03 Kas 2018
Otuzbeşlik

Türkiye’nin Kültür Sanat Ajandası Ajandakolik

Yaklaşık üç aydır Türkiye’nin önde gelen gazetelerinden birinin hafta sonu eklerinde, ülkenin kültür sanat gündemini oluşturan ve her hafta yepyeni etkinliklerin peşinden koşan Ajandakolik, bundan böyle sadece bir günlük yayınla sınırlı kalmıyor, gazete sayfalarından Instagram sayfasına taşınıp her gün için özel hazırladığı ‘kapsül’ haberlerle okuyucuyla buluşuyor.

Geçtiğimiz hafta @ajandakolik ismiyle Instagram’daki yayın hayatına başlayan Türkiye’nin kültür sanat ajandası Ajandakolik, edebiyat, sinema, sahne sanatları, müzik, sergi ve keşif kategorileriyle, sanatın, sanatçının ve sanat severin yanında, hem yol göstererek hem yeniyi takip ederek hem öğrenerek hem de paylaşarak kaldığı yerden devam ediyor. Ayrıca çok yakında röportaj videolarından oluşan paylaşımlar da, Ajandakolik’in ‘yeni’leri arasında. 

Gazeteci, İçerik Üreticisi, Eski Blogger, Sosyal Medya Yöneticisi, daimi ‘Hippi Kız’ Nilüfer Türkoğlu
’nun hazırladığı sayfalar, günün stresinden biraz olsun kurtulup bir tutam mola vermek için zihne iyi gelecek, stres atacak türden. Kendine has üslubuyla Instagram dünyasının kültür sanat alanındaki boşluğunu doldurmayı hedefleyen Ajandakolik, bağımsız ve özgür habercilik tavrıyla, sosyal medyanın kültür sanat elçilerinden olacak gibi görünüyor. 
Etkinlikler, kitap önerileri, yeni çıkan albümler ve çok daha fazlası, kısa, öz ve net; Ajandakolik’te.