Rap, Blues ve Hip Hop Türlerini Harmanlayan Grup: Mechanical Rooster

Mustafa Kaçar ve Onur Çağlar tarafından 2016 yılında İzmir'de kurulan Mechanical Rooster geçtiğimiz ay Bone Union Records tarafındanHoly Shit [https://open.spotify.com/track/27641XyLeBJqBdM4Dc1n9o?si=STmtGKj_RqeI4zPMc7HABw] adlı teklisini yayınladı. Grup rap, blues ve hip hop türleri harmanlıyor. Grup üyeleriyle sound'larını nasıl bulduklarını, projede yer alan isimleri konuştuk.

Müzik ve Görseli Birleştiren Deneysel Grup Noisual

Progresif rock ve endüstriyel ögeleri birleştiren deneysel müzik grubu Noisual, sesle görselin gücünü birleştirerek ortaya sıra dışı bir iş çıkarıyor.Tunga Alp Şen ve Berkhan Ay tarafından 2016 yılında kurulan Noisual'da dijital ve analog dünya iç içe geçiyor. Noisual, geçtiğimiz yıl yayınladığı ilk teklisi Tidal Waves’te farklı sanat dallarını barındıran performansıyla da dikkat çekmişti. Tunga Alp Şen ve Berkhan Ay ile Noisual'in hikayesini, şarkılarının yapım aşamalarını, müziklerinde kurdukları atmosferi ve gelecek planlarını konuştuk.

Edin Aslantürk ile Müzik Üzerine

Müziğiyle Dubai'de kendisine dinleyici kitlesi yaratmış Edin Aslantürk, müzisyen olmasaydı ne olurdu? Edin Bey'in Dubai'ye gitme hikayesi nasıl gerçekleşmiş? Dubai müzik anlamında kendisine neler katmış? Türk ve Dubai dinleyicileri arasındaki farklar neler? Edin Bey ile samimi bir sohbet gerçekleştirdik, keyifli okumalar.

Ayşedeniz Gökçin - Piyano Aslında Zaman Makinesidir

Ünlülerin Prodüktörü - Ahmet Özden

Ayşe Çınar - İzmir'in Deniz Sesli Yıldızı

Yank

İzmir'in Akdeniz Soslu Tropikal Ruhlu "Palmiyeler"i

Pitch Black Process - İzmir'in Metal Müzikte Avrupa'ya Açılan Kapısı

La Dee Eda: Kendini Müzikle Anlatıp, Dünyayı Müzikle Anlayan Kadın

Daha küçük yaşlarda müziğe gönül veren, kariyerinin 14 yılında müzik eğitimi veren Eda; müziğe tutkuyla bağlı. Öyle ki; söylediği şarkıları dinlediğinizde de "Eda müzik için yaratılmış!" diyorsunuz.Eda, klasik piyanoyu, caz etkisinde bir atmosferde Indie Pop / Rock sesleriyle harmanlıyor ve müziğini "Modern Çağ Piyano Kronikleri" olarak tanımlıyor.Müziğe ve İzmir'e böylesine bağlı olan ve üretmeyi seven birini bulunca tanıyıp, tanıştırmamak olmaz.Biz sorduk, güzel kalbiyle, sesiyle Eda cevapladı.

Yerli Eric Clapton - Şenel Karatepe

Roket’in ilk teklisi Kurtar Beni 5 Kasım’da yayında!

90'lar, 2000'ler Alternatif Rock ve Saykodelik Anadolu Rock akımlarından ilham alan Roket'in ilk teklisi Kurtar Beni 5 Kasım'da Getto International etiketiyle yayınlanacak.