Evde Sinema: 2000 Sonrası Türk Sinemasının Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Filmi

Evde sinema keyfine Türk filmlerini katmak isteyen sinema tutkunları, 2000'lerin mutlaka izlemeniz gereken 10 Türk filmini sizin için listeledik.

İzmir'de Çekilmiş Türk Filmleri (1959-2000)

1960-2000 yılları arasında İzmir’de çekilmiş Türk filmlerini listeledik. Bakalım, hangi filmler sizi şaşırtacak?

Alternatif Kısa 7 - Kısa Film İyi Gider

Alternatif Kısa 6 - Kısa Film İyi Gider

Alternatif Kısa 5 - Kısa Film İyi Gider

Alternatif Kısa 4 - Kısa Film İyi Gider

Alternatif Kısa II - Kısa Film İyi Gider

Karantina Günlerinde İçinizi Isıtacak 10 Bağımsız Film

Hollywood yapımlarına tepkili, herkesin bilmediği, herkes tarafından bilinmek de istemeyen, asi bağımsız filmler... Gerçek sinemaseverler için hayatın içinden hikayeleri ve derin karakterleriyle ilham veren bağımsız filmleri listeledik. İyi seyirler...

Alternatif Kısa 20 - Kısa Film İyi Gider

Birikim Atölyesi ve otuzbeslik.com’un düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın 20'ncisiyle karşınızdayız. Bu seçkimizde savaş ve sistem temalı beş film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Dünyayı nasıl gördüğünü bizlerle paylaşan yönetmenlerimizle keyifli bir ortamda görsel algımızı tartacağız. Sinemaya gönül vermiş kişileri ve sinemaseverleri kısa filmlerin dünyasında buluşturan Alternatif Kısa, 21 Şubat Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Kısa Film İyi Gider!

Alternatif Kısa 17 - Kısa Film İyi Gider!

Otuzbeslik.com [http://otuzbeslik.com/]ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 17’ncisiyle karşınızdayız. Bu seçkimizde "Aidiyet" konusunu işleyen dört kısa film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Dünyayı nasıl gördüğünü bizlerle paylaşan yönetmenlerimizle keyifli bir ortamda görsel algımızı tartacağız. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü öğretim görevlisi Dr. Burak Bakır bu şeçkimizin konuğu olacaktır. Kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı bu güzel etkinlik için 22 Kasım Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde buluşalım. Kısa Film İyi Gider!

Alternatif Kısa 16 - Kısa Film İyi Gider!

Otuzbeslik.com [http://otuzbeslik.com/]ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin16’ncısıylakarşınızdayız. Bu seçkimizde "Arayış: İletişim ve Güven" konularını işleyen beş kısa film izleyecek, her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Dünyayı nasıl gördüğünü bizlerle paylaşan yönetmenlerimizle keyifli bir ortamda görsel algımızı tartacağız. Kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı bu güzel etkinlik için 18 Ekim Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde buluşalım. Kısa Film İyi Gider!

Alternatif Kısa 15 - Kısa Film İyi Gider!

otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın üçüncü sezonu başlıyor! Bu sezonun ilk seçkisinde yabancılaşma, yüzleşme ve kaçış konuları üzerine beş kısa film izleyeceğiz. Her filmin ardından yönetmenleriyle sohbet edecek, sorular soracağız. Kısa filmlerin ve kısa sohbetlerin bir arada olacağı 15. Alternatif Kısa için 20 Eylül Cuma günü saat 19.30'da Fransız Kültür Merkezi'nde buluşalım. Kısa Film İyi Gider!