31 Ağu 2019
Zeynep Öztürk

88. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yok yok!

İzmir Enternasyonal Fuarı, 88. yılında da on gün sürecek etkinlikleriyle misafirlerine eğlence dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. 6 Eylül'de kapılarını dünya ticareti ve kültür alışverişine açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı, konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden müzikal gösterilere, söyleşilerden sokak gösterilerine her yıl heyecanla beklenen birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sizin için etkinlik başlıkları adı altında tüm bilgileri derledik. 

Çim Konserleri

 En rahat giysilerinizle eğlencenin doruklarına çıkıp çılgınca dans edeceğiniz Çim Konserleri bu yıl Goran Bregovic, Edis, Onur Akın, Yeni Türkü ve Simge Sağın'ın yanında birçok ismi konuk ediyor. Detaylı konser listesi için takipte kalın! 

Rock & More Sahnesi

 İzmir Enternasyonal Fuarı, Rock & More Sahnesi’nde hem rap hem de rock müzikseverleri bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl “Rock Sahnesi” adıyla gerçekleşen Rock & More, bu sene de konuklarına keyifli akşamlar yaşatmaya hazırlanıyor. Rock & More’da konserler 8 Eylül Pazar günü başlayacak. 3 numaralı holün lunaparka bakan kısmında kurulan Rock & More Sahnesi için Kültürpark’a giren konuklar ekstra bir ücret ödemeyecek. Ayrıntılı liste için takipte kalın. 

Mogambo Geceleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı'nın unutulmaz sahnesi Mogambo bu yıl bir hayli popüler isimleri konuk ediyor. Mogambo Geceleri, geleneksel müzikleri elektronik ritimlerle harmanlayan Dj Mehmet Aslan ile başlayacak. Saat 21.00’de başlayacak olan programlar 23.00’e kadar 9 gece boyunca devam edecek. Mogambo Geceleri etkinlikleri listesine göz atmak için bizi takip edin. 

19. Sinema Burada Festivali

 Sinema dünyasının vazgeçilmezi Sinema Burada Festivali, atölyeler ve film gösterimleri ile 19’uncu kez gerçekleşecek. Üçü ulusal, biri uluslararası galalı gösterim ile toplam 12 film, festivalin beyaz perdesinde sinemaseverlerle buluşacak.  

Yüz Yüze Sohbetler ve Kitap Sokağı

 Lozan Kapısı girişinden Kaskatlı Havuz’a kadar giden yolda kurulacak Kitap Sokağı’nın yanı sıra birçok önemli isim de Yüz Yüze Sohbetler’de sevenleriyle buluşacak. Yayınevleri, sevilen yazarları düzenleyecekleri imza günleriyle on gün boyunca İEF’de ağırlayacak.7 Eylül Cumartesi gününden itibaren Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi önünde kurulacak Yüz Yüze Sohbetler sahnesi, özel kalemlerin sohbetleriyle 15 Eylül Pazar gününe kadar keyif verecek. Detaylar için bizi takip edin. 

İş Günleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 2015 yılından beri düzenlenen İzmir İş Günleri Toplantıları, uluslararası yatırım fırsatlarının nabzını tutacak. 5 - 6 Eylül tarihlerinde Swissotel Büyük Efes İzmir'de gerçekleştirilecek toplantılarda “Bir Kuşak Bir Yol” - Modern İpek Yolu Projesi’nin mimarı Çin Halk Cumhuriyeti başta olmak üzere toplam 30 ülke yer alacak. 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası

 
İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm dünyada e-spor tutkunlarının heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finaline ev sahipliği yapacak. 12 - 15 Eylül tarihleri arasında Kültürpark 4 No’lu holde gerçekleşecek finallerde oyuncular, özel olarak hazırlanan alanda CS: GO ve Dota 2 oyunlarında yarışacak. Final oyunları haricinde hol içinde çeşitli etkinlikler de gerçekleşecek.
 

Tarkem Hazine Avı

 Kemeraltı’nda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde gerçekleşecek “İpek Yolu’nun İzinde” Hazine Avı, katılanlara heyecanlı bir günün yanında Kültürpark’ı baştan sona tanıma imkanı da sunacak. 14 Eylül Cumartesi günü yapılacak Hazine Avı’nı ilk tamamlayan takım, 3 bin liralık büyük ödülün sahibi olacak. Ayrıntılı bilgi için tıkla! 

