Wavy: Gıda boyasız siyah dondurma mümkün

Siyah dondurma ya da içecek gördüğümüzde ilk aklımıza gelen gıda boyası oluyor ki bu çok normal. Alsancak'ta bulunan Wavy, ön yargılarımızı yıkmamızı sağlayacak. Wavy'de içtiğiniz ya da yediğiniz her siyah rengin nedeni aslında aktif karbon. Peki aktif karbon ne işe yarar? Nedir bu aktif karbon? 

 

 

Aktif karbon; Hindistan cevizi kabuğu, sert ve yumuşak odunlar, zeytin çekirdekleri ve karbonlu özel malzemelerden üretilir. Tamamen doğal bir içerik olmasının yanı sıra antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir; gözenekleri temizler, ciltteki yağlanmayı dengeler, beyaz dişler ve temiz saçlara sahip olmak için de büyük bir yardımcı rolünü üstlenir. Anlayacağınız siyah dondurma yediğinizde gıda boyası değil sağlıklı bir gıda yemiş oluyorsunuz. Üstelik tadı da muhteşem! 

 

 

Hafta içi ve hafta sonu 11.00 ve 00.00 saatleri arasında hizmet veren Wavy'de hergün dondurma çeşitleri değişiyor. Dondurma çeşitleri ise şöyle: Ananas, Red Velvet, İtalyan Karameli, Marsmallow Black, Pineapple ve Mix. Mix; Pineapple ve Black'in birlikte yer almasından oluşuyor. Benim tercihim Mix'den yana oldu. İnanın bana, dondurma erimeden siz dondurmanın lezzetine eriyeceksiniz. Dilerseniz dondurmanıza eklemeler yapıp süsleyebiliyorsunuz da. 

 

 

İçeceklerden ise Black Lemonade ve Blue Shimmer tercihlerim arasındaydı. Black Lemonade içinizi serinletirken parıl parıl parlayan Blue Shimmer'a kendinizi kaptırabilirsiniz. Tadı jelibonu andırıyor ve biraz gazlı. Turunç aromalı egzotik bir tat sizi bekliyor diyebiliriz. Mavi ve simli bir içeceği kim sevmez ki diye düşünüyorum. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, bunca rengi yiyip içtikten sonra diliniz siyah ya da mavi olmuyor merak etmeyin.

 

 

Tabii kahve, çay ve diğer soğuk içecekleri sevenler de düşünülmüş. Menüde toplamda 17 adet içecek bulunmakta, seç beğen al ve lezzetin tadını çıkar. İçecek çeşitliliğine rağmen kışa doğru yeni kahve tatları menüye eklenecekmiş benden söylemesi. Bir de kışın yeni gelecek tatlar arasında waffle bulunuyor. Bakalım siyah waffle nasıl olacak. Mutluluk dalgayla mı gelir bilinmez ama lezzetli geçecek saatlerin yüzünüzde tebessüm bırakacağına eminim. Şimdiden afiyet olsun.