TEDxIzmir Konuşmacıları 2018

‘Paylaşmaya Değer Fikirler’ sloganıyla yola çıkmış TED tarafından sağlanan lisans ile düzenlenen TEDxIzmir, 7 Ekim Pazar günü Kaya Termal Otel'de birbirinden değerli konuşmacıların sunumları ile gerçekleşecek. Bu etkinliğin teması ise 'Ya öyle değilse?'.

Gelin hepberaber konuşmacıları ve etkinliğin moderatörlüğünü daha yakından tanıyalım.

 

1- Hakan Bilgin (Tiyatro Oyuncusu, Sunucu)

 

1967 yılında Samsun Terme’de doğdu. İlkokulu Samsun Çarşamba, ortaokul ve liseyi Ordu da okudu. İlk tiyatro sahne deneyimini de Ordu’da Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda yaşadı. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi sürecince amatör tiyatro hayatına devam etti. Askerliğini de İzmir’de tamamlayıp İstanbul’da bir seramik firmasında çalışmaya başladı. 1990 senesinde Ferhan Şensoy Ortaoyuncular Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. 6 sene süren bu ortaoyuncular yolculuğu ilk olarak “Güle Güle Godot” oyunu ile başladı. 

Televizyonda ilk kez “Utanmaz Adam” dizisi ile ekranlarda yerini aldı. İlk sinema deneyimi Yavuz Turgul’un “Eşkıya” filmi oldu. Bundan sonra birçok televizyon dizisi ve sinema filminde yer aldı. 2002 yılında önce gönüllü ardından profesyonel olarak Toçev Vakfında çalışmaya başladı. 2016 senesinde Toçev Yönetim kurulu üyesi oldu. 2004 senesinden başlayan çocuklarla legoyu buluşturan uluslararası bir turnuva olan First Lego ligini 13 senedir sunmaktadır. Bu proje ekibi ile kurulan Bilim Kahramanları Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyesi oldu.

 

2- Dr. Sedef Kabaş (İletişim Koçu, Medya Danışmanı, Eğitimci, Gazeteci)

 

Cesaretin, zarafetin ve iletişimin sembol ismi... Konuşmaları ve yazdıkları ile ses getiren, eğitimleri ve seminerleri ile fark yaratan, siyaset ve iş dünyasının liderlerine yön veren iletişim üstadı Dr. Sedef Kabaş 7 Ekim'de TEDxIzmir'de!

Sedef Kabaş Eğitim Koçluk ve Danışmanlık şirketinin kurucusu Kabaş, iş dünyasının liderlerine, üst düzey yöneticilerine iletişim koçluğu ve medya danışmanlığı yapmakta, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine Etkili Liderlik, Etkili İletişim, Etkili Hitap, Yaratıcı Sunum, Medya İlişkileri, İkna Sanatı, Kişisel İmaj, Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi konularında grup eğitimleri vermektedir.


CNN International’da (Atlanta) çalışan ilk Türk gazeteci olma unvanına sahip olan Kabaş, 15 yıllık televizyonculuk kariyerinde siyaset, medya, kültür, sanat ve iş dünyasının en tanınmış isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirmiştir. “Ekranların en iyi soru soran gazetecisi” olarak kabul edilen Kabaş, CNN World Report En İyi Ekonomi Haberi Ödülü dahil pek çok ödüle layık görülmüştür.


Boğaziçi Üniversitesi -Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Fulbright bursu ile okuduğu Boston Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği üzerine yüksek lisans, Marmara Üniversitesi-Genel Gazetecilik bölümünden ise doktora derecesi almıştır.
Üniversitelerde 10 yıl ders vermiş olan Kabaş, halen pek çok konferans ve seminerlerde konuk konuşmacı ve moderatör olarak sahne almaktadır.

 

 

3- Mümin Sekman (Başarı Düşünürü, Yazar)

 

 

İstanbul’da doğan Mümin Sekman, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ama hukuk alanında hiç çalışmadı. Başarılı insanları inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti. Çok sayıda üniversite, şirket ve kamu kurumunda başarı semineri verdi. Zirvedeki bazı isimlerin başarı yönetimi danışmanı oldu.

