaki Mavi Bayraklı kumsal ve promenadın üzerinde yer alan, tamamen butik tarzda tasarlanmış, örneklerine nadiren rastlanan bir tesis.