R
GİRİŞ
TR
EN

88. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yok yok!

#KONSER
#TİYATRO
#SÖYLEŞİ
#FUAR
#İEF'19
Zeynep Öztürk
31 Aug 2019

İzmir Enternasyonal Fuarı, 88. yılında da on gün sürecek etkinlikleriyle misafirlerine eğlence dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. 6 Eylül'de kapılarını dünya ticareti ve kültür alışverişine açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı, konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden müzikal gösterilere, söyleşilerden sokak gösterilerine her yıl heyecanla beklenen birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sizin için etkinlik başlıkları adı altında tüm bilgileri derledik. 

Çim Konserleri

 En rahat giysilerinizle eğlencenin doruklarına çıkıp çılgınca dans edeceğiniz Çim Konserleri bu yıl Goran Bregovic, Edis, Onur Akın, Yeni Türkü ve Simge Sağın'ın yanında birçok ismi konuk ediyor. Detaylı konser listesi için takipte kalın! 

Rock & More Sahnesi

 İzmir Enternasyonal Fuarı, Rock & More Sahnesi’nde hem rap hem de rock müzikseverleri bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl “Rock Sahnesi” adıyla gerçekleşen Rock & More, bu sene de konuklarına keyifli akşamlar yaşatmaya hazırlanıyor. Rock & More’da konserler 8 Eylül Pazar günü başlayacak. 3 numaralı holün lunaparka bakan kısmında kurulan Rock & More Sahnesi için Kültürpark’a giren konuklar ekstra bir ücret ödemeyecek. Ayrıntılı liste için takipte kalın. 

Mogambo Geceleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı'nın unutulmaz sahnesi Mogambo bu yıl bir hayli popüler isimleri konuk ediyor. Mogambo Geceleri, geleneksel müzikleri elektronik ritimlerle harmanlayan Dj Mehmet Aslan ile başlayacak. Saat 21.00’de başlayacak olan programlar 23.00’e kadar 9 gece boyunca devam edecek. Mogambo Geceleri etkinlikleri listesine göz atmak için bizi takip edin. 

19. Sinema Burada Festivali

 Sinema dünyasının vazgeçilmezi Sinema Burada Festivali, atölyeler ve film gösterimleri ile 19’uncu kez gerçekleşecek. Üçü ulusal, biri uluslararası galalı gösterim ile toplam 12 film, festivalin beyaz perdesinde sinemaseverlerle buluşacak.  

Yüz Yüze Sohbetler ve Kitap Sokağı

 Lozan Kapısı girişinden Kaskatlı Havuz’a kadar giden yolda kurulacak Kitap Sokağı’nın yanı sıra birçok önemli isim de Yüz Yüze Sohbetler’de sevenleriyle buluşacak. Yayınevleri, sevilen yazarları düzenleyecekleri imza günleriyle on gün boyunca İEF’de ağırlayacak.7 Eylül Cumartesi gününden itibaren Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi önünde kurulacak Yüz Yüze Sohbetler sahnesi, özel kalemlerin sohbetleriyle 15 Eylül Pazar gününe kadar keyif verecek. Detaylar için bizi takip edin. 

İş Günleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 2015 yılından beri düzenlenen İzmir İş Günleri Toplantıları, uluslararası yatırım fırsatlarının nabzını tutacak. 5 - 6 Eylül tarihlerinde Swissotel Büyük Efes İzmir'de gerçekleştirilecek toplantılarda “Bir Kuşak Bir Yol” - Modern İpek Yolu Projesi’nin mimarı Çin Halk Cumhuriyeti başta olmak üzere toplam 30 ülke yer alacak. 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası

 
İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm dünyada e-spor tutkunlarının heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finaline ev sahipliği yapacak. 12 - 15 Eylül tarihleri arasında Kültürpark 4 No’lu holde gerçekleşecek finallerde oyuncular, özel olarak hazırlanan alanda CS: GO ve Dota 2 oyunlarında yarışacak. Final oyunları haricinde hol içinde çeşitli etkinlikler de gerçekleşecek.
 

Tarkem Hazine Avı

 Kemeraltı’nda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde gerçekleşecek “İpek Yolu’nun İzinde” Hazine Avı, katılanlara heyecanlı bir günün yanında Kültürpark’ı baştan sona tanıma imkanı da sunacak. 14 Eylül Cumartesi günü yapılacak Hazine Avı’nı ilk tamamlayan takım, 3 bin liralık büyük ödülün sahibi olacak. Ayrıntılı bilgi için tıkla! 

