14 Kas 2016
Gülay Güler

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Başlıyor!

İyilikleri çoğaltmaya ve iyi hikayeleri duymaya her zamankinden çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) her sene olduğu gibi seçkisindeki belgeseller ile bu iyi hikayeleri görünür kılmayı amaçlıyor.

 
 
 
 
 
 
 
Filmler dünyayı değiştirir mi bilmiyoruz ama filmleri izleyenler değiştirebilir!
Sürdürülebilir bir yaşam ancak hep birlikte yürürsek mümkün! İçinde yaşadığımız gezegene şekil vermeye gücü yeten tek tür olarak dünyayı değiştirmek bizim elimizde… 
İyi hikayelerin yaratılmasına katkı vermek üzere, farklı ülkelerden özenle seçilmiş belgesel filmler, yüzlerce gönüllünün desteği ile birçok şehirde eş zamanlı olarak izleyicisiyle buluşacak. Gösterimler; Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bayındır, Bodrum, Bursa, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Fethiye, Güzelbahçe, İstanbul, İzmir, Kartal, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin’de gerçekleşiyor.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin “Siz de Yapabilirsiniz!” çağrısına kulak verin ve bu filmleri izleyin! Tüm gösterimler ve etkinlikler Fransız Kültür Merkezinde, izleyiciler için ücretsiz. Etkinlik programını ve filmleri aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

http://www.surdurulebiliryasamfilmfestivali.org/sehirler
http://www.surdurulebiliryasamfilmfestivali.org/2016-filmler

BONUS!: Festivalden örnek bir film - Şişedeki Mesaj (Danny Schmidt
)