Adam Walker: Ne kadar farklı olsak da suyun içinde hepimiz aynıyız

Adam Walker, tost makinesi ve su ısıtıcısı satarak hayatını kazanırken bir gün uçak yolculuğu sırasında On A Clear Day adlı filmi izliyor ve tıpkı filmdeki karakter gibi yüzmeye karar veriyor. Walker yüzmekle kalmıyor, Oceans 7* olarak bilinen rotaların hepsini tamamlıyor. Adam Walker sıcak suda, soğuk suda, rüzgarlarla, dalgalarla hatta yunuslarla yüzüyor. Hatta sakatlanıyor ve Ocean Walker tekniğini geliştiriyor. Bu teknik insanların daha hızlı, daha verimli yüzmelerine yardımcı oluyor. Walker yaşadığı olumsuz durumları her zaman bir hediye olarak görmeyi başarıyor. Korkularının üzerine gidiyor, korkunun yaşamak istediklerinin önünde bir bariyer olmasına izin vermiyor. Bu röportajda Adam Walker’ın geç yaşta spora başlayan kişilere önerilerini, yunusların köpekbalıklarından korumak için kendisine nasıl eşlik ettiğini, hayatını değiştiren filmi, korkuya rağmen nasıl başarmak istediklerini başardığını okuyacaksınız. Umarız size de ilham verir. Keyifli okumalar.

Sokak Çorbacıları ile arka sokaklar için başka bir dünya mümkün!

Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği, kendini şöyle anlatıyor: “İki arkadaş olarak başladığımız ve giderek sayımızın arttığı gönüllülük esasına dayalı; evsizlere, sokakta soğukta çalışmak zorunda kalan insanlara ve çocuklara çorba dağıtma hareketimizde daha çok sesimizi duyurmak, daha çok insana ulaşmak ve farkındalık yaratmak adına kurulmuş bir topluluğuz. Hiçbir çıkar gözetmeden sadece yardımlaşma, insanların mutluluğu, farkındalık yaratma ve güzel dostluklar, güzel anılar adına bir araya gelen gönüllü arkadaşlarız.” Sibel Arslan ile Ece Altınörs’ün başlattığı bu hareket ile haftanın iki günü 150 kişiye çorba dağıtılıyor.

Fabric House ve Urban Tune: Roman Festivalinin Arkasındaki İsimler

Yerdeniz: Müptelası Olacağınız Bir Kitabevi

İzmir'in Sıcacık Mekanı Cinatı'ndan Ahmet Yıldırım ile Konuştuk

"Doğruyu yaparak eleştirilmeyi, yanlış yaparak alkışlanmaya tercih ediyoruz." - Göztepe SK Başkan Yardımcısı Talat Papatya

Eşpedal Engelli ve Engelsiz Kişileri Buluşturuyor

Dalgaların Prensi Bora Kozanoğlu

Çağla Kubat - Wind Surf Yelken Kulübü

Looby Loo - Burada Herkes Çocuk Olabilir

Koşan Cadılar!

Aile Boyu Spor: Arkas Çeşme Site Spor