Rüçhan Gürel: İzmir'de tiyatro kurmak hayalimdi, Han Tiyatrosu'yla gerçekleşti!

Devlet Tiyatrosu sanatçısı Rüçhan Gürel tarafından 2007 yılında İzmir’de kurulan Han Tiyatrosu her yaştan öğrenciye üst düzey eğitim veriyor ve her yıl yenilenen oyunlarıyla İzmir’in tiyatro hayatına renk katıyor. Rüçhan Gürel İzmir'e gelip Han Tiyatrosu'nu kurduğu günlerden bugünlere nasıl geldiğini, Han Tiyatrosu'nda bizleri nelerin beklediğini anlattı.

Tarihi Konak Sineması Nazım Hikmet Kültür Merkezi ile Geri Dönüyor

Aşılamayacak Engel Yok Şu Dünyada

Tiyatroyla Yoğruldular ve Tiyatro 4'ü Kurdular

Tiyatrohane - Tiyatrocu Fabrikası

Orçun Masatçı: Türkiye İzmir gibi olabilir

Kendisini tiyatro insanı olarak tanımlayan Orçun Masatçı, 1997 yılından beri tiyatroyla yaşıyor. Onlarca şehir gezmesine rağmen kendini İzmir'e ait hisseden Masatçı, yazılarında da İzmir gibi olmayı anlatıyor.Şu anda da İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda görev yapan Orçun Masatçı'yı yakından tanıyalım.

Miray Akovaligil: Sınırsız Komedyen

Aşk Yeniden dizisinin Şaziment'i olarak hayatımıza girip yıllardır bizi bizden çıkardığı malzemelerle güldüren komedyen Miray Akovalıgil, temposunun ve enerjisinin sırrını verdi! Avukatlık, komedyenlik, oyunculuk derken parçalara bölünmüş muhteşem bir bütünü oluşturan Akovalıgil sempatikliği ile de kendine hayran bırakıyor.

İzmir'in Yeni Tiyatrosu Tiyatro Pınarı

Tiyatro Pınarı henüz bir yıllık bir tiyatro olmasına rağmen Gülder Pınar'ın yönetmenliği ile onlarca temsil oynamış ve başarılara imza atmış bir tiyatro. Gülder Pınar ile tanıştık, tiyaronun nasıl kurulduğunu, Han Tiyatrosu ile kardeş tiyatro olup sahneyi paylaşma hikayelerini ve yeni sezonda seyircileri nelerin beklediğini konuştuk. Alkışın bol olsun Tiyatro Pınarı...

Ophelia'nın Hamlet'i ve Tiyatro Motto

Söz'ün Akıllı Delisi Şan Bingöl

Hangar Sanat Atölyesi - Romeo ve Juliet Yaşaydı Nasıl Olurdu?

SET ile Müzik ve Şiir Ziyafeti; O Aşk Değil Nar!