Aile Boyu Spor: Arkas Çeşme Site Spor

Fight Club - Dövüş Kulübü

Boks, Kick Boks, Muay Thai, Wushu Sanda ve MMA branşlarında eğitim veren Buca'daki Fight Club'ın sahibi ve başantrenörü Mehmet Özer, Türkiye'de son zamanlarda popüler olan kafes dövüşünü yıllar önce keşfetmiş. Beş farklı dövüş sporu dalında kendini yetiştiren, Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Özer'le dövüş sporlarına başlama hikayesini ve Mehmet Özer Fight Club'ı konuştuk.

İyilik Peşinde Koş Platformu nedir?

Yardımsever bir insansanız ve koşmayı seviyorsanız bu platform tam size göre. Dünyada sadece yardımseverlik koşusu için yapılmış ilk dijital kaynak yaratma platformu, İyilik Peşinde Koş sizlerle. Koşuyorsunuz ve koştukça hatta koşturdukça bir çocuğun eğitimine, doğaya, bilime yani geleceğe destek oluyorsunuz. Koşamazsanız da yürüyorsunuz, unutulanları hatırlamak ve hatırlatmak için adım atıyorsunuz. Nasıl mı? Gelin İyilik Peşinde Koş Platformu'nu ve onu destekleyen Adım Adım'ı yakından inceleyelim.

Avrupanın En Kapsamlı Sörf Okulu: Alaçatı Surf Paradise Club (ASPC)

Rüzgar sörfü alanında dünya sıralamasında ilk 5, Avrupa sıralamasında ilk 3’te olan ASPC, 1995 yılında kurulmuş. ASPC Sörf Okulu, bir sörf okulu olmanın ötesinde, outdoor bir spor merkezi. Ayrıca koyun ilk ve en büyük aktivite alanına sahip tek merkezi. VDWS ve Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) üyesi olan ASPC Sörf Okulu'nu, okulunun müdürü Çağatay Şen anlatıyor.

Aqua Jog Club - Suyun Spor Hali

Geri Dönüşümün Sanat Olabileceğini Biliyor Muydunuz?

Yapika ile İçindeki Sanatçıyı Özgür Bırak

İhtiyaç Haritası ile Yardımlaşma Artık Daha Kolay

Ozan Ünal ve Matematiği Az Ruhu Çok Heykelleri

Jane Beavis ile İngilizce Doğaçlama

İngilizce konuşamamak Türkiye'de genellikle karşılaştığımız sorunlardan bir tanesi. İlginç yanı şu ki aslında İngilizce'yi anlıyoruz ama konuşamıyoruz. İngilizce öğretmenlerimiz daha sevecen ve anlayışlı olsalardı ve biz de hata yapmaktan korkmasaydık şimdiye kadar akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyorduk. Dikkat! Bugüne kadar aradığınız o öğretmen Jane olabilir. Jane Beavis, Yeni Zelandalı ve birkaç aydır Türkiye'de yaşıyor. Tabii daha önceleri Türkiye'ye birçok kez ziyarette bulunmuş ve sonrasında "Bu güzel ülkede bir süreliğine de olsa yaşamalıyım" demiş. Türkiye'de yaşamak için Londra'daki işini bırakmış. Türkiye'de kaldığı süreçte de oyunlarla İngilizce workshop'u yapmaya karar vermiş çünkü Türkler'den en çok duyduğu cümle ¨Anlıyorum ama konuşamıyorum¨ olmuş. Yıllardır İngilizce'yi kitaplardan öğrenemedik, gelin bir de oyunlarla aktif bir şekilde öğrenmeye ve İngilizce konuşma çekingenliğimizi üzerimizden atmaya çalışalım. Jane'e ve workshop'a dair daha fazla bilgi için sizi röportajın geri kalanına davet ediyorum, keyifli okumalar.

Design Mesh Innovation Lab - Tasarımın Gücü Adına!

Çocuk Gibi Bak - Göçmen Çocukların Hayatta Kalmak Gibi Bir Derdi Var