Ekrou Boutique'in İçi Dişi Tasarım

Local Makers: Üretmenin gücüne inanan insanları bir araya getiren platform

Local Makers, üreten insanları bir araya getiren, hikayelerinin anlatıldığı bir platform. Üretmenin gücüne inanan insanların bir araya geldiği, el emeği değeriyle harmanlanmış üretime ulaşmayı sağlayan platformda gezegenle dost ürünler bulabilir, hem yerel üreticiye destek olup hem de içiniz rahat bir biçimde birbirinden şık ve sade ürünlere sahip olabilirsiniz. Peki Local Makers'ın misyonu ne, gelecek projeleri arasında neler yer alıyor, Locak Makers'a nasıl dahil olursunuz? Hepsini Local Makers kurucu ortağı Yağmur Çoban'a sorduk.

Özgün Tasarımlarla Dolu Bir Yer: Tutu Design

Tutu Design, 2016 yılında Tuna Şirin tarafından kuruldu. Alsancak Sevgi Yolu'nun girişinde sağ tarafta bulunan 34 h kabininde kendisini ve tasarımlarını bulabilirsiniz. Burada abanoz ağacından, zeytin çekirdeğinden, bakırdan yapılma özgün etnik tasarımlar, yoga kolyeleri, rengarenk saç ipleri ve daha fazlası mevcut. Ayrıca saçlarınıza rasta yaptırmak isterseniz yine kendisine müracaat edebilirsiniz. Tuna Şirin, bir süre başkalarının yanında çalıştıktan sonra standart beyaz yakalı hayatının kendisine göre olmadığını fark ediyor ve tasarıma yöneliyor. Sonucunda da ortaya pek güzel takılar çıkıyor. Kendisiyle tasarıma nasıl başladığını, İzmir'de ilgi çeken tasarımları, kendisinin yapmaktan hoşlandığı takıları konuştuk. Keyifli okumalar.

Dünya Yıldızlarının Tercihi Dünya Yıldız Can

Geçtiğimiz yıl Urla’da Hollywood yapımcılarını kıskandıracak bir plato kuran, kariyeri boyunca Dünya yıldızlarını giydirmiş, Millions & Millions markasının ve Magic Dress’in yaratıcısı Dünya Yıldız Can’a başarılarının sırrını sorduk. Keyifli okumalar.

Geri Dönüşümün Sanat Olabileceğini Biliyor Muydunuz?

Woodsurla - Doğadan Sanata

Design Mesh Innovation Lab - Tasarımın Gücü Adına!

Polat Canpolat: "Antik Yunan Aslında Çok Renkli."

Altıntoprak'ın Tasarımlarıyla Çocuklar Altına Kaçırmayacak, Karanlıktan Korkmayacak

Emre Ezelli - Bir İki Delilik

Emre Ezelli heykeltraş ve tasarımcı olarak başladığıüretim hayatına hem sergileriyle hem de Survivor için oyun ve konsept tasarımlarıyla devam etmekte. Bir akşam Survivor için oyun tasarımı yaparken dinlediği Sezen Aksu'nun İki Delilik şarkısını bestesini mırıldanırken aklına Bir İki Delilik'in konsept fikri gelmiş; çocukluğunu düşünmeye, karalamaya başlamış. Konseptin temelinde çocukken sahip olduğu oyuncakları olsun istemiş ve onları tekrar yaşatarak hayat bulmalarının gerekliliğini hissederek önce çizerek sonra da malzemeye dökerek boyutlandırmış. Bir İki Delilik'te sanatçı pozitif mesleki deformasyonla ve içindeki yaş almayan çocukla oyun kültürüne odaklanmış.Heykeltraşın arkeolojik kazılarda çıkan Antik Anadolu Çağı oyuncaklarını ahşap, metal, kilim gibi malzemeleri kullanarak yeniden yorumladığı sekiz parçadan oluşan koleksiyonu İstanbul Soul'n Art Akaretler'de sergilendi.

Pınar ve Niko’nun Dev Oyuncakları – Urla Surf House

Oğuzhan Zeytinoğlu'nun Tasarımlarının Her Biri Şarkıların Görsel Dünyaya Aktarılmış Hali