88. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yok yok!

#KONSER
#TIYATRO
#SÖYLEŞI
#FUAR
#İEF'19
Zeynep Öztürk
31 Ağu 2019

İzmir Enternasyonal Fuarı, 88. yılında da on gün sürecek etkinlikleriyle misafirlerine eğlence dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor. 6 Eylül'de kapılarını dünya ticareti ve kültür alışverişine açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı, konserden tiyatroya, sinema gösterimlerinden müzikal gösterilere, söyleşilerden sokak gösterilerine her yıl heyecanla beklenen birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sizin için etkinlik başlıkları adı altında tüm bilgileri derledik. 

Çim Konserleri

 En rahat giysilerinizle eğlencenin doruklarına çıkıp çılgınca dans edeceğiniz Çim Konserleri bu yıl Goran Bregovic, Edis, Onur Akın, Yeni Türkü ve Simge Sağın'ın yanında birçok ismi konuk ediyor. Detaylı konser listesi için takipte kalın! 

Rock & More Sahnesi

 İzmir Enternasyonal Fuarı, Rock & More Sahnesi’nde hem rap hem de rock müzikseverleri bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıl “Rock Sahnesi” adıyla gerçekleşen Rock & More, bu sene de konuklarına keyifli akşamlar yaşatmaya hazırlanıyor. Rock & More’da konserler 8 Eylül Pazar günü başlayacak. 3 numaralı holün lunaparka bakan kısmında kurulan Rock & More Sahnesi için Kültürpark’a giren konuklar ekstra bir ücret ödemeyecek. Ayrıntılı liste için takipte kalın. 

Mogambo Geceleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı'nın unutulmaz sahnesi Mogambo bu yıl bir hayli popüler isimleri konuk ediyor. Mogambo Geceleri, geleneksel müzikleri elektronik ritimlerle harmanlayan Dj Mehmet Aslan ile başlayacak. Saat 21.00’de başlayacak olan programlar 23.00’e kadar 9 gece boyunca devam edecek. Mogambo Geceleri etkinlikleri listesine göz atmak için bizi takip edin. 

19. Sinema Burada Festivali

 Sinema dünyasının vazgeçilmezi Sinema Burada Festivali, atölyeler ve film gösterimleri ile 19’uncu kez gerçekleşecek. Üçü ulusal, biri uluslararası galalı gösterim ile toplam 12 film, festivalin beyaz perdesinde sinemaseverlerle buluşacak.  

Yüz Yüze Sohbetler ve Kitap Sokağı

 Lozan Kapısı girişinden Kaskatlı Havuz’a kadar giden yolda kurulacak Kitap Sokağı’nın yanı sıra birçok önemli isim de Yüz Yüze Sohbetler’de sevenleriyle buluşacak. Yayınevleri, sevilen yazarları düzenleyecekleri imza günleriyle on gün boyunca İEF’de ağırlayacak.7 Eylül Cumartesi gününden itibaren Resim Heykel Müzesi Kültürpark Sanat Galerisi önünde kurulacak Yüz Yüze Sohbetler sahnesi, özel kalemlerin sohbetleriyle 15 Eylül Pazar gününe kadar keyif verecek. Detaylar için bizi takip edin. 

İş Günleri

 İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 2015 yılından beri düzenlenen İzmir İş Günleri Toplantıları, uluslararası yatırım fırsatlarının nabzını tutacak. 5 - 6 Eylül tarihlerinde Swissotel Büyük Efes İzmir'de gerçekleştirilecek toplantılarda “Bir Kuşak Bir Yol” - Modern İpek Yolu Projesi’nin mimarı Çin Halk Cumhuriyeti başta olmak üzere toplam 30 ülke yer alacak. 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası

 
İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm dünyada e-spor tutkunlarının heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın finaline ev sahipliği yapacak. 12 - 15 Eylül tarihleri arasında Kültürpark 4 No’lu holde gerçekleşecek finallerde oyuncular, özel olarak hazırlanan alanda CS: GO ve Dota 2 oyunlarında yarışacak. Final oyunları haricinde hol içinde çeşitli etkinlikler de gerçekleşecek.
 

Tarkem Hazine Avı

 Kemeraltı’nda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde gerçekleşecek “İpek Yolu’nun İzinde” Hazine Avı, katılanlara heyecanlı bir günün yanında Kültürpark’ı baştan sona tanıma imkanı da sunacak. 14 Eylül Cumartesi günü yapılacak Hazine Avı’nı ilk tamamlayan takım, 3 bin liralık büyük ödülün sahibi olacak. Ayrıntılı bilgi için tıkla! 

