13 Eyl 2019
Seçil Şeker

Alaçatı'da sakin bir tatil mümkün!

Alaçatı'da sakin bir tatil geçirmek, müzik eşliğinde sohbet ederek yemek yemek, masaların arasında sıkışmadan kahve içmek mümkün. Otelden, kitabevine, bardan, restorana rota çizmenizi sağlayabilecek bir liste hazırladık. 

Pachamama Alaçatı

Pachamama, Güney Amerikalılar'ın doğa anaya verdiği isim. Pachamama’ya nefes veren unsur, havadaki nemi dengeleyen kil sıva tekniği, zeminde kullanılan sedir ağacı, doğal taşlar, solvent içermeyen cilalar ve doğal yağlar. Kullanılan ekolojik malzemeler sayesinde mekanın nefes almasını, kötü koku ve rutubetin önüne geçmeyi amaçlayan otelde geçireceğiniz tatil hayatınıza yeni bir nefes katacak.  

Sakin Ev Butik Otel

Alaçatı’nın sessiz bir köşesinde yer alan otel size sessiz ve huzur dolu bir tatil vaat ediyor. Çevre dostu çakıl taşı bahçesi, duvarlarında bulunan özel kanallarla sağlanan ve havayı temizleyen tasarımı ile otelde bir hafta sonu geçirmek size yetmeyecek. Tatilinizi uzatmaya da hazır olun.  

Arven Alaçatı

Alaçatı’nın merkezinde sakin bir vaha sunuyor Arven. Limon ve nar ağaçlarıyla süslenmiş bahçede tadına bakarak seçeceğiniz şarabınızla Türk ve dünya mutfağının lezzetlerine kendinizi bırakabilirsiniz.  

Asma Yaprağı

Ege’nin meşhur otlarını, sıcak tabaklarını bizzat mutfağa girip kendiniz seçerek yiyorsunuz. Bu keyifli ve sakin mekan mutfağına sizi davet edebilecek kadar da temiz ve düzenli. Yemeklerine gelecek olursak; muazzam bir lezzet şöleni sizleri bekliyor.  

Sofilya Kitabevi & Cafe

Evinizin salonunda kitap okumayı sever misiniz? Peki salonda kitap okurken size kahve yapılıp getirilmesini? Ya da güzel bir tost yiyerek kitap okumak... Sofilya’da hem evinizdesiniz hem de Alaçatı’nın harika bir sokağında bir kitapçıda! Sofilya’yı yakından tanımak için de yazımıza göz gezdirebilirsiniz.  

Kaffe Coffee Shop

Alaçatı’da güzel bir kahvecide, lezzetli kahvelerle sokağın curcunasından uzaklaşmak Kaffe Coffee Shop ile mümkün! O kadar sakin ki bilgisayarınızı alıp çalışabilir, kitabınızı okuyabilir ya da iç sesinizle güzel bir sohbete girebilirsiniz.  

Derdiyoklar Kahvesi

Bir derdiniz var mı, yok mu bilemeyiz ama Derdiyoklar Kahvesi’ne girince derdiniz kalmıyor. Güzel bir kahve ve harikulade bir tatlının savuramayacağı bir dert yaşamamanızı temenni ederiz... Müşteri değil misafir gibi ağırlanıp çok mutlu ayrılacağınız bu sakin köşede güzel kahvenin ve harikulade tatlıların tadını bizim için de çıkarın! 

Yeni Yer Alaçatı

Yeniyer hepimiz için çok yeni. Doğayla iç içe, güzel müzik, lezzetli yemekler ve daha fazlasıyla Yeniyer’e gittiğinizde oradan ayrılmakta çok zorlanacaksınız.  

Kult

Kult, değişen işletmesiyle harika bir boyut atlamış. Müziğin sohbetinizi bastırmayacağı ve harika kokteyller içebileceğiniz tüm güzelliklerin birleştiği bir mahalle barı Kult.

Tarla Alaçatı

Tarla Alaçatı’nın kahvaltılarına ve ambiansına methiyeler düzmek yetmiyor. Sessiz, sakin ve biraz da romantik bir tatil için size harika bir tavsiyemiz daha var. Tarla Alaçatı’da her perşembe ve her cumartesi açık büfenin de olduğu muhteşem bir açıkhava sinema gösterimi sizleri bekliyor.