İzmir'de En İyi Suşi Yapan 5 Mekan

 

Suşi sevenler buraya! Sizler için İzmir'de en iyi suşi yapan 5 yeri listeledik. Suşileri kadar diğer Asya yemekleriyle de ün salmış bu restoranları bakalım nasıl bulacaksınız?

Not: Listede herhangi bir sıralama yoktur.

 

SushiCo

Kaynak: flickr.com

 

İzmir'de birçok şubesi bulunan Sushico, suşi denilince akla gelen ilk yerlerden. Suchico, 11:30-23:00 saatleri arasında hizmet vermekte. Suşiyi ilk defa tadacaklar için pişmiş suşileri öneriyorum. Birçok çeşidin olduğu Hot Sushi Plate'i deneyebilirsiniz. Suchico'da sadece suşi değil diger uzakdoğu tatlarını da denemelisiniz. Karidesli noodle, çıtır dana, çin mantısı, ramen gerçekten çok lezzetli. İçeceklerden önerim Jasmine Green olacak. Hafif yeşil çayı andıran bir tadı var, yeşil çaydan daha leziz olduğunu söyleyebilirim. Tatlı olarak da balda kızarmış muz yanında da dondurma; aklınızı başınızdan alabilir. Şimdiden afiyet olsun.

Konumu görmek için tıkla!

 

Red Dragon

Kaynak: Red Dragon

 

Türkiye’nin en iyi on Çin restoranı arasına girmiş Red Dragon Chinese, 1983 yılında Alsancak’ta açıldı. İzmir'de en çok tercih edilen Çin restoranlarından biri olan Red Dragon Chinese, 11:00-23:00 saatleri arası hizmet veriyor. Ben Spring Rolls'u tavsiye ediyorum ayrıca yeşil çayını da mutlaka denemelisiniz. Hafta içi öğle saatlerinde giderseniz suşi dışında öğle menüsü ile karşılaşabilirsiniz. Öğle menüsünde tavuk ve et çeşitleri pilav ile servis edilmekte. Fiyatların bir tık yüksek olduğu bu mekan atmosferi ve leziz suşileri ile sizleri büyüleyecek. 

Konumu görmek için tıkla!

  

Sushimoto

Kaynak: sushimoto

 

Çeşme'de bulunan bu mekan 10:00-20:00 saatleri arasında hizmet vermekte. Tabiri caizse burada bin bir çeşit suşi var diyebiliriz. Menüyü görünce aklınız karışabilir hepsinden tatmak isteyebilirsiniz. Denize karşı suşi yemek lezzetli olan suşilerin lezzetini resmen katlıyor. Dragon Special'ı denemenizi tavsiye ederim. Sunumlar gerçekten göz alıcı. Değişik bir tat arıyorsanız Spicy Tuna With Crispy Rice'ı deneyebilirsiniz, kızarmış bir şekilde servis edilen bu tat, çok tercih edilenler arasında yerini alıyor. Sushimoto’yu her ziyaretinizde, nefis menüsü dışında o güne özel farklı taze seçeneklerden yaratılmış sürprizlerle karşılaşmanız da mümkün.

Konumu görmek için tıkla!

 

Bistronomi

Kaynak: bistronomi

 

10:00-22:00 saatleri arasında hizmet veren Bistronomi, Konak'ta yer almakta. Special Roll'u denemenizi tavsiye ediyorum, 6 parça gelen suşi pişmiş oluyor. Pişmemişlerden ise somon seviyorsanız Rainbow'u, somon sevmiyorsanız California Roll'u denemenizi tavsiye ediyorum. Nigiri-Sashimi yanına Çin kış çayı da çok yakışıyor, aklınızda olsun. Ayrıca mekanda alkol seçeneği de bulunmakta. Şarap seviyorsanız Tempus'u gönül rahatlığıya önerebilirim. Suşi dışında karidesli noodle'ı da şiddetle tavsiye ediyorum, şimdiden afiyet olsun.

Konumu görmek için tıkla!

 

Sushitto

Kaynak: sushitto

 

Göztepe'de yer alan Sushitto adrese 45 dakikada teslim özelliğiyle diğer mekanlardan bir adım öne çıkıyor. 11:00-01:00 saatleri arasında hizmet veren bu mekan gece yarısından sonra canı suşi çeken herkesi lezzete davet ediyor. Boston Roll, Ebi Rainbow Rool ve Rock N Roll'u tavsiye ediyorum. 8 parça gelen suşilerin lezzetine doyamayacaksınız. Somon seviyorsanız 12 parçadan oluşan Ebi Ten Roll'u deneyebilirsiniz. Suşinin üzerine tatlı olarak kızarmış ballı ananası yiyebilirsiniz. Ayrıca pilavları da suşileri kadar iddialı bir lezzete sahip. Sebzeli yumurtalı pilavı denemenizi öneririm. Yoğun bir yumurta tadı olmadığınızdan pilavın tadı kaybolmuyor, merak etmeyin. 

Konumu görmek için tıkla!