Bir dönem ‘‘Çocuklar Duymasın’’ dizisinin senaryo danışmanlığını yaptı. Seçtiği kişilere bireysel başarı danışmanlığı yapmaktadır. Sekman, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (kigem.com) kurucusudur. 17 yıldır yayında olan Kigem.com Türkiye’nin ilk kişisel gelişim içerikli internet sitesidir. 21 yılda 21 kitap yazan Sekman, toplam 3 milyon baskıya ulaştı. Sekman’ın ‘‘Her Şey Seninle Başlar’’ adlı kitabı 1.200.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kırdı.

 

 

4- Dr. Ayşegül Çoruhlu (Doktor, Biyokimya Uzmanı)

 

4 Temmuz 1969 doğumludur. Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1994 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Şişli Etfal Hastanesi’nde Biyokimya uzmanlığı ihtisasını tamamlarken Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal mühendisliği master programına 2 yıl devam etti.

2000 yılında Amerikan Hastanesi’nde Biyokimya uzmanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra İntermed Polikliniği laboratuvar şefi olarak görevine devam etti. Bu görevde kaldığı yıllar içinde koruyucu hekimlik konseptine uygun check-up programları hazırladı.

Anti-oksidan , gıda duyarlılığı, kişiye özel hormon ve genetik testleri gibi ileri anti-aging yaklaşımlarını ilk uygulayan hekimlerden oldu. Vitamin ve mineral desteği kullanımı konusunda uzun süre eczacı ve doktorlara eğitimler verdi.

 

 

5- Canan Güllü (Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı)

 

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, 28 yıldır kadın konularında sivil toplum örgütlülüğünde çalışmaktadır. Kadınların yerelde, karar mekanizmalarında yer alması için KKTC, Azerbaycan, Kanada, İspanya ve ülkemizde seminerler düzenlenmesine ve "toplumsal cinsiyet eşitliği" konularında algı değişimi için "Değişim Yarat" adlı kampanyanın yürütülmesine katkı sağladı.


Ensest konusunda illerde saha çalışması yürüterek Türkiye Ensest Atlası adlı çalışmasını ortaya koydu ve bu çalışma sayesinde ülkede ensestle ilgili konuşulan bir söylem gelişti. 
Türkiye‘yi 6 kez dolaşarak 81 il bazında ve 600 ilçede alan sorunlarına yakından tanıklık etmiş olan Güllü, 7. sürecini devam ettiriyor. 2013 yılında ise çözüm sürecinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun 36 ilinde bölgenin durumu hakkında çalışmalar yaptı. Kadınlara karşı erkek şiddeti konusunda uzun yıllardır yasa yapım süreçlerinde çalışmalarda bulundu. Halen Federasyon tarafından işletilen Türkiye’nin ilk acil yardım hattının çalışmalarına emek vermekte olan Güllü, toplumsal cinsiyet eşitliği ve şiddetten korunma mekanizmaları konusunda çalışmalarda bulunuyor. "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Karikatürlerde Kadın" kitabının yayına hazırlanmasına katkı sağladı. Yaptığı çalışmalarla, kadın hakları alanında verdiği mücadelerle birçok ödüle layık görülmüş olan Canan Güllü'nün ödüllerinden en önemli olarak gördüğü ise "Atatürk Üstün Kadın Hizmet Ödülü" olmuştur.
1976 yılında kurulmuş olan Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Canan Güllü başkanlığında 16 ülke ve 7 bölgede üye derneklerin şubeleri ve Federasyon temsilcileri kanalıyla çalışmalarını gönüllü arkadaşları ile yürütmektedir.