Kemeraltı Sokağı

 TARKEM (Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş.) öncülüğünde düzenlenen “Kemeraltı Sokağı” etkinliğinde Kemeraltı Lezzetleri, Kemeraltı Zanaatkarları, Kemeraltı Markaları, Kemeraltı Projeleri ve çeşitli etkinlikler fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Kemeraltı’nın marka değerinin artmasına yardımcı olacak Kemeraltı Sokağı’nda; yazar, araştırmacı, kent gözlemcisi, fotoğrafçı ve sanatçılar ile çeşitli atölyeler, sergiler, söyleşiler, imza günleri, dinletiler ve yarışmalar düzenlenecek. Kültürpark’ın Lozan Kapısı ile Montrö Kapısı arasında bulunan Uzun Havuz alanında yer alacak Kemeraltı Sokağı ile fuar ziyaretçileri 6- 15 Eylül tarihlerinde İzmir Enternasyonal Fuarı’nda küçük bir Kemeraltı yolculuğuna çıkacak.  

İsmet İnönü Sanat Merkezi Etkinlikleri

 Birbirinden özel 9 gösteri ile kalbinizi fethetmeye hazırlanan İsmet İnönü Sanat Merkezi, 7 Eylül’den 15 Eylül'e kadar saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Ayrıntılı oyun listesi için takipte kalın!İzmir Sanat Kültürpark büyük salonunda ise birbirinden güzel üç oyun Ay! Carmela, Ben Marksist Değilim ve müzikli çocuk tiyatrosu Sevimli Dostlar izleyicileriyle buluşacak. 

Şef Sensin

  Fuar ziyaretçileri, Şef Sensin etkinliğiyle 8 enstrümandan oluşan bir orkestranın şefi olma şansına erişecek. Müzik yeteneği aranmayan Şef Sensin’de fuar ziyaretçilerinin orkestra şefi olabilmesi için içlerinde müzik sevgisi barındırması yeterli.   

Pony Club

 Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla TJK İzmir Hipodrom Müdürlüğü ile yürütülen Pony Club etkinliği 2 yıldır düzenleniyor. Pony atlara binerek gezen çocuklar fuar içerisinde keyifli vakit geçirirken hayvanları yakından tanıma fırsatı bulacak.  

Yoga Etkinliği

 Spor yapmaya teşvik eden ve son 5 yıldır yüksek katılım oranıyla dikkat çeken Yoga etkinliği, sporun insanlar arasındaki etkileşimi artırdığını gözler önüne seriyor. Her yıl bir yoga okulunun öncülüğünde düzenlenen ve katılımın ücretsiz olduğu etkinlik, fuar ziyaretçilerine toplu olarak spor yapmanın güzelliğini yaşatacak. 

Sokak Gösterileri

 Her yıl denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, illüzyon şovlarından akrobasi gösterilerine, komedi performanslarından palyaço gösterilerine her yaştan ziyaretçinin ilgi gösterdiği Sokak Gösterileri, dünyanın farklı yerlerinden ve kültürlerinden gelen profesyonel sokak sanatçılarının şovları, fuarın en beğenilen ve fuar boyunca kalabalıkları etrafında toplayan etkinliklerinden biri. Bu yıl 6 sokak gösterisine hazırlanılan fuarda görsel şölen ve eğlenceye doymak mümkün olmayacak gibi duruyor. 

Merak Makinesi 

 Bilim Kahramanları Derneği’nin Boeing desteğiyle sürdürdüğü Merak Makinesi programı, 9-14 yaş arası çocuklar için uzay ve havacılık temalı atölyeler düzenleyecek. Atölyelere katılacak çocuklar, Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri rehberliğinde basit gündelik malzemelerle helikopter, hava gücüyle dönen makine, roket gibi tasarımlar oluşturarak havacılık ve uzay alanında mühendislik tasarımları deneyimleme fırsatı bulacak. Bir saat sürecek atölyelerde çocukların araştırma becerilerini geliştirmeleri ve kendilerini geleceğin mucitleri, bilim insanları, mühendisleri olarak hayal edebilmeleri hedefleniyor.Atölyelere sadece kaydı yapılan ve velisi tarafından muvafakat formu doldurulmuş çocuklar katılım sağlayabilecek. Muvafakat formu için tıklayınız. 

Oryantiring Spor Etkinliği

Genellikle ormanlık arazide yapılan, sporcuların kendilerine verilen yarışma bölgesinin haritasında belirtilmiş hedeflere sırasıyla ve en kısa sürede ulaşmaya çalışacağı Oryantiring etkinliği, 88. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında sporseverleri bir araya getiriyor. Zamana karşı yapılan bir spor olan Oryantiring, fuar ziyaretçilerine macera ve adrenalin dolu dakikalar yaşatmaya hazırlanıyor. Yakamoz Gençlik Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen Oryantiring etkinliğine fuar boyunca katılım ücretsiz. 

