Aşılamayacak Engel Yok Şu Dünyada

Çocuk Gibi Bak - Göçmen Çocukların Hayatta Kalmak Gibi Bir Derdi Var

Sokak Çorbacıları ile arka sokaklar için başka bir dünya mümkün!

Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği, kendini şöyle anlatıyor: “İki arkadaş olarak başladığımız ve giderek sayımızın arttığı gönüllülük esasına dayalı; evsizlere, sokakta soğukta çalışmak zorunda kalan insanlara ve çocuklara çorba dağıtma hareketimizde daha çok sesimizi duyurmak, daha çok insana ulaşmak ve farkındalık yaratmak adına kurulmuş bir topluluğuz. Hiçbir çıkar gözetmeden sadece yardımlaşma, insanların mutluluğu, farkındalık yaratma ve güzel dostluklar, güzel anılar adına bir araya gelen gönüllü arkadaşlarız.” Sibel Arslan ile Ece Altınörs’ün başlattığı bu hareket ile haftanın iki günü 150 kişiye çorba dağıtılıyor.

İyilik Peşinde Koş Platformu nedir?

Yardımsever bir insansanız ve koşmayı seviyorsanız bu platform tam size göre. Dünyada sadece yardımseverlik koşusu için yapılmış ilk dijital kaynak yaratma platformu, İyilik Peşinde Koş sizlerle. Koşuyorsunuz ve koştukça hatta koşturdukça bir çocuğun eğitimine, doğaya, bilime yani geleceğe destek oluyorsunuz. Koşamazsanız da yürüyorsunuz, unutulanları hatırlamak ve hatırlatmak için adım atıyorsunuz. Nasıl mı? Gelin İyilik Peşinde Koş Platformu'nu ve onu destekleyen Adım Adım'ı yakından inceleyelim.

Yapika ile İçindeki Sanatçıyı Özgür Bırak

İhtiyaç Haritası ile Yardımlaşma Artık Daha Kolay

Jane Beavis ile İngilizce Doğaçlama

İngilizce konuşamamak Türkiye'de genellikle karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi. İlginç yanı şu ki aslında İngilizce'yi anlıyoruz ama konuşamıyoruz. İngilizce öğretmenlerimiz daha sevecen ve anlayışlı olsalardı ve biz de hata yapmaktan korkmasaydık şimdiye kadar akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyorduk. Dikkat! Bugüne kadar aradığınız o öğretmen Jane olabilir. Jane Beavis, Yeni Zelandalı ve birkaç aydır Türkiye'de yaşıyor. Tabii daha önceleri Türkiye'ye birçok kez ziyarette bulunmuş ve sonrasında "Bu güzel ülkede bir süreliğine de olsa yaşamalıyım" demiş. Türkiye'de yaşamak için Londra'daki işini bırakmış. Türkiye'de kaldığı süreçte de oyunlarla İngilizce workshop'u yapmaya karar vermiş çünkü Türkler'den en çok duyduğu cümle ¨Anlıyorum ama konuşamıyorum¨ olmuş. Yıllardır İngilizce'yi kitaplardan öğrenemedik, gelin bir de oyunlarla aktif bir şekilde öğrenmeye ve İngilizce konuşma çekingenliğimizi üzerimizden atmaya çalışalım. Jane'e ve workshop'a dair daha fazla bilgi için sizi röportajın geri kalanına davet ediyorum, keyifli okumalar.

Design Mesh Innovation Lab - Tasarımın Gücü Adına!

Altıntoprak'ın Tasarımlarıyla Çocuklar Altına Kaçırmayacak, Karanlıktan Korkmayacak

Canan Güllü: Gözlerimizi kapatınca sorunlar yok olmuyor

Canan Güllü Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Kurucusu, Türkiye Ensest Atlası [http://ctcs-genclik.net/wp-content/uploads/T%C3%BCrkiye-Ensest-Atlas%C4%B1.pdf.pdf] çıkarmış örnek bir Cumhuriyet kadını... Bugün size onun çalışmalarından bahsedeceğim. Canan Güllü'nün TedxIzmir konuşmasında geçen bir hikaye beni çok etkilemişti. "Babam beni dudağımdan öptü anne!" diyor küçük bir kız çocuğu. Tabii anne hemen durumu anlıyor. Babanın kendi kızına cinsel istismar uyguladığı ortaya çıkıyor. Türkiye'de bunun gibi birçok acıklı hikaye yaşanıyor. Ensest ve kadına şiddet adına çalışmaları takip etmek, destek olmak istersenizTürkiye Kadın Dernekleri Federasyonu [http://www.tkdf.org.tr/]'nun web sitesine bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Federasyonun kapıları herkese açık. Daha fazlası için buyurun sohbetimize.

Alamet Sanat - Bindik Bir Alamet'e

Açık Stüdyo - Sanatta Görünürlük