20 Tem 2017
Otuzbeşlik

The Paw Fashion - Patililer Modayı Takip Ediyor

Patili dostlarımız için modanın kalbi The Paw Fashion ile atıyor. Alışılagelmişin, pet shoplarda satılan ürünlerin aksine sizleri tasarım dolu, farklı ve canlı ürünler bekliyor. Bu ürünlerin özellikleri ise tasarımlarından, kumaşlarına her detayın patili dostlarımız için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olması. Ayrıca moda her yerde, evcil hayvanlarımız da bu yaz pek mi havalı ne? Gelin bu markalaşmanın oluşum sürecindeki hikayeyi markanın yaratıcısı Buse Tarakçıoğlu'ndan hep beraber öğrenelim.
 
Kaynak: The Paw Fashion

The Paw Fasion’un kuruluş hikayesini dinlemek isteriz.
The Paw Fashion’ın kuruluş hikayesi aslında tamamen kendi köpeğime giydirecek, içime sinen ürünler bulamamamla başladı. Evet, hali hazırda piyasada var olan ürünler vardı ama kızım gerçekten o kadar özel ki eminim bunu köpek sahibi olan her birey anlayacaktır… Hem görsel anlamda beni tatmin etmiyordu hem de alelade seçilmiş kumaşlardan yapılan ürünler kızımın vücudunda alerjik reaksiyonlara sebep oluyordu. Sonuç olarak yurt dışından getirebileceğim kıyafetleri incelerken hadi bir deneyelim belki Mari’ye kendimiz diker, zevkimizi de katarız dedik. Bunun üzerine geliştirdiğim proje yaklaşık bir buçuk sene fikir aşamasında kaldı ve sonunda içime sinen ekibi kurduktan sonra bu markayı tam anlamıyla yaratmış oldum.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fahsion

Neden böyle bir girişimde bulunma hissiyatı geliştirdiniz?
Dediğim gibi fikrin oluşum aşaması tamamen ihtiyaçtan ve istediğim türden kıyafetleri bulamamamdan kaynaklandı. Ancak bu düşünceyi markalaştırma hissiyatı tamamen hayvanlara aşık olmamdan ve modaya ilgi duymamdan kaynaklanıyor. Bana hayatta zevk veren iki büyük olgunun bu marka altında bir araya gelmesi gerçekten keyifli…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fashion

Kumaş desenlerini de siz mi tasarlıyorsunuz?
Kumaş desenlerini, kumaş cinslerini, hangi modellerde hangi tür kumaşların kullanılması gerektiğini bizzat kendim seçiyorum. Elbette atölyedeki güzel ekibimiz sayesinde fikir çeşitliliğini canlı tutmaya çalışıyoruz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fashion

Biraz kendinizden bahseder misiniz? Tasarım geçmişiniz var mı?
Ben Dokuz Eylül Üniversitesi Dilbilim Bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Akademik hayatım Moda Tasarım yönünde olmadı fakat çocukluğumdan beri hayvanlara ve modaya ilgi duyuyordum. 1994 yılında ben henüz yürümeyi bilmezken benim gibi emekleyen bir Alman kurdum vardı. Biberonumdan sütümü paylaşarak birlikte büyüdüğüm sevgili oğlum Max sayesinde bu tutku bende başladı. Ardından Rottweiler cinsi köpeğim Rocky ve oğlu Rocky JR. ile senelerimiz birlikte geçti. O yıllardan beri bunun sadece hayvanseverlikle kalmayacağını onlar için bir şeyler yapmam gerektiğini hissediyordum. Tasarım geçmişim yok fakat bu markanın önemli tasarımcılarla güzel koleksiyonlara imza atacağına eminim. The Paw Fashion ailesinin önceliği dört bacaklı dostlarımıza çeşitli bir moda ağı sunmak. Ancak bunu yaparken çıktığımız yoldan sapmak istemiyoruz. Göz önünde bulundurduğumuz kesin koşullardan biri onların hareket alanlarını kısıtlayacak ürünler üretmekten kaçınmamız, ikincisi ise onların sağlıklarını tehdit etmeyecek materyaller kullanmak. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fashion

Talepler nasıl?
Talepler aslında The Paw Fashion ailesinin bu kadar kısa sürede beklemediği yönde. Daha genç bir oluşum olan bu markanın hızlı bir şekilde büyümesinde bu talep ve ilginin oldukça payı var diyebilirim. Motivasyonumuz sizlerin mutluluğu…
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fashion

Her cins köpeğe özel dikim söz konusu oluyor mu?
Elbette.. Bizler ürünlerimizi sadece küçük ve orta boy ırk dostlarımız için değil tüm köpek cinsleri için üretiyoruz. Hali hazırda 10 adet beden seçeneğimiz var. Müşterilerimizin beden konusundaki kaygılarını minimuma indirmek adına onlara birebir beden ölçü tablolarını sunmaktayız. Ancak yaygın olmayan ırklar için (tazı vs..) özel beden ölçülerini alarak özel üretim de yapmaktayız. Hatta bunun dışında kediler için çok talep geldi, talepleri göz önünde bulundurarak bandanalarımızda XS beden seçeneğine yer verdik. Kediler için de bandana seçeneği sunabiliyoruz artık.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fashion
 
Yeni modeller söz konusu olacak mı?
Şu anda yaz sezonunda olduğumuz için koleksiyonumuzu bandana ve t-shirt modellerinden oluşturduk, mevcut ürünlerimize eklenecek yeni tasarımlarımız da yolda. Hem de bu tasarımlara sürpriz isimler imza atacak. Elbette sonbahar ve kış dönemi için ceket, mont vb. modeller çıkaracağız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: The Paw Fashion

The Paw Fashion ürünlerine nasıl ulaşabilirler?
The Paw Fashion ürünlerine Instagram ve Facebook üzerinden ulaşabilirler. www.thepawfashion.com internet sitemiz şu an için direkt olarak instagram sayfamıza aktarım sağlamakta. Bunun dışında Çeşme’de stand'lar kuruyoruz ve çeşitli event ve festivallerde yer alıyoruz. Bu tip organizasyonlarımızın haber ve paylaşımlarını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Satışlarımız Türkiye’nin her yerine gerçekleşmekte ve şirketimiz müşterilerimizin güvenli alışverişini sağlamak adına fatura kesmektedir.

Kaynak: The Paw Fashion
 
Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Öncelikle markanın oluşmasında ve gelişmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Biz moda aşkımızı hayvan aşkımızla birleştirdik, bu yolda bizimle beraber olan herkese çok teşekkür ederiz. Heyecanımıza ortak olan dostlarımız sayesinde güçlüyüz. Biz sevimli dostlarımıza çeşitli bir moda ağı sunmakla kalmayıp çeşitli projeler geliştirerek barınaklardaki yardıma muhtaç dostlarımıza da yardım sağlamak istiyoruz. Yaratmaya çalıştığımız akım sadece tasarım butiği olmak değil  aktif oluşumlar yaratmak. Bu yolda bize destek olan ve ortak çalışmalarda bulunmak isteyen herkese şimdiden teşekkür ederim.