 

6- Cem Mumcu  (Yayıncı, Yazar, Ressam, Psikiyatrist)

 

Cem Mumcu, 1966 yılında Trabzon Akçaabat’ta doğdu. 10 yıllık ihtisasını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde 3 yıl boyunca Artistik Yaratıcılık ve Sanat Psikolojisi dersi verdi. Analitik Yönelimli Varoluşçu Psikoterapi yöntemini uyguladığı psikiyatristliğinin yanı sıra ressamlığı, yazarlığı ve yayıncılığıyla da tanınan Mumcu, 1997 yılında Okuyan Us yayınevini kurdu. Okuyan Us, 20 yıldır yayıncılığa devam etmekte ve yenilikçi anlayışıyla alanında ses getirmektedir. Cem Mumcu’nun yazarı olduğu 17, editörlüğünü yaptığı 6 kitabı ve yayınladığı 3 dergi bulunmaktadır. Makber isimli romanı bugüne dek 9 dile çevrilmiştir. Doruktakiler 2004 Öykü Yazarı Ödülü sahibidir. Televizyonda yer aldığı iki kavramsal yapım; Kısa Devre ve Kime Göre Neye Göre programları nitelikli içerikleriyle önemli bir yer tutmuştur. Cem Mumcu “Sandığınız Değilim, Sandığınız Şeylerden Hiçbiri Değilim, Sandık da Değilim!” isimli ilk kişisel sergisini Aralık 2016’da, “Zoraki Yolculuk” isimli ikinci sergisini ise Aralık 2017’de açmıştır.

 

7- Rıfat Yüzüak (Makyaj Artisti)

 

Öğrenimini tamamladıktan sonra makyaj dünyası ile yolu kesişen Rıfat Yüzüak, yerli ve yabancı birçok makyaj artistinin düzenlediği workshoplara katılmış ve Kanada'da aldığı vücut boyama eğitimiyle ilgisini profesyonelleştirmiştir.

Türkiye'de yapılan tüm moda haftaları ve defilelerinin hem makyaj tasarımı ve karar alma aşamalarında hem de defilelerin sahne arkasında görev aldı. Vivienne, Westwood, Roberto Cavalli, Missoni, Salvatore Ferragamo, Gianfranco, Ferre gibi önemli yabancı markaların yanında birçok ünlü Türk modacıyla da çalışan Yüzüak, sahne şovlarının yanı sıra sayısız ünlünün fotoğraf çekimlerinde görev almıştır.

Kariyerinde Christian Dior, Mac Cosmetic, Avon, Bioderma, Oriflame, Ellis Faas gibi firmalarla çalışan ve son 1 buçuk yıldır ise P&G Türkiye Güzellik Elçisi olan Yüzüak, global bir anlaşma ile kariyerine Max Factor markasının Türkiye makyaj artisti olarak devam etmektedir.

Bunların yanı sıra kurumsal workshoplar, prodüksiyonlar, etkinlikler ile birlikte yazmışolduğu 'Sil Makyajını Güzelliğin Ortaya Çıksın' adlı kitabıyla insanlara kendi makyaj tarzını anlatmaya çalışan Yüzüak, bugüne kadar alışılmış olan makyaj tarzının dışına çıkarak doğal ve eşsiz güzelliğin ortaya çıkarılması için çaba gösteriyor.

 

8- Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur (Psikiyatrist, Yazar, Akademisyen)

 

1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi'nde uzmanlık eğitimine başlayan Dr. Sungur, 1985'te İngiltere’de “Toplum Psikiyatrisi” ve “Ruh Sağlığı Hizmetlerinin Yapılandırılmasında Değişik Modeller” konularında çalışmıştır. Sonrasında, Londra Psikiyatri Enstitüsü’nde davranış tedavileri, cinsel işlev bozuklukları-seks terapileri, evlilik terapileri ve kaygı bozuklukları alanlarında eğitim almıştır. 

Psikiyatri Doçenti ünvanı almasının ardından Bilişsel ve Davranış Terapileri, Cinsel İşlev Bozuklukları, Evlilik Terapileri ve Kaygı Bozuklukları konularına yoğunlaşmış ve 1996'da Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nin Kurucu Başkanlığını, 1998'de ise Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği’nin Kurucu Üyeliğini yapmıştır. Türkiye Psikiyatri Derneği'nde Koordinatörlük görevini yürütmüştür.