Kemeraltı Sokağı

 TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde düzenlenen “Kemeraltı Sokağı” etkinliğinde Kemeraltı Lezzetleri, Kemeraltı Zanaatkarları, Kemeraltı Markaları, Kemeraltı Projeleri ve çeşitli etkinlikler fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Kemeraltı’nın marka değerinin artmasına yardımcı olacak Kemeraltı Sokağı’nda; yazar, araştırmacı, kent gözlemcisi, fotoğrafçı ve sanatçılar ile çeşitli atölyeler, sergiler, söyleşiler, imza günleri, dinletiler ve yarışmalar düzenlenecek. Kültürpark’ın Lozan Kapısı ile Montrö Kapısı arasında bulunan Uzun Havuz alanında yer alacak Kemeraltı Sokağı ile fuar ziyaretçileri 6- 15 Eylül tarihlerinde İzmir Enternasyonal Fuarı’nda küçük bir Kemeraltı yolculuğuna çıkacak.  

İsmet İnönü Sanat Merkezi Etkinlikleri

 Birbirinden özel 9 gösteri ile kalbinizi fethetmeye hazırlanan İsmet İnönü Sanat Merkezi, 7 Eylül’den 15 Eylül'e kadar saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ayrıntılı oyun listesi için takipte kalın!İzmir Sanat Kültürpark büyük salonunda ise birbirinden güzel üç oyun Ay! Carmela, Ben Marksist Değilim ve müzikli çocuk tiyatrosu Sevimli Dostlar izleyicileriyle buluşacak. 

Şef Sensin

  Fuar ziyaretçileri, Şef Sensin etkinliğiyle 8 enstrümandan oluşan bir orkestranın şefi olma şansına erişecek. Müzik yeteneği aranmayan Şef Sensin’de fuar ziyaretçilerinin orkestra şefi olabilmesi için içlerinde müzik sevgisi barındırması yeterli.   

Pony Club

 Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla TJK İzmir Hipodrom Müdürlüğü ile yürütülen Pony Club etkinliği 2 yıldır düzenleniyor. Pony atlara binerek gezen çocuklar fuar içerisinde keyifli vakit geçirirken hayvanları yakından tanıma fırsatı bulacak.  

Yoga Etkinliği

 Spor yapmaya teşvik eden ve son 5 yıldır yüksek katılım oranıyla dikkat çeken Yoga etkinliği, sporun insanlar arasındaki etkileşimi artırdığını gözler önüne seriyor. Her yıl bir yoga okulunun öncülüğünde düzenlenen ve katılımın ücretsiz olduğu etkinlik, fuar ziyaretçilerine toplu olarak spor yapmanın güzelliğini yaşatacak. 

Sokak Gösterileri

 Her yıl denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, illüzyon şovlarından akrobasi gösterilerine, komedi performanslarından palyaço gösterilerine her yaştan ziyaretçinin ilgi gösterdiği Sokak Gösterileri, dünyanın farklı yerlerinden ve kültürlerinden gelen profesyonel sokak sanatçılarının şovları, fuarın en beğenilen ve fuar boyunca kalabalıkları etrafında toplayan etkinliklerinden biri. Bu yıl 6 sokak gösterisine hazırlanılan fuarda görsel şölen ve eğlenceye doymak mümkün olmayacak gibi duruyor. 

Merak Makinesi 

 Bilim Kahramanları Derneği’nin Boeing desteğiyle sürdürdüğü Merak Makinesi programı, 9-14 yaş arası çocuklar için uzay ve havacılık temalı atölyeler düzenleyecek. Atölyelere katılacak çocuklar, Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri rehberliğinde basit gündelik malzemelerle helikopter, hava gücüyle dönen makine, roket gibi tasarımlar oluşturarak havacılık ve uzay alanında mühendislik tasarımları deneyimleme fırsatı bulacak. Bir saat sürecek atölyelerde çocukların araştırma becerilerini geliştirmeleri ve kendilerini geleceğin mucitleri, bilim insanları, mühendisleri olarak hayal edebilmeleri hedefleniyor.Atölyelere sadece kaydı yapılan ve velisi tarafından muvafakat formu doldurulmuş çocuklar katılım sağlayabilecek. Muvafakat formu için tıklayınız. 

Oryantiring Spor Etkinliği

Genellikle ormanlık arazide yapılan, sporcuların kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş hedeflere sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalışacağı Oryantiring etkinliği, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında sporseverleri bir araya getiriyor. Zamana karşı yapılan bir spor olan Oryantiring, fuar ziyaretçilerine macera ve adrenalin dolu dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor. Yakamoz Gençlik Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Oryantiring etkinliğine fuar boyunca katılım ücretsiz. 