Kemeraltı Sokağı

 TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde düzenlenen “Kemeraltı Sokağı” etkinliğinde Kemeraltı Lezzetleri, Kemeraltı Zanaatkarları, Kemeraltı Markaları, Kemeraltı Projeleri ve çeşitli etkinlikler fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Kemeraltı’nın marka değerinin artmasına yardımcı olacak Kemeraltı Sokağı’nda; yazar, araştırmacı, kent gözlemcisi, fotoğrafçı ve sanatçılar ile çeşitli atölyeler, sergiler, söyleşiler, imza günleri, dinletiler ve yarışmalar düzenlenecek. Kültürpark’ın Lozan Kapısı ile Montrö Kapısı arasında bulunan Uzun Havuz alanında yer alacak Kemeraltı Sokağı ile fuar ziyaretçileri 6- 15 Eylül tarihlerinde İzmir Enternasyonal Fuarı’nda küçük bir Kemeraltı yolculuğuna çıkacak.  

İsmet İnönü Sanat Merkezi Etkinlikleri

 Birbirinden özel 9 gösteri ile kalbinizi fethetmeye hazırlanan İsmet İnönü Sanat Merkezi, 7 Eylül’den 15 Eylül'e kadar saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ayrıntılı oyun listesi için takipte kalın!İzmir Sanat Kültürpark büyük salonunda ise birbirinden güzel üç oyun Ay! Carmela, Ben Marksist Değilim ve müzikli çocuk tiyatrosu Sevimli Dostlar izleyicileriyle buluşacak. 

Şef Sensin

  Fuar ziyaretçileri, Şef Sensin etkinliğiyle 8 enstrümandan oluşan bir orkestranın şefi olma şansına erişecek. Müzik yeteneği aranmayan Şef Sensin’de fuar ziyaretçilerinin orkestra şefi olabilmesi için içlerinde müzik sevgisi barındırması yeterli.   

Pony Club

 Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla TJK İzmir Hipodrom Müdürlüğü ile yürütülen Pony Club etkinliği 2 yıldır düzenleniyor. Pony atlara binerek gezen çocuklar fuar içerisinde keyifli vakit geçirirken hayvanları yakından tanıma fırsatı bulacak.  

Yoga Etkinliği

 Spor yapmaya teşvik eden ve son 5 yıldır yüksek katılım oranıyla dikkat çeken Yoga etkinliği, sporun insanlar arasındaki etkileşimi artırdığını gözler önüne seriyor. Her yıl bir yoga okulunun öncülüğünde düzenlenen ve katılımın ücretsiz olduğu etkinlik, fuar ziyaretçilerine toplu olarak spor yapmanın güzelliğini yaşatacak. 

Sokak Gösterileri

 Her yıl denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, illüzyon şovlarından akrobasi gösterilerine, komedi performanslarından palyaço gösterilerine her yaştan ziyaretçinin ilgi gösterdiği Sokak Gösterileri, dünyanın farklı yerlerinden ve kültürlerinden gelen profesyonel sokak sanatçılarının şovları, fuarın en beğenilen ve fuar boyunca kalabalıkları etrafında toplayan etkinliklerinden biri. Bu yıl 6 sokak gösterisine hazırlanılan fuarda görsel şölen ve eğlenceye doymak mümkün olmayacak gibi duruyor. 

Merak Makinesi 

 Bilim Kahramanları Derneği’nin Boeing desteğiyle sürdürdüğü Merak Makinesi programı, 9-14 yaş arası çocuklar için uzay ve havacılık temalı atölyeler düzenleyecek. Atölyelere katılacak çocuklar, Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri rehberliğinde basit gündelik malzemelerle helikopter, hava gücüyle dönen makine, roket gibi tasarımlar oluşturarak havacılık ve uzay alanında mühendislik tasarımları deneyimleme fırsatı bulacak. Bir saat sürecek atölyelerde çocukların araştırma becerilerini geliştirmeleri ve kendilerini geleceğin mucitleri, bilim insanları, mühendisleri olarak hayal edebilmeleri hedefleniyor.Atölyelere sadece kaydı yapılan ve velisi tarafından muvafakat formu doldurulmuş çocuklar katılım sağlayabilecek. Muvafakat formu için tıklayınız. 

Oryantiring Spor Etkinliği

Genellikle ormanlık arazide yapılan, sporcuların kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş hedeflere sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalışacağı Oryantiring etkinliği, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında sporseverleri bir araya getiriyor. Zamana karşı yapılan bir spor olan Oryantiring, fuar ziyaretçilerine macera ve adrenalin dolu dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor. Yakamoz Gençlik Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Oryantiring etkinliğine fuar boyunca katılım ücretsiz. 

Biz de buradayız!

fuar_loc.jpg 
 
Basmane kapısından girdiğinizde hemen solunuzda kalan ilk alanda Otuzbeşlik yer alacak. Bu sene stantlarımızda çocuk etkinliklerinden atölyelere, maske boyamadan rastaya birçok etkinliğe ve sivil toplum kuruluşuna yer vereceğiz. Otuzbeşlik stantlarında hangi etkinlikler gerçekleşecek, kimler yer alacak, hangi saatler arasında neler olacak merak ediyorsanız takipte kalın.