2000 yılında Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği başkanı seçilen Dr. Sungur, İngiliz Psikoterapiler Birliği ve İngiliz Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği tarafından "Kognitif-Davranışçı Terapist" olarak akredite edilmiştir. Amerikan Kognitif Terapi Akademisi kurucu üyesi, diplomatı ve sertifiye edilmiş eğitici ve süpervizörlerinden biridir. 2017'de merkezi ABD'de olan Uluslararası Kognitif Terapiler Birliği'nin Amerikan kökenli olmayan ilk başkanı olmuştur. 2018'de Avrupa Seksoloji Federasyonu bir sonraki dönem başkanı seçilmiştir.

100'den fazla bilimsel makalesinin yanı sıra birçok uluslararası ve ulusal bilimsel dergilerde editörlük, danışma ve yayın kurulu üyeliği görevleri yapmaktadır. "Sen, Ben ve Aramızdaki Her şey - Aşk, Evlilik, Sadakatsizlik: Şeytan Üçgeni" isimli çok sayıda okunan kitabın yazarıdır. Yurtiçi ve yurtdışında ruh sağlığı profesyonellerine Avrupa Davranış ve Kognitif Terapileri eğitim standartlarıyla uyumlu birçok eğitim vermektedir. Hâlen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

9- Paul Dwyer (Müzisyen)

 

Paul Dwyer klasik gitar eğitimini Royal Northern College of Music’te Gordon Crosskey ve John Williams’dan aldı. Burada yaşam boyu müzikal ortağı olan Andy Clayburn ile tanıştı. İlk profesyonel albüm anlaşmasını Andy Clayburn ile birlikte EndiPol olarak 1991 yılında Sony Music ile gerçekleştirdi. Paul Dwyer geleneksel İskoç kıyafetleri ve elinde gitarıyla Anadolu’nun 75 ilini gezdiği müzik ve kültür programı “Müzik ve Yol” ile Haberturk ekranlarında seyirciye Türk Müziğinin en önemli eserlerini aktardı. Bu programa 3 yıldan fazla zaman harcadı ve Türk Milli Kültürünü anlatan 120'ün üzerinde belgesel film üretti ve sundu.

Etkinlendiği Anadolu Kültürünü keşfetme fırsatı yakalayan Paul Dwyer, müzisyenliği ve sıcak etkileşim duygusuyla ve Müzik ve Kültür tanıtımına katkılarından dolayı birçok ödüle layık görüldü ve büyük bir popülarite elde etti.

Paul Dwyer şu ana kadar Türkiye’de “Belki YES Belki NO” “Ya Bugün Ya Da Yarın” “Kar Var Duman Yok” isimlerinde 3 Türkçe Albüm ve 1 adet “Klasik Gitar” albümü yayımladı Ayrıca Zülfü Livaneli gibi birçok Türk sanatçının albüm projelerinde hem yer aldı hem de bu albümlerin aranjörlüğünü yaptı. Son 1 yıldır sosyal medyada Paul Dwyer Music kanallarında türkülerimizi farklı bir yorumla yeniden günışığına çıkarıyor. Her hafta takipçilerinin istediği bir eseri; yeniden

profesyonel bir kayıtla “Dünya Müzik Arşivi”ne ekliyor. Bu projenin devamı olarak yurt dışındaki konserlerinde türkülerimizi Paul Dwyer gözüyle Anadoludan Esintiler olarak yurt dışındaki Yabancı ve Türk seyircilerle buluşturmaya devam ediyor.

 

10- Yrd. Doç. Dr. Mehmet Şakiroğlu (Psikolog, Akademisyen)

 

 

Adnan Menderes Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim üyesidir. Muğla doğumlu olan Şakiroğlu ODTÜ Psikoloji bölümü mezunudur. ODTÜ Psikoloji bölümünde 'klinik psikoloji' yüksek lisans ve doktora programlarını afet ve travma konularındaki iki projeyle tamamlamıştır. 2003-2012 yılları arasında ODTÜ, 2012-2014 Atatürk Üniversitesi ve 2014'ten sonra halen ADÜ'de öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Mutsuzluğa Mahkumuz, Öfkenin Olumlu Kullanımı, Aşkın Psikolojisi ve Kapat isimli 4 kitabı vardır.