Biz de buradayız!

 
 
Basmane kapısından girdiğinizde hemen solunuzda kalan ilk alanda Otuzbeşlik yer alacak. Bu sene stantlarımızda çocuk etkinliklerinden atölyelere, maske boyamadan rastaya birçok etkinliğe ve sivil toplum kuruluşuna yer vereceğiz. Otuzbeşlik stantlarında hangi etkinlikler gerçekleşecek, kimler yer alacak, hangi saatler arasında neler olacak merak ediyorsanız takipte kalın.
Benzer yazılar
#SİNEMA
İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 2002 yılından beri düzenlenen Filmekimi, 18-23 Ekim tarihleri arasında İzmir’de g...
Kardelen Uysal
15 Oct 2019
#SANAT
#TASARIM
Bulduğu her türlü malzemenin üzerine çizim yapan Sadi Tekin leblebileri karakterleştirmesiyle, New York sokaklarına muzi...
Kardelen Uysal
14 Oct 2019
#MÜZİK
#KONSER
Scott Bradlee önderliğinde kurulan Postmodern Jukebox müzik grubu, Welcome to the Twenties 2.0 turnesi kapsamında 27 Eki...
Editör
12 Oct 2019
#SİNEMA
Otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği Alternatif Kısa film etkinliğimizin 16’ncısıyla karşınızdayız. Bu seç...
Gülay Güler
11 Oct 2019
#TİYATRO
Oyun Hamuru Tiyatrosu sahne üzerinde doğaçlama performans yapan, seyirciyi de seyirci-oyuncu olarak oyuna interaktif bir...
Kardelen Uysal
11 Oct 2019
#MEYHANE
İzmir'de içkili pek çok restoran var ama siz o eski meyhane ruhunu mu arıyorsunuz? Samimi bir ortamda, fonda hafiften fa...
Gülay Güler
10 Oct 2019
#TİYATRO
#SANAT
Devlet Tiyatrosu sanatçısı Rüçhan Gürel tarafından 2007 yılında İzmir’de kurulan Han Tiyatrosu her yaştan öğrenciye üst ...
Seçil Şeker
8 Oct 2019
#SANAT
#ŞİİR
#FOTOĞRAF
#EDEBİYAT
İnanç Avadit’in Buradan Kurtulmak Bize Kaldı adlı şiir kitabı içinde yaşadığımız dünyanın gerçeklerini, gerçekleştiremed...
Kardelen Uysal
6 Oct 2019
#ATÖLYE
İzmir'in en çok sevilen atölyesi Atölyemiz Canımız'da sadece birbirinden güzel takılar ve seramikten objeler üretilmiyor...
Gülay Güler
5 Oct 2019
#SİNEMA
Film tutkunları, beyaz perde aşıkları buraya! Ekim ayında vizyona girecek filmleri listeledik.
Editör
4 Oct 2019
#OPERA
#BALE
İzmir Devlet Opera ve Balesi, 2019-2020 sezonunda dört opera, üç müzikal, altı bale, bir müzikli oyun, dört çocuk oyunu ...
Editör
3 Oct 2019
#TİYATRO
Tiyatro Pınarı henüz bir yıllık bir tiyatro olmasına rağmen Gülder Pınar'ın yönetmenliği ile onlarca temsil oynamış ve b...
Seçil Şeker
2 Oct 2019
#ATÖLYE
Kursa ayıracak vakti olmayan ama hafta sonuna sanat, sağlık katmak, öğrenmek ve üretmek isteyenler, bu liste tam size gö...
Seçil Şeker
30 Sep 2019
#SERGİ
#SANAT
Hayatın monotonluğundan kurtulmanın, farklı bakış açıları keşfetmenin en iyi yolu sanat etkinliklerini takip etmek. Sonb...
Gülay Güler
29 Sep 2019
#SPOR
#YÜZME
Adam Walker, tost makinesi ve su ısıtıcısı satarak hayatını kazanırken bir gün uçak yolculuğu sırasında On A Clear Day a...
Kardelen Uysal
28 Sep 2019
#TASARIM
#MODA
Geçtiğimiz yıl Urla’da Hollywood yapımcılarını kıskandıracak bir plato kuran, kariyeri boyunca Dünya yıldızlarını giydir...
Seçil Şeker
27 Sep 2019
#TİYATRO
#STAND-UP
Ekim ayında İzmir'i birbirinden değerli oyunlar, performanslar ve stand-up gösterileri bekliyor. Sizi eğlenceli, komik, ...
