Aziz Kocaoğlu - İzmir Yaşanacak Şehir

Ozan Ünal ve Matematiği Az Ruhu Çok Heykelleri

Alamet Sanat - Bindik Bir Alamet'e

Atölye Mezat

Vega Sanat - Sanat Dünyayı Daha Güzel Kılacak

Yolo - Tarih, sanat ve lezzet iç içe

İstifçi ile Geçmiş ve Bugün Bir Arada

Üçü Bir Arada; Şehir, Kadın ve Aşk

Sanat Tarihinde Kent Manzaraları

Kentler yalnızca ulusların değil, bireylerin de kişisel tarihlerinin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden kent manzaraları bireysel ve toplumsal yaşam ile ilişkili pek çok anlam barındırır. Sanat tarihinde her ne kadar asıl önemini romantik ve izlenimci akımların etkisi ile 19.yüzyıl ve sonrasında kazanmış olsa da, kent manzaraları sanatçılar tarafından önemli bir konu olarak ele alınmıştır. 19. yüzyıl öncesinde çoğunlukla dini ya da mitolojik konuların arka planında gördüğümüz kent görünümlerinin tarihine kısaca göz atalım.

Evde Sanat: Dijital Müzeler

Dünyanın en önemli müzeleri çevrim içi ziyarete uygun biçimde kapılarını açtı. Sanatın en eski ve en güncel eserlerini inceleyebileceğiniz dijital müzeleri derledik.

Kendini Bul Sergisi 6 Aralık'ta Tilki Sanat'ta

Sanatçıya ve sanatseverlere alan açan, özgürlük alanları yaratan disiplinlerarası bir sanat alanı olarak İzmir Alsancak’ta bulunan Tilki Sanat, sezonun üçüncü sergisinde Pelin Timoçin’in ilk kişisel sergisi Kendini Bul’a ev sahipliği yapıyor. 6-27 Aralık tarihleri arasında Pelin Timoçin’in resimlerini ve masklarını Tilki Sanat’ta görebilirsiniz.

Sadi Tekin ve Kaan Bağcı ile İllüstrasyonun İncelikleri

Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapanSadiTekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzip canavarlar iliştirmesiyle tanınıyor. KaanBağcı'yı kendine has çizimlerinden biliyoruz. Bağcı'nın tanıdığımız masal kahramanlarını dokunuşlarıyla büyüten, dünyaya bir başka yerden bakan çizimleri var. Bu videolu röportajımızda iki başarılı illüstratörle yaratım süreçlerini, coğrafyanın yaratım sürecine etkisini, beslenme noktalarını konuştuk. Köklenen sanatçı ile köklenemeyen sanatçı arasındaki farklara değindik.