01 May 2017
Seçil Şeker

Vestel Yetenekli Tasarımcı avında!

Vestel Türkiye'nin akıllı cep telefonu Venus'ü bugün olduğu noktadan daha ileri taşımak ve genç bir görünüme kavuşturmak adına üniversite öğrencilerine yönelik "Venus’ünü Tasarla" yarışması düzenliyor. İyi olanlar ise harika ödüllere kavuşacak ve Vestel'de çalışma hakkı kazanacaklar...

Kaynak: venusunutasarla.com
 
Türkiye’nin ilk akıllı telefonu Venus’ü genç hayal güçlerinin katkısıyla daha da iyileştirme amacıyla başlatılan yarışmada Vestel gençlerle birlikte donanım, yazılım, mobil aksesuar alanlarında geliştirme kaydetmeyi hedefliyor.
Maksimum 5 kişilik gruplar halinde yarışmaya katılacak öğrenciler, 3 farklı aşamada yarışacak. Yarışmada birinci olan gruba 15 bin TL, ikinci olan gruba 10 bin TL ve üçüncü olan gruba 5 bin TL ödül verilecek. Para ödülünün yanı sıra birinci grup Vestel’de proje bazlı çalışma fırsatı da elde edecek.
 
"Vestel tecrübesi ile öğrencilerimizi iş hayatına hazırlıyoruz!"

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Venus’ünü Tasarla" yarışmasıyla yenilikçi bakış açısına sahip, dinamik, değişime açık, teknolojiye ilgi duyan ve yeni trendleri yakından takip eden genç yetenekleri şirket bünyesine kazandırmak istediklerini kaydetti.

Kaynak: gazetekonomi.com
Erdoğan şöyle devam etti:
"Bugün dünyanın 153 ülkesine teknolojimizi ulaştırıyoruz. Sektörümüzde bugüne kadar birçok ilki Vestel başardı. Bu ilklerden biri olan, Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Venus’ü bundan üç yıl önce Türkiye için ürettik. Şimdi hayata geçirdiğimiz bu proje ile Venus’ü Türk gençleri ile beraber geliştireceğiz. Ülkemizin parlak zekalarını bugün yurt dışındaki birçok projede görüyoruz. Şimdi bu yeteneklerini kendi ülkeleri için kullanmalarını istiyoruz. 
Bu farklı ve hepimiz için ufuk açıcı deneyimi hem Türkiye’nin hem de şirketimizin geleceği olan gençlerle paylaşmak bize gurur veriyor. Gençlerimiz bu proje boyunca Vestel gibi Ar-Ge ve inovasyon konusunda önemli ödüller alarak başarısını kanıtlamış bir şirkette deneyim kazanacaklar. Vestel’in deneyimli çalışanları ile paylaşımlarda bulunup, süreçlere hakim olacaklar. Yürüttüğümüz yetenek avı ve eğitimlerle sadece Vestel’e değil sektöre yeni bir soluk getirecek, kariyerinde başarı hikayesi yazacak gençler yetiştiriyoruz."
 
Kaynak: vestel.com
"Vestel, yarışmaya katılanlara kapılarını açacak." 
Açıklamada verilen bilgilere göre, üç farklı aşamada ilerleyecek yarışmanın ilk aşamasında öğrencilerden fikirlerinin ne işe yarayacağı, Venus’e nasıl entegre olacağını, insanların hayatlarına nasıl bir fayda sağlayacağı, ikinci ve final aşamasında ise projelerinin geliştirilmiş halleri istenecek.
Başvuruların 13 Mayıs 2017 tarihine kadar alınacağı yarışmanın ilk 20’ye kalan talihlileri 31 Mayıs 2017’de duyurulacak. İlk aşamayı geçen 20 proje için Vestel’in ürün yönetimi, Ar-Ge ve Vestel ekipleri destek verip, www.venusunutasarla.com adresinden süreç boyunca yarışmacıların sorularını yanıtlayacak.
Bu aşamayı geçen 20 projeden ikişer öğrenci Avrupa’nın en büyük fabrikalarından biri olan Vestel City’de ağırlanacak. Yarışmacılar Vestel’in ilk aşamadan son aşamaya kadar sunduğu örnek projesini, kendi projesi doğrultusunda doldurup, en geç 22 Eylül 2017’ye kadar sisteme yükleyecek.
Vestel bünyesindeki İK, teknik ve pazarlama ekiplerinin yapacağı elemede sona kalan 10 projenin sahipleri 13 Ekim 2017 tarihinde belli olacak. Tüm süreç boyunca öğrencilerin yanında olacak olan Vestel son aşamada da onları yalnız bırakmayıp, 21 Ekim 2017’de son 10 projenin sahibi öğrencilere sunum teknikleri eğitimi verecek! Finale kalan öğrenciler projelerinin son hallerini en geç 26 Ekim 2017 tarihinde sisteme yükleyecek.