16 Ağu 2017
Otuzbeşlik

Büyüklere Muhteşem Bir Masal - Alice 86.İEF'de

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İEF
 

Bu yıl 86.sı düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'nda yok yok demiş, bu durumu dile getirmiştik. (Bakınız) Ama isterseniz birlikte Alice Harikalar Diyarında Müzikali'ne daha yakından bakalım. 

 
Kaynak: İEF
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lewis Carrol’un çocuklar için yazdığı ancak bir felsefi metin özelliğini taşıyan Alice Harikalar Diyarında adlı eseri; teknolojiyle yaratılan muhteşem görüntüler, ışık ve renkler arasındaki dans gösterileriyle İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yeniden can bulacak. 
Alice’in tavşan deliğinden bakarak düşmeye başlaması, dünyayı ve kendini sorgulayarak başladığı maceralar Sirk Tiyatrosu Elysium’un Ukraynalı dansçılarıyla izleyenleri de o sonsuzluğa açılan deliğin içine doğru bir yolculuğa taşıyacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İEF
 

Alice Harikalar Diyarında, 19-20-21-22 Ağustos tarihlerine hergün 21.30'da Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda izlenebilecek. 

Elysium’un kurucuları,  sirk dünyasında büyük bir değişime imza atarak, halkın eğlencesi için hayvanların kullanılmasına karşı çıkarak şöyle diyorlar:
“Bizim yeni sirkimizde sadece seçkin atletler, akrobatlar, dansçılar ve palyaçolar var.”
 
Elysium Sirki’nde, İnsan yeteneklerinin teknolojik fırsatlarla biraraya gelerek yarattığı muhteşem şöleni izlemenin yanı sıra aklın, mantığın, felsefenin derinliklerinde dolaşmanın hazzını da yakalayacağız. 

Alice Harikalar Diyarında’nın biletleri Biletix’ten (3 TL) alınabilecek.