 

11- Yrd. Doç. Dr. Cansel Poyraz Akyol (Medya Danışmanı, Akademisyen)

 

Orta öğrenimini İzmir’de tamamlayan Akyol, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Bölgesel ve Stratejik Etüdler programında yapmıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesinde tamamlayan Akyol, medyadaki kariyerinin yanı sıra 4 yıldır Beykent Üniversitesinde yardımcı doçent olarak genç iletişimcilere ders vermektedir.

Medyaya profesyonel ilk adımı Sky Türk kanalında atmıştır. Aynı medya grubunun Akşam ve Tercüman gazetelerinde de yazı dizileri yayınlanmıştır. 2007 yılında Haber Türk’e transfer olmuş, “Türkiye’nin Nabzı”, “Öteki Gündem”, “Bugün” gibi pek çok programın yapımcılığını ve editörlüğünü üstlenmiştir. 2009 yılında CNN Türk ailesine katılmıştır. “Planlama Editörü” olarak başladığı CNN Türk kariyerine ‘‘Haber Programları Müdürü’’ olarak devam etmiştir. Gündem Özel gibi ses getiren programlara imza attıktan sonra Doğan Grubunun satışıyla beraber CNN Türk’teki görevinden ayrılmıştır. Hâlen TV programlarına editoryal danışmanlık yapmakta, şirketlere medya ilişkileri eğitimi vermekte ve üniversitedeki çalışmalarına devam etmektedir.

 

12- Volkan Severcan (Oyuncu, Seslendirme Sanatçısı)

 

28 Ağustos 1966 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Necati Bey İlkokulu’nu bitirdikten sonra İzmir Özel Türk Koleji’ne girdi. Ortaokul ve lise hayatı boyunca müziğe yakınlaştı. Gitar, trompet ve kontrabass eğitimi aldı. 1984 yılında 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümünü kazandı. Aynı yıl İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü sınavlarına girdi ve yarı zamanlı olarak tiyatro eğitimi almaya başladı. İstanbul Belediye Konservatuvarı’nın İstanbul Üniversitesi’ne bağlanması ile 9 Eylül Üniversitesi’nden ayrılıp eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda devam etti. 1984 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nın açtığı sınava girdi ve yardımcı oyuncu olarak Şehir Tiyatroları’nda çalışmaya başladı. Şehir Tiyatroları’nda çalışırken Orkestra Şefi Önder Bali’nin isteği üzerine Şehir Tiyatroları Orkestrası’na kadrolu olarak girdi. 1985-1990 yılları arasında Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen birçok müzikalde kontrabass sanatçısı olarak görev aldı. Aynı zamanda Şehir Tiyatrosu’nda sahnelenen birçok oyunda rol de alan sanatçı 1990 yılında orkestra kadrosundan ayrılıp oyuncu kadrosuna geçti. 1992 yılında Şehir Tiyatroları’nda çalıştığı dönemde istifaya zorlandı ve Şehir Tiyatro’larından ayrıldı. 

1985 yılında Konservatuvar’da okuduğu yıllarda TRT’de yayınlanan ve başrollerini Yıldız Kenter, Müşfik Kenter, Şükran Güngör, Tevfik Gelenbe gibi büyük ustaların rol aldığı “Uğurlugiller” adlı Tv dizisinde rol almaya başladı. 1986 yılında yönetmenliğini Aram Gülyüz, yapımcılığını Hulki Saner’in yaptığı başrollerini Sadri Alışık, Bülent Kayabaş, Sevda Ferdağ gibi sanatçıların paylaştığı “Eşşek Oğlum ve Ben” adlı sinema filmi ile sanat hayatında yeni bir sayfayı araladı. Daha sonra Türk Televizyon Tarihi’nin en başarılı kuşak programı olan “Bir Başka Gece”’de rol almaya başladı.