Biz de buradayız!

 
 
Basmane kapısından girdiğinizde hemen solunuzda kalan ilk alanda Otuzbeşlik yer alacak. Bu sene stantlarımızda çocuk etkinliklerinden atölyelere, maske boyamadan rastaya birçok etkinliğe ve sivil toplum kuruluşuna yer vereceğiz. Otuzbeşlik stantlarında hangi etkinlikler gerçekleşecek, kimler yer alacak, hangi saatler arasında neler olacak merak ediyorsanız takipte kalın.
Benzer yazılar
#MÜZIK
#BELGESEL
Müziğin sınırlarını genişleten, ona yeni anlamlar katan, yeryüzüne anlam kazandıran müzisyenlerle ilgili muhteşem belges...
Kardelen Uysal
29 May 2020
#YAŞAM
Evden çalışmak pek çok avantaj sağlayan bir yöntem. Dünyada gittikçe tercih edilen bu çalışma yöntemini kolaylaştıracak ...
Editör
26 May 2020
#SAĞLIK
#YOGA
Yoga binlerce yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmış kadim bir bilgidir. Beden, zihin ve ruh birlikteliğine dayanan yoga ...
Gülay Güler
21 May 2020
#STAND-UP
Gülmeye en çok ihtiyacımız olduğu bugünler için ilaç gibi gelecek stand-up gösterilerini ve komedi serilerini listeledik...
Gülay Güler
19 May 2020
#SOSYAL SORUMLULUK
Pandemi olsa da olmasa da sokak hayvanları her zaman zor durumda. Onlara bakmak, karınlarını doyurmak ve onları sevmek b...
Kardelen Uysal
18 May 2020
#SINEMA
Hollywood yapımlarına tepkili, herkesin bilmediği, herkes tarafından bilinmek de istemeyen, asi bağımsız filmler... Gerç...
Gülay Güler
17 May 2020
#HOBI
#YAŞAM
Tüm günümüzün evde geçtiği bu dönemde kendimizi oyalamanın ya da hep isteyip zaman ayıramadığımız işler için kolları sıv...
Seçil Şeker
15 May 2020
#SAĞLIK
Hepimizin bildiği gibi koronavirüs boğaza, solunum yollarına ardından akciğere yerleşip akciğere ciddi bir zarar veriyor...
Gülay Güler
12 May 2020
#MÜZIK
#KONSER
Rock, caz ve pop müziğin tanrı ve tanrıçalarının unutulmaz konser performanslarını sizler için derledik. Müzik tarihinin...
Editör
12 May 2020
#TIYATRO
Kubilay Üner ve Onur Atacan tarafından 2012 yılında kurulan New York Sanat Akademi’nin ilk mezunlarının kurduğu Tiyatro ...
Editör
7 May 2020
#FESTIVAL
#MÜZIK
#SÖYLEŞI
Türkiye’nin iyilik odaklı festivali Festtogether, 9 Mayıs'ta evlerimize geliyor. Pandemi nedeni ile ortaya çıkan ihtiyaç...
Editör
6 May 2020
#SAĞLIK
#ÇOCUK
COVID-19 pandemisi yetişkinleri etkilediği gibi çocukları da etkiledi. Çocuklar bilişsel gelişim düzeyleri nedeniyle sal...
Gülay Güler
28 Nis 2020
#EDEBIYAT
#KITAP
#PSIKOLOJI
Dünü, bugünü, kendimizi, ailemizi, insanlığı anlamaya yarayan psikoloji kitapları; yaratıcılık alanında ufuk genişleten ...
Kardelen Uysal
28 Nis 2020
#DIJITAL PLATFORM
Gayzerlerle dolu ulusal parklar, tarihe iz bırakan ve hayatta kalabilen tarihi mekanlar, en güzel kentlerin izlenebilece...
Kardelen Uysal
24 Nis 2020
#ÇOCUK
#TIYATRO
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı müzikli çocuk oyunu "Bir M...
Editör
23 Nis 2020
#EDEBIYAT
#MÜZIK
#SINEMA
#EĞITIM
Edebiyat, müzik, sinema alanında pek çok platform arşivlerini kullanıcılar için erişilebilir hale getirdi. Geçmiş konser...
Kardelen Uysal
17 Nis 2020
#BELGESEL
Ekran başında bilgilenmek isteyenler, son yılların dikkat çeken belgesellerini sizin için listeledik.
