08 Haz 2018
Seçil Şeker

The Most Design Tasarım Kampı

Onu daha önce Phoenix Design Tasarım Kampı ile tanımıştık. Damla Kabadayı minik bir isim değişikliği ile The Most Design'ı kurdu. Her kampta kendisini daha da ileri götürerek sizlere muhteşem bir deneyim yaşattıracak yeni kampını hazırladı. Bu heyecana ortak olmak bizim için de çok ayrı bir keyif. Başvuruların dolduğuna dair bir bilgi aldık ve sizin kadar biz de çok üzüldük ama Otuzbeşlik okuyucularına özel 5 kişilik kontejyan açıldı! Dolmadan buradan hemen başvurmanızı tavsiye ederiz... 

Sizlerle Phoenix Design Studio Tasarım Kampı projesinde tanışmıştık. Şimdi The Most Design olarak neler yapıyorsunuz?  

Konsept yine aynı aslında. Amacımız farklı tasarım disiplinlerine sahip insanları bir araya toplayıp üretmelerine yardımcı olacak bir ortam hazırlamak. Bu üretimleri farklı workshoplar ile destekliyoruz.   

 

 

Neden The Most Design?  

Phoenix ile küllerimizden doğmuştuk, benim için çok anlamlı bir isimdi fakat Phoenix çok yaygın bir isim olduğu için değiştirme kararı aldım. Daha fazlasını hatta en fazlasını hedefledim ve “The Most” tüm sadeliğiyle bu isteğimi belirten bir isim oldu.  

 
 

Phoenix ile ne farklar var?

Bu yola çıkarken ”Her kampta daha iyisini yapacağım.” diye çıktım. Aslına baktığınızda bu kamp, Phoenix’in bir üst modeli.  

   

Etkinlik/Kamp nerede olacak?  

Urla'ya bağlı Gülbahçe/Karapınar’da bir balıkçı barınağı var. Kamp yerimiz oranın hemen yanı.  

 

Gelenleri neler bekliyor? Etkinliğin içeriğinden bahseder misiniz?  

Bu sefer kamp süresini 5 gün yaptık, toplam 8 atölyemiz olacak. Atölyeler ana başlık olarak şöyle;  

1-Münaza Atölyesi  

2-Beden ve Deneyim  

3- Tasarımcısız Tasarım Ütopyası  

4-Tasarımda Disiplinlerarası Çalışma ve 2B&3B Düşünüş Modeli Pratiği  

5-İşitsel Farkındalık  

6-Gezegenlerarası Mimari  

7-Yeniden Hayat Ver  

8- Visual Vector  

 

Bir önceki kampta neler yaşadınız size neler kattı?  

Çok farklı bir deneyimdi benim için, beklediğimden çok daha iyi geçti. Tabiki de eksikliklerimiz oldu, katılımcılarla bu eksiklikler üzerine konuşup bu kampta bu eksiklikleri tamamladık.  

 

 

Gelen tasarımcıların tepkileri nasıldı?  

Genel olarak olumlu dönüşler aldık, önce de söylediğim gibi eksikliklerimiz vardı, onları öğrendik ve düzelttik ama eğlenceli üç gün geçirdik diyebilirim.  

   

The Most Design'ın arkasında nasıl bir ekip var?  

Ben varım! Bu kampı bu kez tek başıma organize ediyorum. Tabii ki destek olmadan olmuyor, arkadaşlarımın ve ailemin desteği çok etkili. Sitede görünmeyen koca bir ekip arkamda diyebilirim. Buna ek olarak sadece atölye yürütücüsü olmasına rağmen Özlem Delikanlı ve Defne Doğan kamp için afiş hazırlama konusunda bana çok yardımcı oldu. Buradan onlara da kocaman teşekkürlerimi sunuyorum.  

The Most Design'ı gelecekte nerede görüyorsunuz?  

Açıkçası gelecekte çok iyi yerlerde görüyorum ve bu konuda iddialıyım diyebilirim. Bir öğrenci olarak bu işe atılmış olmak benim için çok gurur verici bir şey ve çok güzel geri dönüşler alıyorum. İkinci kamptan sonra üçüncü için hemen harekete geçeceğim, İzmir’de her sene en az bir kez “The Most” ismini duyacaksınız artık.