07 Ağu 2019
Seçil Şeker

Zeytin Ev Yemekleri artık Mistral Çarşı'da

Mistral Çarşı yakınlarında çalışmıyor olsanız da özel olarak Mistral'e gidip denemeniz gereken tatlarla dolu bir yer Zeytin Ev Yemekleri. Taze sebzeler, taze etler, güzel mezelerle bezeli elliye yakın çeşit içinden hangilerini seçeceğinize karar veremeyeceksiniz. Zeytin Ev Yemekleri'ni gelin birlikte tanıyalım. 

Zeytin'in Arkas bölmünün girişi fotoğraflanmış.

Bu güzel işletmeyi ve sahibini tanımak isteriz.

Teşekkür ederim. Ben Yiğit Bahçeli, Turizm İşletmeciliği mezunuyum. Zaten yemek yapmaya merakım hep vardı. Askerden sonra da bu merak girişime döndü. 2005’te Buca’da başlattığımız Zeytin Ev Yemekleri serüvenimiz 1,5 yıldır Mistral Çarşı çatısı altında devam ediyor. Burada iki restoranımız var. Birinde sadece Arkas çalışanları yemek yiyor, diğerini misafirimiz olmak isteyen herkes kullanıyor. Arkas’ın bir tabildot çizelgesi var, onlar için ayrı hazırlanıyor. Diğer restoranımızda her gün yaklaşık 50 çeşit yemek çıkıyor.  

Ben Zeytin’e Buca’da okurken çok gidiyordum. Sistem hala aynı mı?  

Evet. Etli yemekler, sebze yemekleri, mezeler... Misafirlerimiz 50 çeşit içinden 7 - 8 çeşidi tabaklarına koydurabiliyorlar. Sabit tabak fiyatı ödeniyor.  

Mistral’i seçmenizin özel bir sebebi var mı? 

Arkas’ın CEO’su Önder Bey benim Buca’dan müşterimdi. O ön ayak oldu buraya gelmem için. O yüzden Mistral’i seçtik ve burayı çok sevdik. 

Her gün 50 çeşit yemek çok iddialı. Peki her gün aynı menü mü çıkıyor? 

Çok sevilen, her gün çıkan yemeklerimiz var ama değişen yemekler de oluyor. Burada sadece mevsim sebzeleri kullanılıyor. Dondurulmuş ürün ya da hazır bulyonlar gibi içeriğinde koruyucu ve benzeri katkılar olan ürünler kullanılmıyor. Sebzelerimizi Belenbaşı Köyü’nden, Ödemiş’ten direkt üreticisinden alıyoruz. Arkas’ın zeytinyağlarını kullanıyoruz. 18 kadın çalışanımız var yemeklerimizi sadece onlar yapıyor.  

50 çeşit yemeğin bir kısmı fotoğraflanmış.

Servisiniz kaçta başlıyor, alakart menünüz var mı? 

Öğlen 12’de başlıyoruz. Kahvaltı servisimiz ya da alakart servisimiz yok. Yaklaşık 15.30 gibi yemeklerimiz bitiyor. Akşam servisimiz de yok. 

Zeytin'in kadın çalışanları mutfakta poz vermiş.

Eklemek istediğiniz bir şeyler var mı? 

Her gün taze taze çıkan yemeklerimizin tadına herkes baksın isteriz.