Studio Mottos ile Kırtasiye Kültürü Modernleşiyor

Tipografi kelimesini daha anlamlı kılan Sinan ve Işıl Işık Saydık'ın Studio Mottos hikayeleri İstanbul'dan İzmir'e dayanıyor. Altı yıl önce tipografik çalışmalar yapmaya başlayan Sinan; Mottos Print ismiyle internet üzerinden posterlerini satışa sunmaya başlıyor sonra tasarımları önemli web siteleri ve dergilerde yer alıyor ve güzel bir popülerite kazanınca da kurumsal hayata bir tekme atıp, Işıl Hanım ile İzmir’e taşınıyorlarSinan ve Işıl Işık Saydık çifti Ekim günü Alsancak 1464 Sokak'ta İzmir'in ilk modern kırtasiye temalı konsept mağazası açıyorlar. Studio Mottos'ta, kendi tasarım stüdyolarında ürettikleri kağıt ürünlerinin yanında, dünyaca ünlü tasarım kırtasiye markalarına da yer verecekler. Röportaj yaparken biz çok keyif aldık umarım siz de okurken bizim kadar keyif alırsınız. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Studio Mottos nedir?
 
Studio Mottos; poster, defter, fotoğraf albümü vb. ürünlerini tasarlayıp ürettiğimiz bir tasarım stüdyosu ve artık bir konsept mağaza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Kaynak: Studio Mottos 
 

Mottos'un hedefleri neler?
Daha yolun başında olmamıza rağmen hedeflediğimiz birçok şey var. Zaman içerisinde workshop ve söyleşilerle insanlar ile interaktif bir iletişim kurmak istiyoruz. İnsanlarında dahil olabileceği showroom ve  sanat atölyesi gibi belki de...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Kaynak: Studio Mottos 
 
Stüdyo olarak planlanan bu mekanın, ürünlerin satış alanına da dönüşme hikayesini bizimle paylaşır mısınız?
Mottos, yurt dışına posterler tasarlayıp online olarak sattığım bir projeydi. 2015 yılına kadar sadece poster tasarladım. Alsancak'taki stüdyomuzu kurduktan sonra ürünlerimiz çeşitlendirdik ve satış kanalımızı yalnızca online olmaktan çıkarıp, stüdyonun kendisini de bir satış noktasına dönüştürmeye karar verdik. Bu süreçten itibaren İzmir'in ilk modern kırtasiyesi temasıyla bir konsept mağaza oluşturduk. Mekanımızda artık kendi tasarladığımız ürünlerin dışında dünyanın birçok ülkesinden tasarım kırtasiye ürünlerini de bulabileceksiniz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Kaynak: Studio Mottos 
 
Studio Mottos’da hangi markaları bulmak mümkün?
- Japonya'da Midori, Penco, Traveler's Company ve Mark's
- Amerika'dan Blackwing
- Cekya'dan Koh-i Noor
- Almanya'dan Kaweco, Rotring
Yeni markalar da çok yakında gelecek.