30 Haz 2021
Gülay Güler

Urla'da nerede denize girmeli?

İzmir kent merkezine en yakın tatil beldelerinden Urla'da Kalabak sahilinden, Balıklıova sahillerine kadar uzanan yaklaşık 40 kilometrelik bu upuzun sahil şeridinde denize girebileceğiniz birbirinden güzel plajlar sizleri bekliyor. İşte güneyinden kuzeyine pırıl pırıl suları ve doğası ile muhteşem Urla sahilleri...

Demircili Plajı

Urla'nın güneyinde bulunan Demircili Koyu'na Kuşçular Köyü'nü geçtikten 10 dakika sonra ulaşılıyor. Yalnızca özel aracınızla ulaşabileceğiniz koyda herhangi bir tesis bulunmuyor. Soğuk denize alışık değilseniz burada biraz zorlanabilirsiniz.  

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Kum Denizi Plajı

Urla Belediyesi tarafından işletilen Kum Denizi Plajı'nda su oyunları parkı, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeterya ve bar bulunuyor. Pazar günleri kalabalık olabilen plaja toplu taşıma ile rahatça ulaşabilirsiniz. 

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Yassıca Adası

İzmir'in en ekonomik ve en renkli tatil imkanını sunan Yassıcada, Urla açıklarında bir ada. Buraya sadece günübirlik Karşıyaka, Konak ve Üçkuyular vapur iskelelerinden kalkan vapur seferleri ile ulaşım sağlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği ve yaz aylarında hizmet veren halk plajına ve tesise giriş ücretli. Tesiste kafe ve restoranı bulunuyor; şezlong, şemsiye gibi hizmetlerden ücret alınmıyor.

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Melengeç Beach

Demircili Köyü sınırlarındaki Melengeç Plajı'nda hizmet veren Melengeç Beach, kent merkezine 60 km uzaklıkta. Araç başına giriş ücreti alınan tesiste kafe, restoran, duş, giyinme kabini ve tuvalet bulunuyor. Hafta sonları kalabalık olabilen plaja sabah saatlerinde gitmenizi tavsiye ederiz. 

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Gelinkaya Beach Cafe

Urla'da toplu taşıma ile rahatça ulaşabileceğiniz koylardan biri olan Gelinkaya'da plaj bulunmuyor. Burada gün boyunca deniz kenarındaki kafelerde içeceğinizi yudumlayabilir, dilediğiniz zaman denize girip serinleyebilirsiniz. 

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Altınköy Plajı

İzmir'e 65 km mesafedeki Kuşçular Köy'ünde bulunan plaja yalnızca özel araçla ulaşım mümkün. Altınköy Plajı'na Yağcılar-Demircili tabelalarını takip edip Altınköy Çiftlik Evleri Sitesi’nden girerek ulaşabiliyorsunuz. Plajda bulunan Marika Beach Club'dan ve site içindeki marketten ihtiyaçlarını temin edebilirsiniz. Plaja giriş ve otopark ücretsiz. Sahilde şezlong, şemsiye kiralama hizmeti verilmiyor; sandalyelerinizi ve şemsiyenizi almayı unutmayın. 

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Tarım Bakanlığı Kampı Urla

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kampı, Özbek'te gizli bir cennet. Tesisin bulunduğu sahil bir burun ve her iki tarafından denize girilebiliyor. Girişi ücretli olan tesiste kafe ve restoran bulunuyor, şezlonglar ücretsiz. Tesisin tam tersi yönünde yer alan çardaklarda manzara izlemek de bir o kadar keyifli.  

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Kalabak Sahili

Sığ denizi ile çocuklı aileler için ideal olan Kalabak, Urla'nın kuzeyinde, şehir merkezine 40 km mesafede bulunuyor. Burada evler denize sıfır konumlanmış ve evlerin önünden denize giriliyor. Konforlu bir deniz keyfi için Allesta Plus'ı tercih edebilirsiniz. Denize sıfır restoran bölümünde içkinizi içip yemek yiyebilir, çimlik bölümüdeki hamaklarda keyif yapabilirsiniz.
Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Çeşmealtı Sahil

Şehir merkezine 36 km uzaklıkta yer alan Çeşmealtı'nın upuzun kıyı şeridindeki iskeleler serinlemek isteyenler için ideal duraklar. Çeşmealtı'nda denize girmek için Aren Beach Club'ı veya Çeşmealtı'nın en temiz koylarından Mavi Plaj'ı tercih edebilirsiniz. Aren Beach Club'da adalar manzarasına karşı, ağaçları altında minderlere oturup içkinizi yudumlayabilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Çeşmealtı'nın en berrak ve en serin suyuna sahip Mavi Plaj'da ise halk plajı ve Palm Motel Beach Club Bulunuyor.  

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

 

Balıklıova Koyu

Balıklıova Koyu, Urla ilçe merkezine yarım saat uzaklıktaki küçük bir sahil kasabası olan Balıklıova'da bulunuyor. Serin ve temiz denizinin yanı sıra salaş balık restoranlarıyla meşhur olan Balıklova'da deniz keyfinin ardından Manzara Restoran'a uğramanızı tavsiye ederiz.  

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

Özbek - Aydilek Koyu

Özbek Köyü'nde bulunan Aydilek Koyu'nda plaj ve tesis bulunmuyor. Koya gelmeden önce sandalye, şemsiye, deniz ayakkabısı, yiyecek ve içeceklerinizi yanınıza almayı unutmayın. 

Yol tarifi ve detaylı bilgi için tıklayın.

 

Herkese iyi tatiller, bol serinlikler!