Dinlediğiniz Müziklere Anlam Katacak Müzik Belgeselleri

Müziğin sınırlarını genişleten, ona yeni anlamlar katan, yeryüzüne anlam kazandıran müzisyenlerle ilgili muhteşem belgeselleri derledik.

Türkiye'nin İyilik Odaklı Festivali Festtogether Bu Yıl Her Evde

Türkiye’nin iyilik odaklı festivali Festtogether, 9 Mayıs'ta evlerimize geliyor. Pandemi nedeni ile ortaya çıkan ihtiyaçları desteklemek amacı ile konserler ve sohbetlerin yer alacağı festival hakkında tüm bilgileri İhtiyaç Haritası [https://www.ihtiyacharitasi.org/] ve Festtogether [http://www.festtogether.com/] sayfalarından takip edebilirsiniz.

Ücretsiz Erişebileceğiniz Müzik, Edebiyat, Sinema ve Eğitim Arşivleri

Edebiyat, müzik, sinema alanında pek çok platform arşivlerini kullanıcılar için erişilebilir hale getirdi. Geçmiş konser kayıtlarını izleyebilir, çeşitli türlerdeki belgesel ve filmlerle sinematik evrenin içinde kaybolabilir, dijital kütüphanelerle varolan bilgilerinizi derinleştirebilirsiniz. Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerden de ücretsiz dersler alabilirsiniz.

Evde Sanat: Dijital Müzeler

Dünyanın en önemli müzeleri çevrim içi ziyarete uygun biçimde kapılarını açtı. Sanatın en eski ve en güncel eserlerini inceleyebileceğiniz dijital müzeleri derledik.

A Capella Gramofon Makedonya Yolcusu

Ağustos ayında Ohrid Uluslararası Çoksesli Korolar Yarışması'nda ülkemizi temsil etmeye hazırlanan A Capella Gramofon Korosu'ndan şef Türker Barmanbek, koristlerinden Feyzan Tuzkaya ve Ulvi Küçük ile Türkiye'de çoksesli koro olmayı, dokuz sene boyunca ayakta kalabilmenin sırlarını konuştuk. Sponsor olmak isterseniz web sitelerinden [https://www.gramofonsanat.com/mzik-sayfas] veya sosyal medya hesaplarından topluluğa ulaşabilirsiniz.

Sadi Tekin ve Kaan Bağcı ile İllüstrasyonun İncelikleri

Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapanSadiTekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzip canavarlar iliştirmesiyle tanınıyor. KaanBağcı'yı kendine has çizimlerinden biliyoruz. Bağcı'nın tanıdığımız masal kahramanlarını dokunuşlarıyla büyüten, dünyaya bir başka yerden bakan çizimleri var. Bu videolu röportajımızda iki başarılı illüstratörle yaratım süreçlerini, coğrafyanın yaratım sürecine etkisini, beslenme noktalarını konuştuk. Köklenen sanatçı ile köklenemeyen sanatçı arasındaki farklara değindik.

Epic Fair 20 Nisan'da Yeniden Sizlerle

Taste of Music ile Kişiye Özel Kokteyl Deneyimi!

Otuzbeslik.com İZSanat'ta

Bolluk Bereket Festivali Yarın Başlıyor!

Jüpiterin Kızı - Numerolog Serpil Berat Tezgör 

İzmir'de Konser Nerede Dinlenir?