13 Eyl 2018
Otuzbeşlik

Zuhal Olcay Önce Caz Sonra Tiyatro İle Büyüledi

 

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda cumartesi gecesi Mogambo Caz Geceleri’nde müzik dolu bir gece yaşatan Zuhal Olcay, pazar akşamı da Aşk Halleri adlı tiyatro oyunuyla izleyici karşısına geçti. Olcay her iki sahnede de hayranlarından tam not aldı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 87. İzmir Enternasyonal Fuarı, eğlenceli etkinlikleriyle ziyaretçi akınına uğradı. 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşan ünlü sanatçı Zuhal Olcay, önce Mogambo Caz Geceleri’nde şarkılarıyla bir sonraki gün ise İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleşen Aşk Halleri adlı oyunda sevenlerinin karşısına çıktı.   

 

 

Önce şarkı söyledi

Mogambo Caz Gecelerinin ilk solisti cumartesi gecesi Zuhal Olcay’dı. 21.00 ile 23.00 saatleri arasında sahneye çıkan Grup Gündoğarken’in ardından sahnede yerini alan Zuhal Olcay, izleyenlere keyifli bir gece yaşattı. “Ağlıyor İstanbul”, “Sevda Kuşun Kanadında”, “Söyleyemedim”, “Ankara’da Aşık Olmak”, “Çaresizim” gibi sevilen şarkıları seslendiren Zuhal Olcay, kendisini dinlemeye gelen hayranlarından tam not aldı.

 

 

Sonra tiyatro sahnesinde performansı ile büyüledi

Zuhal Olcay Pazar günü ise Mogambo Caz Geceleri gibi Folkart sponsorluğunda gerçekleşen İsmet İnönü Sanat Merkezi’ndeki tiyatro etkinliklerinde hayranlarıyla buluştu. Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği “Aşk Halleri” adlı oyunda Olcay, rol arkadaşı Burak Sergen ile birlikte sahnedeydi. Hollandalı yazar Maria Goos’un yazdığı “Aşk Halleri”nde, bir kadın-erkek, karşı cinslerden iki meslektaş, eski iki arkadaş ve eski iki sevgili olarak Richard ile Liz üzerinden kurulan dünya sahneye kondu. Oyunda, kadın erkek arasındaki ilişkiler, geride bırakılanlara, özlemeye, vazgeçmeye ve geri dönmeye dair bir sorgulama yapılıyor. İki kişinin birden fazla karakteri canlandırdığı oyun usta oyuncular Olcay ile Sergen’in sergilediği başarılı performans ile beğeniyle izlendi.