05 Şub 2019
Otuzbeşlik

Think Up Culture, Originn'de başlıyor!

Kültür ve yaratıcı endüstri alanlarında girişimcileri ve projeleri destekleyen Think Up Culture, 7- 9 Şubat tarihleri arasında İzmir, Originn’de gerçekleşecek. Think Up Culture, Barselona, Menorca, Ibiza, Palma ve Arjantin’den sonra Türkiye’de ilk defa İzmir’de girişimcilerle buluşuyor.

Yaratıcı alanda çalışan kültür oyuncuları, mentörler, kamu çalışanları ve akademisyenler ile konuyla ilgili herkesin katılımına açık olacak.

Alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı Think Up Culture'da, uluslararası fırsatlar, kültür ve yaratıcılıkta kadın, kültür ve yaratıcı endüstriler ile şehir ve bölgesel dönüşümler ele alınacak.

 Ayrıca bu alanlardaki başarılı uygulamalar, dijitalleşmede yeni bakış açıları ve iş modelleri, lokal festivallerin genişletilmesi ve uluslararası alana taşınması, yaratıcı endüstrilerde kaynak yaratma ve gelecek vizyonu konuşulacak.

 

Power House Hub Kurucu Ortağı Anna Aguilo'nun açılış konuşmasının ardından, British Council Türkiye Sanat Müdürü Cansu Ataman'ın "Uluslararası Fırsatlar: Kültürel ve Yaratıcı Girişimciler için Türkiye ve İngiltere" başlıklı konuşmasında, girişimci adaylar için Türkiye ve İngiltere'deki başarılı girişimcilik örnekleri paylaşılacak.

British Council iş birliğiyle, Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik Programı kapsamında düzenlenen ve moderatörlüğünü British Council Türkiye Sanat Müdürü Su Başbuğu'nun yapacağı "Kültürde Kadın/ Yaratıcılık ve Girişimcilik" panelinde ise Originn Kurucu Ortağı Esra Gönen'e, Beautiful Ideas Co'nun Başkanı Erika Rushton ve Power House Hub Kurucu Ortağı Anna Aguilo eşlik edecek.

Öğle arasının ardından başlayacak ve Özay Hukuk Bürosu'ndan Betal Özay'ın moderatörlüğünü üstlendiği panelde, Baltic Creative'in Direktörü Fiona Armstrong Gibbs, InnoBalears'dan Mariona Luis ve İzmir Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Koray Velibeyoglu, "Şehirlerin ve Bölgelerin Kilit Dönüşümü Olarak Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler" konusunu ele alacak. 

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Think Up Culture’a katılmak için [email protected] adresine bilgi verebilirsiniz.

 

Program:

9.30 – Kayıt

10.00 – Açılış Konuşması

Anna Aguilo, Power House Hub

10.30 – Uluslararası Fırsatlar: Kültürel ve Yaratıcı Girişimciler için Türkiye ve İngiltere

Cansu Ataman Bilgiç, British Council Türkiye

11.00 – Kültürde Kadın / Yaratıcılık ve Girişimcilik

Konuşmacılar: Erika Rushton, Beautiful Ideas Co.

Anna Aguiló, PowerHouse Hub

Esra Gönen, Originn

Moderatör: Su Başbuğu, British Council Türkiye

Panel, British Council iş birliğiyle, Kültür ve Sanat Alanında Kadın ve Liderlik Programı kapsamında düzenleniyor.

12.30 – Öğle Arası

13.30 – Panel: Şehirlerin ve Bölgelerin Kilit Dönüşümü Olarak Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler

Konuşmacılar: Fiona Armstrong Gibbs, Baltic Creative

Mariona Luis, InnoBalears

Koray Velibeyoglu, İzmir Teknoloji Enstitüsü

Moderatör: Betal Özay, Özay Hukuk Bürosu