30 Mar 2020
Seçil Şeker

Severek İzleyeceğiniz YouTube Kanalları

Kimi zaman eğlenmek, kimi zaman yeni yerler keşfetmek, kimi zaman da yeni bir şey öğrenmek için YouTube’a başvuruyoruz. Hazırladığımız liste ile hem eğlendiren, hem gezdiren, hem de becerilerinizi geliştiren kanallar bulabilirsiniz. 

Türkçe Kanallar

Bant.mag  

Sürreal programları, zeki ve mizahi dilleri ile Bant.mag 15 yıldır yayın hayatının içinde. YouTube kanalı ile de kitlesini her geçen gün büyütmeye devam ediyor.  

Şok-o-pop  

Türkiye’nin en derin magazin çukuruna hoş geldiniz! Şok-o-pop'u belki bilmeyeniniz yoktur ama biz yine de listemize eklemeden edemedik. Kavga, polemik, basitlik ve skandal... 90’lar magazinine gidince şoke olacaksınız. 

Müebbet Muhabbet  

Cenk ve Erdem muhabbetini sevenler, onları YouTube üzerinden de takip edebileceğinizi biliyorsunuzdur mutlaka. Cenk ve Erdem farklı mizah anlayışları ile çok özgün içerikler üretiyorlar. İzlemeye başlayınca duramayacaksınız. 

Katarsis X-TRA  

Uzman Psikolog Gökhan Çınar yönetiminde ilerleyen programda çok farklı hayatlar yaşamış insanlara dokunacaksınız. Bazen boğazınız düğümlenecek bazen tebessüm edeceksiniz.  

Hasan Söylemez  

Evet bir süredir evlerimizde sosyal hayattan izole yaşıyoruz ama bu gezip yeni yerler keşfetmemize engel değil. Sosyal izolasyon sonrası yapılacaklar listenize gezilecek yerler bölümünü eklemeyi unutmayın. Hasan Söylemez’in kanalında gezmek isteyeceğiniz çok yer var.  

İsa Şahintürk  

Boğaz hepimizi etkilemiştir. Peki altında neler var? İzlerken siz de balıklarla  yüzdüğünüzü hissedeceksiniz.  

Bengi Kurtcebe  

Sanırım şu dönemde en büyük sorunumuz canımızın sürekli yiyecek bir şeyler istemesi. Ne yapacağınızı bilemiyorsanız Bengi Kurtcebe’nin “Az Efor Çok Tat” ya da “Dolapta Ne Varsa” serileriyle evinizin gurmesine dönüşebilirsiniz.  

Yabancı Kanallar

Architectural Digest 

Bir şey itiraf etmeliyim ki ünlülerin evleri ve dolapları en merak ettiğim şeylerden biri! Bu konuda yalnız olmadığımı düşünerek ünlülerin evinde neler var neler yok görebileceğiniz bir kanal önerimiz var.  

Mark Rober 

Mark Rober bir mekanik mühendisi ve NASA’da 9 yıl çalışmış. Şimdilerde ise birbirinden farklı deneyler ile izleyicilerinin karşısına çıkıyor.  Evinizde bunları denememenizi tavsiye ediyoruz.

Primitive Tool 

Değişen dünyada bizi nelerin beklediğini bilmiyoruz. Bundan sonraki yaşantı hakkında birçok komplo teorileri dolaşıyor. Olur da bir gün primitive bir yaşama geçersek bahçemize nasıl havuz yapacağımızı biliyor olacağız. 

DALLYMYD

Denizin altında bazen iPhone'lar, elmaslar bazen de yıllar öncesinden kalma eşyalar bulan Jake’in deniz altındaki maceralarına bayılacaksınız.  

 

Jim Reno  

Aslında ressam olan Jimena “Paint with me” serisiyle sizlerle resim yapıyor. Yönlendirmeleri takip ederek siz de sevdikleriniz ya da kendiniz için hoş resimler yapabilirsiniz.