Bolluk Bereket Festivali Yarın Başlıyor!

Kalıcı Güncel: Doğa

Sürdürülebilir yaşam anlayışı doğrultusunda uluslararası güncel performans pratiklerine alan açmaya, yeni yerleşkesiK2 Urla Nefes Alanı’nda devam edenAçık Stüdyo, insan ve doğa ilişkisini sorguladığı yeni projesiKalıcı Güncel: Doğaile 10 sanatçıyı bir araya getiriyor.

Açıkhava’da “Arsiani” Rüzgarı Esti

Cansu Ergin - Dans Yaşama Güzellik Katıyor

1930’ların Lindy Hop çılgınlığı İzmir'e Işınlandı!

Alman sanatçı Peter Piek’in “1 World 1 Painting” enstalasyonu 18 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında BE Contemporary’de

Alman sanatçı Peter Piek BE Contemporary’de gerçekleşecek sergisi ve “1 World 1 Painting” projesi kapsamında yerleştirilecek enstalasyonu ile İzmirli sanat severlerle buluşuyor, açılışta ise kendi bestelerini içeren bir müzik performansı gerçekleştiriyor.

The Letter Art Gallery’nin açılış sergisi İzmir’den sevgilerle., 11 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında GoyaHub Kemeraltı’nda

The Letter Art Gallery’nin açılış sergisi İzmir’den sevgilerle., 11 Haziran – 9 Temmuz 2022 tarihleri arasında GoyaHub’ın ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Bengisu Gençay'ın Yeni Kitabı "Orman Olmak" Çocuklara Yetersizlik Duygusuyla Baş Etmenin Yolunu Gösteriyor

Yazıları ve öyküleri pek çok dergi ve platformda yayınlanan veEpsilon Yayınları’ndan çıkan Zem Sesini Arıyor [https://www.otuzbeslik.com/yazilar/zem-sesini-ariyor-kitabi-kendi-sesini-arayan-cocuklara-yardim-ediyor] adlı fantastik çocuk romanıyla tanınan Bengisu Gençay yeni kitabı Orman Olmak ile bizleri botanik bir senfoniye kulak vermeye çağırıyor.

Mechanical Rooster'ın yeni teklisi Harmonicats yayında!

Mustafa Kaçar ve Onur Çağlar tarafından 2016 yılında İzmir'de kurulan Mechanical Rooster'ın yeni teklisi Harmonicats [https://open.spotify.com/album/1WYRlTVbiErWIeCKyUwJYY?si=_X9gMqvaRN6z1J1gmiTjkQ] Bone Union Records etiketiyle yayında.

IZTECH HyperJam Game Maraton 18 Mart'ta başlıyor!

18-19-20 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Hyperjam'de mini eğitimler, network buluşmaları, sohbetler ve 36 saatlik bir yazılım maratonu sizleri bekliyor.

Serap Tok'un "Ve Günler Yürümeye Başladı" isimli sergisi 22 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında KARANTİNA'da

Serap Tok’un ilk kişisel sergisi ‘Ve Günler Yürümeye Başladı’, 22 Ocak tarihinde Kendine Ait Bir Oda (KABO)’nın desteğiyle KARANTİNA’da açılıyor. Küratörlüğünü Burak Dikilitaş üstlendiği sergide, sanatçının ‘Düşler’, ‘Görünmez Kentler’ ve ‘Toz’ serilerinden resimleri ve yerleştirmelerinin yanı sıra, pandemi döneminde ürettiği yeni işleri de gösterilecek.

Tirit Tarifi: Şık Sunumlu Davet Yemeği

Bayat ekmekleri değerlendirmek için harika bir yemek tarifimiz sizi Nefis Yemek Tariflerinde bekliyor. Ekmekleri çöpe atmamak, bozulmadan yemek için hazırlanan tirit yemeği, Anadolu’nun pek çok yöresinde sevilerek yapılıyor. Akşam yemeklerinde, davet yemeklerinde iştahları kabartan sunumuyla masada yerini alan tirit kebabı, ekmek ve et sevenlerin midesinde bayram havası oluşturacak. Pek çok mutfak aşığı tarafından aranan tirit tarifi, bu tarifle dillere destan bir sunumla karşınızda olacak. Kalabalık sofralara ve akşam öğünlerine çok yakışan tirit [https://www.nefisyemektarifleri.com/tirit-9345440/], ilk defa deneyeceklerin pratik şekilde hazırlayacağı şekilde burada deneniyor. 1000’i aşkın kişinin defterine daha sonra yine denemek için eklediği tirit yemeğini siz de yapın istedik ve bu satırlara tirit nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını ekledik. Aşama aşama, püf noktalarıyla tirit yemeği nasıl yapılır diyenler mutfakta mükemmel bir lezzete imza atacak!