Kardelen Uysal
26 Sep 2019
#KONSER
#FESTİVAL
Yaz bitti, şehre dönüş vakti geldi. İzmir bizi birbirinden güzel etkinliklerle karşılıyor. Konserler, festivaller derken...
Gülay Güler
23 Sep 2019
#SERGİ
Monitor, yeni sezonu “A hymn to those that disappear” başlığını taşıyan sergisiyle karşılıyor. Pelin Tan ve Anton Vidokl...
Editör
22 Sep 2019
#TEKNOLOJİ
Dosyalarımızın değerini, onlara ulaşamayınca veya virüs nedeniyle onları kaybettiğimizde anlıyoruz. Hatta günümüzde gizl...
Editör
22 Sep 2019
#MÜZİK
Urla Caz Festivali, doğanın dinlenmeye hazırlandığı sonbaharda dünya tarihine güzel müzikler kazımış Urla’nın sokakların...
Editör
21 Sep 2019
#SOSYAL SORUMLULUK
Dünya’nın dört bir yanında gezegenin geleceğine dair ilham verici bir grev var bugün. Küresel iklim krizinin suçlusu ola...
Kardelen Uysal
20 Sep 2019
#SANAT
Disiplinlerarası sanat alanı Tilki, kolektifleri ve sanatçıları birlikte üretmeye çağırıyor. Farklı disiplinlerden sanat...
Editör
19 Sep 2019
#SPOR
Çağdaş Görmeyenler Spor Kulübü (Çagör), 2009 yılından beri görme engellileri spora teşvik ederek sosyal hayata kazandırm...
Gülay Güler
19 Sep 2019
#DANS
Performans sanatçısı Aslı Bostancı, ses beden buluşmaları ve ses şifasıyla kişilere enerji çalışmaları yaptıran bir isim...
Editör
18 Sep 2019
#RESİM
#SERGİ
Arkas Sanat Merkezi, 18 Eylül 2019 - 5 Ocak 2020 tarihleri arasında 20'inci yüzyılın en büyük ressamlarından Pablo Picas...
Editör
18 Sep 2019
#BİSİKLET
#SOSYAL SORUMLULUK
Bu yıl ikinci kez düzenlenecek Eğitime Pedalla Bisiklet Turu, 6 Ekim Pazar günü gerçekleşecek. 1995’ten beri İzmir’de eğ...
Editör
17 Sep 2019
#SİNEMA
otuzbeslik.com ve Birikim Atölyesi'nin düzenlediği İzmir'in aylık kısa film etkinliği Alternatif Kısa'nın üçüncü sezonu ...
Gülay Güler
16 Sep 2019
#TİYATRO
#KONSER
#FESTİVAL
#ATÖLYE
Haftanın en iyi etkinlikleriyle karşınızdayız. Bakalım siz hangi etkinlikleri beğeneceksiniz? Daha fazlası için otuzbesl...
Editör
16 Sep 2019
#KİTABEVİ
Yeni trend kitap alışverişiyle kahve molalarını birleştirmek. İzmir'de de kitap kafelerin sayısı giderek artıyor. Bu müt...
Gülay Güler
14 Sep 2019
#GEZİ
#RESTORAN
#KİTABEVİ
#OTEL
Alaçatı'da sakin bir tatil geçirmek, müzik eşliğinde sohbet ederek yemek yemek, masaların arasında sıkışmadan kahve içme...
Seçil Şeker
13 Sep 2019
#SPOR
Boks, Kick Boks, Muay Thai, Wushu Sanda ve MMA branşlarında eğitim veren Buca'daki Fight Club'ın sahibi ve başantrenörü ...
Zeynep Öztürk
11 Sep 2019
#FUAR
#SİNEMA
#İEF'19
#FESTİVAL
Sinema dünyasının vazgeçilmezi Sinema Burada Festivali, zengin içeriği ve birbirinden değerli gösterimleri ile 19’uncu k...
Editör
10 Sep 2019
#MÜZİK
#ATÖLYE
#TİYATRO
#SPOR
Bu hafta İzmir'de yine birbirinden güzel etkinlikler var. 15 Eylül'e kadar devam edecek 88. İzmir Enternasyonal Fuarı il...
Editör
9 Sep 2019
#İEF'19
#TURNUVA
#ESPOR
88. İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm dünyada espor tutkunlarının heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası fina...
Editör
8 Sep 2019
,
Başa Dön
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade