11 May 2018
Seçil Şeker

Anneler Günü İçin Alternatif Hediyeler

Bu liste küçük ev aleti üreten hiçbir marka ile işbirliği içerisinde hazırlanmamıştır! Annelerimizi mutfaktan çıkarmak, bir günlüğüne de olsa elektrikli süpürgesi ve viledasından ayırmak için derlenmiştir... Siz hobi olarak yine blender alabilirsiniz ama bu listeye de bir göz atmanızı öneririz. Tüm annelerimiz, anne adaylarımız ve anne olmayı dileyen kadınlarımızın gözlerinden öperiz. Hepinizin Anneler Günü kutlu olsun.

 

Studio Mottos

İzmir'in ilk modern kırtasiyesi olan studio Mottos'da poster, defter, fotoğraf albümü ve daha sayamayacağımız çeşidi bulabilirsiniz. Birbirinden harika mottoların bulunduğu çerçeveler bizim favorimiz. Annenize illa ki "CANIM ANAM" yazılı bir şeyler almayı istemiyorsanız sizler için harika alternatifler ile dolu Studio Mottos! 

 

Kafe Pi 

12 Mayıs yani Anneler Günü'nden bir gün evvel KafePi Beach Club kapılarını açıyor. Anneler Günü'nde ise Happy Hour'da Bedük gelenleri eğlendirecek. Benim annem, canım annem happy hour kızı değildir dersen senin için de KafePi Bornova Köşk var canım kardeşim. Bu güzel havanın tadı o köşkün bahçesinde bir ayrı oluyor. Zengin mutfağından seçeceğiniz lezzetli bir yemek ile hem temiz havaya doyabilir hem de kendinizi Adnan Ziyagil köşkündeki Firdevs Yöreoğlu gibi hissedebilirsiniz ama görevli arkadaşlara "KATYA!" Diye bağırmayınız, zira bakmayabilirler.

 

Her Şeyden Bir Şey Yaptık 

 Asla neyden yapıldığını anlayamadığınız o çanta var ya o bir kedi maması poşetinden yapılıyor burada. Annenizi şoke etmeye ne dersiniz? Sadece kedi maması poşeti mi? Daha hayal edemeyeceğiniz ne ürünlerden, neler yapıyorlar hemen buradan inceleyip harika bir Anneler Günü hediyesi seçebilirsiniz.

 

Özge Canoğlu'ndan Dövme

Ben olsam annemin koluna kendi portremi yaptırırdım! Siz daha minimal bir şey de seçebilirsiniz tabii ama eğer dövme tutkunu bir anneniz varsa onu kesinlikle Özge Canoğlu ile tanıştırmalısınız. Öyle harika çalışmaları var ki şuradan incelediğinizde anneniz de bu çalışmalara bayılacak. 

 

DidAntique

Annelerimiz çok değerlidir. Annenize antika demiş gibi olmasın ama antik heykeller gibi değerlilerdir aslında. Peki siz annenize üzerinde antik heykellerin bulunduğu ürünler ve yanında o heykellerin hikayelerini hediye etmek istemez misiniz? DidAntique'ten annenize harika bir havlu ya da görsel şölen yaşatacak bir yastık alabilirsiniz.

 

Pouff-it

Anneleri mutfaktan çıkarıyor, onlara kaliteli zamanlar geçirtip harika hediyeler sunuyoruz demiştik... Pouff-it ile annenize, salonunuza en yakışacak pufu yaratabilirsiniz. Anneniz ayaklarını uzatıp bir güzel televizyonunu izleyebilir, siz de ona harika kahveler, yemekler yaparak onu şımartabilirsiniz.

 

Iloveshoes

"Life is short buy the shoes!" Yani diyor ki; şu hayattaki gerçek mutluluk ayakkabıdır! Hangi kadın güzel bir çift ayakkabıya hayır diyebilir? Külkedisi'nin camdan ayakkabısıyla değişen hayatını izleyip üzerine hayaller kurduktan sonra ayakkabı bağımlısı olmamız gayet doğal. O dizilerde, dergilerde görüp bayıldığımız ayakkabıların çoğu da Iloveshoes'dan çıkıyor. Siz de annenizin görüp beğendiği ve bulamadığı ayakkabıyı şak diye bulup hop diye buradan sipariş edebilirsiniz. 

 

Etkinlik ve mekan rehberi olup biraz da etkinliklerden bahsetmemek olmaz... 

 

Aynalıkavak'ta Anneler Günü Live Jazz Brunch

Geçtiğimiz günlerde Aynalıkavak'ı şöyle bir anlatmıştım sizlere... Mutfağı, manzarası derken bayağı bir haran kaldık biz mekana. Kendileri Anneler Günü'ne özel harika bir program hazırlamış. Kişi başı 50 tl gibi bir ücrete 10:30 – 14:00 arası anneniz ile beraber harika bir Live JAzz Brunch yapabilirsiniz. Hatta Ege Perla'yı şöyle bir dolaşıp sonrasında güneşin batışını izleyerek menüdeki damak zevkinize uygun lezzetlerle günü sonlandırabilirsiniz.

 

Two Tenors Müzikal Show

Opera izlemek herkesin hoşuna gitmeyebiliyor ama Two Tenors'a herkes bayılacak. Hem çok gülecek hem de sinerjiye kapılıp yerinizde duramayıp, oturduğunuz yerde dans edeceksiniz! Annenize yakışır, tam kulakların pasını silip atmalık bir konser.