Atölye Mezat

 

 

İzmir'de güzel şeyler oluyor!

 

Sosyal sorumluluk bilinci önemli ve öğrenilmesi gereken bir durum. Günümüzde sosyal sorumluluk alanına dair başlayan çalışmalar sevindirici boyutta ilerlemiş durumda. Bunun en iyi örneklerinden bir tanesi 'İzmir'de İyilik Var' projesi. Her yıl insanlar iyilik yapmak için bir araya geliyorlar. Birçok topluluk da bu oluşumda yer alıyor. Bir de kendi bünyesinde üniversite öğrencilerinin projeler yapıp hayata geçirebildikleri TOG adında şahane bir oluşum var. TOG ve İzmir'de İyilik Var röportajlarını iliştiriyorum, tıklayıp okuyabilirsiniz. Gelelim asıl konumuza.

 

Otuzbeslik.com, Atölye Alamet, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve Chill Art'ın yer aldığı Atölye Mezat adında bir proje gerçekleştirdik. Bu proje kapsamında daha önce sanatla iç içe olmamış çocuklar sanat dolu atölyelere doydular. Chill Art kapsamında hiç resim yapmamış çocuklar ressam Pelin Çağlar ile resim; Atölye Alamet ile cam boncuktan kolyeler, deriden cüzdanlar, keçeden maskotlar, doğal malzemelerden tokalar vb. yaptılar. Bu atölyelerde yapılan ürünler mezat ile satışa çıkacak. Tüm gelir ise EÇEV'e bağışlanacak yani çocuklar kendi yaptıkları üründen burs alacaklar. Toplamda 9 adet atölye gerçekleşti: Resim Atölyesi, Çini Atölyesi, Cam Boncuktan Kolye Atölyesi, Camdan Balık Atölyesi, Maskot Atölyesi, Karikatür Atölyesi, Doğal Toka Atölyesi, Doğal Broş Atölyesi ve Deri Atölyesi. Gelin atölyeleri yakından inceleyelim.

NOT: Eğer siz de bir çocuğun eğitimine destek olmak istiyorsanız 7 Haziran Perşembe günü saat 19:30'da Junker'da buluşalım.

 

 Resim Atölyesi - Chill Art 

 

Çini Atölyesi - Atölye Alamet

 

Doğal Broş Atölyesi - Atölye Alamet

 

Camdan Balık Atölyesi - Atölye Alamet

 

Deri Atölyesi

 

Maskot Atölyesi

 

Cam Boncuk Atölyesi

 

Karikatür Atölyesi

 

Doğal Toka Atölyesi