Gülay Güler
15 Nis 2020
#SAĞLIK
#PSIKOLOJI
#YAŞAM
Dünyayı saran Covid-19 pandemisinin ruh sağlığımız üzerinde azımsanmayacak etkileri var. Kimimiz kaygı ile baş etmede zo...
Kardelen Uysal
7 Nis 2020
#SANAT
#RESIM
Kentler yalnızca ulusların değil, bireylerin de kişisel tarihlerinin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden kent manzaraları b...
Çağatay Olgun
3 Nis 2020
#SAĞLIK
#YAŞAM
İzmir Büyükşehir Belediyesi COVID-19 salgınına karşı önlemler almaya devam ediyor. Şehirde dezenfeksiyon, sosyal mesafe ...
Editör
2 Nis 2020
#SINEMA
Evde sinema keyfine Türk filmlerini katmak isteyen sinema tutkunları, 2000'lerin mutlaka izlemeniz gereken 10 Türk filmi...
Gülay Güler
1 Nis 2020
#EVDEKAL
#DIJITAL PLATFORM
Kimi zaman eğlenmek, kimi zaman yeni yerler keşfetmek, kimi zaman da yeni bir şey öğrenmek için YouTube’a başvuruyoruz. ...
Seçil Şeker
30 Mar 2020
#TEKNOLOJI
Bu uygulamalar sayesinde zihninizi, bedeninizi ve el becerilerinizi geliştirebilir; evde geçirdiğiniz zamanı ve molaları...
Gülay Güler
30 Mar 2020
#TIYATRO
İnsanın, toplumun, tarihin, düşlerin, umudun elçisi olan tiyatro geçmişten bugünümüze insanın baktığı en değerli aynalar...
Kardelen Uysal
27 Mar 2020
#EDEBIYAT
#PSIKOLOJI
Kitap okumayı sevenler, vakit ayıramayıp yeniden bir şeyler okumak isteyenler için kitap listesi hazırladık. Önerdiğimiz...
Kardelen Uysal
25 Mar 2020
#PODCAST
Gündem, teknoloji, edebiyat, kişisel gelişim, spor, sanat gibi pek çok konuda birbirinden farklı ve değerli görüşlerin a...
Seçil Şeker
25 Mar 2020
#BULUŞMA
#ÇEVRIM İÇI ETKINLIK
12min.me İzmir'in ilk dijital buluşması "NERD'esin?" 25 Mart Çarşamba akşamı saat 19.00’da video konferans uygulaması Zo...
Editör
23 Mar 2020
#MÜZE
#SANAT
Dünyanın en önemli müzeleri çevrim içi ziyarete uygun biçimde kapılarını açtı. Sanatın en eski ve en güncel eserlerini i...
Kardelen Uysal
22 Mar 2020
#SINEMA
Kendini sinematik evrende kaybetmek isteyenler için kimseden duymadığımız ama izlemeye değer bulduğumuz filmleri yıl, tü...
Gülay Güler
21 Mar 2020
#DÖVME
Aslında Mimarlık bölümünden mezun olan Okan Çarga, grafik tasarım alanında ilerlemeye karar verir. Monogram ve Ex Libris...
Gülay Güler
20 Mar 2020
#MÜZIK
Şirin Pancaroğlu, Washington Post Gazetesi tarafından uluslararası ölçekte büyük bir yetenek olarak nitelendirilen çok d...
Kardelen Uysal
18 Mar 2020
#SANAT
Yaklaşık otuz yıldır ekranlardan tanıdığımız ünlü oyuncu Canan Hoşgör artık İzmirli. Hoşgör, İstanbul'un kaosundan o kad...
Gülay Güler
16 Mar 2020
#BINICILIK
#RESTORAN
#ETKINLIK ALANI
Manej Urla, bir babanın kızının hayalini gerçekleştirme hikayesi. Aylin at ister, baba Yaşar Bey atı alır, at için yer y...
Gülay Güler
14 Mar 2020
#MÜZIK
Ağustos ayında Ohrid Uluslararası Çoksesli Korolar Yarışması'nda ülkemizi temsil etmeye hazırlanan A Capella Gramofon Ko...
Kardelen Uysal
11 Mar 2020
#STAND-UP
#TIYATRO
Aşk Yeniden dizisinin Şaziment'i olarak hayatımıza girip yıllardır bizi bizden çıkardığı malzemelerle güldüren komedyen ...
Seçil Şeker
10 Mar 2020
Bize ulaşın
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
Satış Sözleşmesi
İptal ve İade