14. Uluslararası İzmir Kukla Günleri'nin Kaçırılmaması Gereken Etkinlikleri

5-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14'üncü İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 23 ülkeden 50 kukla tiyatrosu topluluğunu ağırlayacak. Festival boyunca 52 gösteri, şehrin farklı yerlerindeki 37 etkinlik alanında 223 kez sahnelenecek. Profesyonel sahne sanatçıları için düzenlenen atölye çalışmalarının yanı sıra 14 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek panelde çocuk eğitiminde kuklanın yeri ve önemi konuşulacak. Ayrıca festival kapsamında beş farklı kukla, figür, maske ve fotoğraf sergisi İzmir Sanat Fuaye Alanı'nda ve Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi'nde gezilebilecek. Kukla Günleri'nde gerçekleşecek onlarca etkinlik arasından kaçırmamanız gerekenleri sizin listeledik.

İzmir'de perde dünyanın en iyi kuklaları için açılıyor!

5-22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14'üncü İzmir Uluslararası Kukla Günleri, bu yıl da dünyanın en büyük kukla festivali unvanını kimselere kaptırmıyor. İzmir'de 17 gün boyunca karnaval havası yaşatacak İzmir Uluslararası Kukla Günleri'ne, 23 ülkeden yüzlerce kukla sanatçısı katılacak. Festival İzmir'in birçok ilçesini de kapsıyor.Uluslararası Kukla Günleri'nde52 farklı oyun, 37 farklı mekanda, 223 kez gösterilecek.

6.Toprak Sahne Tiyatro Festivali Tiyatroyu Urla Sokaklarına Taşıyor!

Evde Kaldığımız Bu Günlerde Çocukları Oyalamak İçin Öneriler

Evde kaldığımız bugünlerde çoğu ebeveyn çocukları oyalamakta zorluk çekiyor. Çocukların bu zamanı hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmeleri için kitap, film, YouTube, uygulama ve oyun önerilerimizi listeledik.

"Bir Mutluluk Masalı" Müzikli Çocuk Oyunu İzmirTube Kanalında

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı müzikli çocuk oyunu "Bir Mutluluk Masalı" İzmirTube kanalında.

İzmir'in Çocuk Aktivite Alanları

Ebeveyn olunca öncelik hep çocuklarımızın oluyor değil mi? Sizi de bunaltmadan, İzmir'in tadını çocuklarınızla hangi mekanlarda daha dolu dolu ve eğlenceli çıkarabilirsiniz diye araştırdık. İşte İzmir'in en iyi çocuk aktivite alanları!

13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri Başlıyor!

Bergama Uluslararası Tiyatro Festivali - Tarih ve Tiyatronun Mükemmel Uyumu

36. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri Bugün Başlıyor!

12. İzmir Uluslararası Kukla Günleri

II. İzmir Tek Kişilik Oyunlar Festivali

Çocuk Tiyatroları Festivali Başlıyor!