Temmuz Ayı Nazım Hikmet Kültür Merkezi Etkinik Listesi

Bostanlı Gezi Rehberi

Bu Hafta İzmirlileri Bekleyen Etkinlikler

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Oyuncumuza Kabuklu Yemiş Atmayınız

"Bir Mutluluk Masalı" Müzikli Çocuk Oyunu İzmirTube Kanalında

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı müzikli çocuk oyunu "Bir Mutluluk Masalı" İzmirTube kanalında.

Sanat Tarihinde Kent Manzaraları

Kentler yalnızca ulusların değil, bireylerin de kişisel tarihlerinin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden kent manzaraları bireysel ve toplumsal yaşam ile ilişkili pek çok anlam barındırır. Sanat tarihinde her ne kadar asıl önemini romantik ve izlenimci akımların etkisi ile 19.yüzyıl ve sonrasında kazanmış olsa da, kent manzaraları sanatçılar tarafından önemli bir konu olarak ele alınmıştır. 19. yüzyıl öncesinde çoğunlukla dini ya da mitolojik konuların arka planında gördüğümüz kent görünümlerinin tarihine kısaca göz atalım.

Evlerinizden İzleyebileceğiniz Tiyatro Oyunları

İnsanın, toplumun, tarihin, düşlerin, umudun elçisi olan tiyatro geçmişten bugünümüze insanın baktığı en değerli aynalardan biri. YouTube’da izleyebileceğiniz en güzel oyunları derledik.

Evde Sanat: Dijital Müzeler

Dünyanın en önemli müzeleri çevrim içi ziyarete uygun biçimde kapılarını açtı. Sanatın en eski ve en güncel eserlerini inceleyebileceğiniz dijital müzeleri derledik.

Selçuk Dinçer: Uluslararası İzmir Kukla Günleri İzmir'i dünyaya tanıtıyor

Dünyanın en iyi kukla sanatçılarını ağırlayan Uluslararası İzmir Kukla Günleri, 5-22 Mart tarihleri arasında tüm İzmir'i karnavala dönüştürecek. Festival süresince İzmir'in birçok ilçesinde kuklalarla karşılaşma fırsatı yakalayacağız. Festivalde 52 farklı oyun, 37 farklı mekanda, 223 kez gösterilecek. Bunların dışında yurt dışı ve yurt içinden gölge sanatını en iyi aktaran sergiler sanatseverlerin beğenisine sunulurken profesyonel tiyatro sanatçıları için atölye çalışmaları ve eğitime gönül verenler için ise kuklanın eğitimdeki önemini anlatan bir panel gerçekleşecek. Uluslararası İzmir Kukla Günleri'nin direktörü Selçuk Dinçer ile festivalin doğuş hikayesini, bu sene festivalin kaçırılmaması gereken gösteri ve etkinliklerini, Türkiye'de modern kukla sanatının gelişememe sebeplerini, İzmir'in sanat kenti olması için neler yapılması gerektiğini konuştuk.

İzmir'de perde dünyanın en iyi kuklaları için açılıyor!

5-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14'üncü İzmir Uluslararası Kukla Günleri, bu yıl da dünyanın en büyük kukla festivali unvanını kimselere kaptırmıyor. İzmir'de 17 gün boyunca karnaval havası yaşatacak İzmir Uluslararası Kukla Günleri'ne, 23 ülkeden yüzlerce kukla sanatçısı katılacak. Festival İzmir'in birçok ilçesini de kapsıyor.Uluslararası Kukla Günleri'nde52 farklı oyun, 37 farklı mekanda, 223 kez gösterilecek.

Kendini Bul Sergisi 6 Aralık'ta Tilki Sanat'ta

Sanatçıya ve sanatseverlere alan açan, özgürlük alanları yaratan disiplinlerarası bir sanat alanı olarak İzmir Alsancak’ta bulunan Tilki Sanat, sezonun üçüncü sergisinde Pelin Timoçin’in ilk kişisel sergisi Kendini Bul’a ev sahipliği yapıyor. 6-27 Aralık tarihleri arasında Pelin Timoçin’in resimlerini ve masklarını Tilki Sanat’ta görebilirsiniz.