22 Haz 2017
Otuzbeşlik

Tatts n Beats - Dövme ve Müzik Bir Arada

"Tatts n Beats" elektronik müzik ve dövme severleri buluşturan, kar amacı gütmeyen, festival tadında bir etkinlik. Etkinliğin yaratıcılarından Erkin Sonyol, Tatts n Beats'ı ve 1 Temmuz'da olacak etkinliklerinin ayrıntılarını Otuzbeslik'e anlatıyor. Keyifli okumalar.   
 
 
Merhaba, Tatts n BeatsDövme sanatçılarıyla DJ'leri bir araya getirme fikri nasıl ortaya çıktı?  
"Optimus After Care" adında bir dövme kremi markam var ve kendi stilinde uzman bir dövmeci olan Tahir Sugur ile bir gün oturduk ve ansızın, yaşam tarzımız haline gelen house music ve dövme kültürünü benimsemiş aynı tarz insanların bir araya geldiği kar amacı gütmeyen bir topluluk kurma fikri ortaya çıktı. (Gülüyor.) 
 
Tatts n Beats'i ne zamandır düzenliyorsunuz? 
Tatts n Beats 18 Mart 2017'den beri kendine has stil sahibi elektronik müzik ve dövme severlerin buluştuğu bir etkinlik olarak doğdu.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizasyon ekibinizden bahsedebilir misiniz? 
Organizasyona kendisinden bahsettiğim gibi Tahir Sugur, Nilsu Enser ve benim kız arkadaşım Melda Kök ile başladık. 
18 Mart'ta ilk etkinliğimizi yaptıktan sonra 2.sini nerede yapalım düşüncesi kafamızı karıştırıyordu. Alsancak'ta yeni açılan Hip Craft Bar'a oturduk ve işler boyut kazandı. İsmini hipster'ın kısaltmasından alan, tasarımını İstanbul'da faaliyet gösteren "NAİF" tasarımın yaptığı 200 yıllık binayı görünce her şey gözlerimizde beliriverdi. Ortaklarından birisinin çok eski arkadaşım olduğunu sonradan öğrendiğim. Deniz Günseren'i görünce bu fikirden bahsettim, mekanın dokusunun, kendine has tarzının düşüncelerimizle birebir örtüştüğü kararını verip etkinliklerimizin devamını yuvamız olan Hip'te yapmaya karar verdik. Bize her zaman yanımızda olduklarını hissettirdiler, kendilerine ayrıca teşekkür etmek isterim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yapılacak dövmeleri siz mi yoksa kazanan talihli mi belirliyor?
Öncelikle ilk üç etkinliğimizde yanımızda olan Türkiye'nin önde gelen dövme sanatçılarından Coşkun Şakre, Eda İnanır, Tattom Gallery'den Atakan Üstol, Özge Canoğlu, Ersin Solakoğlu'nun kalplerimizde ayrı yerleri olduğunu bilmenizi isteriz. Katılımcıların dövmeleri, davet edilen dövme sanatçısı tarafından önceden tasarlanıyor ve biz mümkün olduğunca farklı stilde uzmanlaşmış dövme sanatçılarını davet ediyoruz. Katılımcılar etkinlik girişinde aldıkları bileklik numaralarına göre yapılmasını istedikleri dövme tasarımının çekilişlerine ücretsiz olarak katılıyorlar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Tatts n Beats- Etkinlikte yapılan dövmeler
 

Giriş ücretli mi?
Hayır girişlerden bir ücret talep etmiyoruz.

Sponsorlarınız var mı?
Artık organik bir bağ kurduğumuz uzman bar kadrosu ve dokusuyla birebir örtüştüğünü düşündüğümüz Hip Artisan Cafe, Craft Bar, Redbull, Optimus Aftercare, Kinky Pera Apparel Tshirt Design sponsorlarımız.

Son yaptığınız etkinliğinizden bahsedebilir misiniz? Bu organizasyonda kimler kabindeydi, kimler dövme yaptı? 
Son etkinliğimiz bu yıl mayıs ayında Hip Artisan Cafe Craft Bar'da 10'a yakın tasarımcıyla gerçekleştirdik. Kabinde Emir Ertekin, Cihangir Çınar, Hip kabininin ev sahibi Alper Savaş ve Kendi prodüksyonlarıyla 2018'e damga vuracağına inandığımız Burak Urgay bize gecenin geç saatlerine kadar keyifli ritimler sundular. Misafir dövme sanatçıları Türkiye'nin en ünlü dövme stüdyolarından TATTOOMM GALLERY'den Atakan Üstol, İzmir'in yetenekli kızı Özge Canoğlu ve Tatts n Beats'in kurucularından Tahir Sugur bizlerleydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir sonraki etkinliğiniz ne zaman olacak? Etkinliğinizin içeriğinden bahsedebilir misiniz? Yine süpriz çekilişleriniz olacak mı?
Öncelikle şunu söylemek isterim etkinliklerimiz İzmir'de sadece HIP CRAFT barda olmakta. İzmir dışında sıradışı bir mekan ararken Çeşme Ilıca'da house müziğin ve pizzanın bir araya geldiği HOUSE of PİZZA'yı etkinliğimizin 4. durağı olarak belirledik. Bu yılın temmuz ayının ilk gününde 15'e yakın tasarımcı, 3 dövme sanatçısı, 4 DJ ve keman sanatçısı ile müthiş bir organizasyona imza atacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak neler söylemek istersiniz? 

Tatts n Beats ekibi olarak insanları sanat ve eğlence çatısı altında toplayıp farklı konseptte bir etkinlik düzenlemeyi hedefledik. Bunu başardığımıza inanıyoruz ve devamı için üzerine koyarak çalışıyoruz. Sanata, dövmeye ve müziğe ilgi duyan herkesi etkinliklerimize bekliyoruz. Ayrıca bizlere sitenizde yer ayırdığınız için Otuzbeşlik ekibine de çok teşekkür ederiz.