Sanatçı seslendirme çalışmalarına 1998 yılından itibaren İMAJ stüdyolarında devam etmeye başladı ve bu dönemde Disney Charecter Voices International’in uluslararası supervisorı olarak lisanslandı. Akabinde başta İngiltere olmak üzere, Fransa, İspanya, İtalya, Polonya’da görev aldı. Ayrıca Türkiye’de de Disney’in yanı sıra DreamWorks, New Line, Warner Bross vb. gibi uluslararası firmaların işlerini yaptı. National Geographic ve Discovery Channel’in, Cartoon Network, Disney Channel, Nickelodeon gibi kanalların Türkiye’de kurulum dönemlerinin seslendirme işlerini hazırladı ve uyguladı.

Birçok tiyatro okulunda eğitmen olarak çalışan sanatçı İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema Televizyon Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Halen kurucusu olduğu “FOLKART AKADEMİ”’de oyunculuk derslerine devam etmektedir.

 

13- Ferhat Aydın (Psikolog)

 

14- Kıvanç Özkönü - Burak Sanlı (Sahne Sihirbazları, Manipülatör)

 

Kıvanç Özkönü, 30 Haziran 1983 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Yüksek öğrenimini 2007 yılında bitirdi. 2004 yılında sihirbazlık ile tanıştı. 2006 yılında Balkan ülkeleri arasında düzenlenen Balkania Magic 2006 adlı sihirbazlık yarışmasında Balkan 2.’si oldu.

2007 yılında dünyaca ünlü sihirbazların üyesi olduğu IBM (International Brotherhood of Magicians) tarafından üyeliğe kabul edildi. Türkiye’de IBM’e bağlı olarak kurulan IBM 367’de başkan yardımcılığı yaptı.
Dünyaca ünlü sihirbaz Jeff Mcbirdge’ın “master class”ına katılarak “Mcbridge’s Magic of Mystery School” sertifikasını aldı. Televizyonda bir çok programa Burak Sanlı ile danı
şmanlık yapan Özkönü, son olarak 2013 yılında birlikte katıldıkları “Yetenek Sizsiniz” yarışmasında finale kalarak ikinci oldular.

Burak Sanlı, 18 Şubat 1988’de İstanbul’da doğdu. İllüzyon dünyasına ilk adımını 2000 yılında attı. İlk sahne gösterisini 2001 yılında Sihirevi ekibi ile birlikte Barış Manço Kültür Merkezi’nde sergiledi. 2007 yılında (tıpkı Kıvanç Özkönü gibi) dünyaca ünlü sihirbazların üyesi olduğu IBM (International Brotherhood of Magicians) tarafından üyeliğe kabul edildi. IBM 367’nin kurucularından oldu.

2006 yılında düzenlenen Balkania Magic Convention’da 3. oldu. 2011 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yapmış olduğu gösterilerle büyük ilgi topladı. Sanlı, 2013’e kadar yurt içinde ve yurt dışında bir çok gösteriye partneri Kıvanç Özkönü ile katıldı. Tüm Türkiye onları Yetenek Sizsiniz 2013’de yaptıkları şovlarıyla tanıdı. İkili bu yarışmada finale kalarak ikinci olmuşlardır. Kıvanç ve Burak Kardeşler birlikteliği 2005 yılına kadar dayanmaktadır. Birlikte yaptıkları gösterilerle büyük ilgi ve beğeni toplayan Kıvanç ve Burak kardeşler televizyonda yayınlanan birçok programda danışman olarak bulundular. Önemli başarılara imza atan ikili Yetenek Sizsiniz Türkiye 2013’de finale kalarak ikinci oldular.

 

 

15- Levent Ülgen (Tiyatro Oyuncusu)

 

1962 yılında doğan Levent Ülgen, 1979 ‘da başladığı ODTÜ Fizik Bölümü’nden 85 yılında mezun oldu. Fizik okuduğu dönemlerde Tiyatro ile tanıştı. Ankara Halk ve Ankara Sanat tiyatrolarında oyuncu olarak çalıştı. 1985 yılında H.Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Bu bölümden mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Reji yüksek lisansını tamamladıktan sonra Konservatuvar ve birçok eğitim kurumunda oyunculuk ve sahne dersleri verdi. 1991 yılından itibaren sinema ve dizi çalışmalarında oyuncu olarak görev almaktadır.