Çocuklarla İzlenebilecek 15 Animasyon Film

Özgün hikayeleri, hayal diyarına yolculuk yaptıran şahane görsellikleriyle animasyonlar hem çocuklara hem büyüklere hitap ediyor. Çocuklarınızla izleyebileceğiniz en iyi animasyon filmleri derledik.

Evde Kaldığımız Bu Günlerde Çocukları Oyalamak İçin Öneriler

Evde kaldığımız bugünlerde çoğu ebeveyn çocukları oyalamakta zorluk çekiyor. Çocukların bu zamanı hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmeleri için kitap, film, YouTube, uygulama ve oyun önerilerimizi listeledik.

"Bir Mutluluk Masalı" Müzikli Çocuk Oyunu İzmirTube Kanalında

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı müzikli çocuk oyunu "Bir Mutluluk Masalı" İzmirTube kanalında.

Selçuk Dinçer: Uluslararası İzmir Kukla Günleri İzmir'i dünyaya tanıtıyor

Dünyanın en iyi kukla sanatçılarını ağırlayan Uluslararası İzmir Kukla Günleri, 5-22 Mart tarihleri arasında tüm İzmir'i karnavala dönüştürecek. Festival süresince İzmir'in birçok ilçesinde kuklalarla karşılaşma fırsatı yakalayacağız. Festivalde 52 farklı oyun, 37 farklı mekanda, 223 kez gösterilecek. Bunların dışında yurt dışı ve yurt içinden gölge sanatını en iyi aktaran sergiler sanatseverlerin beğenisine sunulurken profesyonel tiyatro sanatçıları için atölye çalışmaları ve eğitime gönül verenler için ise kuklanın eğitimdeki önemini anlatan bir panel gerçekleşecek. Uluslararası İzmir Kukla Günleri'nin direktörü Selçuk Dinçer ile festivalin doğuş hikayesini, bu sene festivalin kaçırılmaması gereken gösteri ve etkinliklerini, Türkiye'de modern kukla sanatının gelişememe sebeplerini, İzmir'in sanat kenti olması için neler yapılması gerektiğini konuştuk.

Atölyemiz Canımız’da mutluluk üretiliyor!

İzmir'in en çok sevilen atölyesi Atölyemiz Canımız'da sadece birbirinden güzel takılar ve seramikten objeler üretilmiyor, burada en çok mutluluk üretiliyor! Atölyemiz Canımız bir atölyeden çok daha fazlası; sanki bir terapi alanı. Atölyemiz Canımız’da sizi dostluk, keyif, terapi, meditasyon ve mutluluk bekliyor. Burada şehir yokmuş gibi,sınırlar yokmuş gibi özgür olacaksınız. En önemlisi de kendiniz için bir şey yapmış olacaksınız. Atölyemiz Canımız'ın tasarımcısı ve kurucusu Işıltan Irmak ile Atölyemiz Canımız'ın neden bu kadar sevildiğini, atölye katılımcılarını nasıl bir deneyim beklediğini, Wabi Sabi (Kusurlu Güzellik) kavramını, Tasarım Fabrikası ve İzmir Blogger projelerini konuştuk.

İzmir Çocuk Fest'e Rekor Katılım

Uçurtma Çocuk Dergisi

Bergama Uluslararası Tiyatro Festivali - Tarih ve Tiyatronun Mükemmel Uyumu

Looby Loo - Burada Herkes Çocuk Olabilir

Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor!

İstanbul'un Keşmekeşinden Sıkılan Beyaz Yakalılar İzmir'e Göç Ediyor!

Eco Bebek - Annelerin Hayatını Kolaylaştırıyor