01 Tem 2020
Gülay Güler

İzmir'deki En İyi Sörf Okulları

Dünyada çapında bir üne sahip olan Alaçatı dışında Urla, Dikili, Foça, Özbek gibi İzmir'in birçok sahil beldesinde de rüzgar sörfü yapmak mümkün. Uygun rüzgar koşulları ve sığ denize sahip bu beldelerde birbirinden özel sörf okulları yer almakta. Bu okulların çoğu sörf eğitimi vermekte ve ekipman satış, kiralama imkanı sunmakta. Masmavi dalgaların arasında rüzgarla dans etmek hayalinizse sizler için İzmir'de sörf yapmayı öğrenebileceğiniz en iyi sörf okullarını listeledik. 

 

Not: "Ben sörf yapabilir miyim?" diye hiç düşünmeyin. Eğitmenlere sorduk. Sörf yapmak için yaşın veya kilonun hiçbir önemi yokmuş. 

Alaçatı

Çağla Kubat Windsurf Okulu

Çağla Kubat Windsurf Academy’de, sörfü Türkiye'ye sevdiren Çağla Kubat, eşi Jimmy Diaz ve profesyonel eğitmen kadrosu ile her seviyede sörf tutkunlarına eğitimler veriyor. Çocuğunuz için bir eğitim düşünüyorsanız burada yazları çocuklar için kamplar düzenleniyor. Burada, kiralama ve depo hizmeti de veriliyor. 
Çağla Kubat Windsurf Academy hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz röportajımızı okuyabilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Bu Bi Surf Okulu

Alaçatı Yumru Koyu'nda bulunan Bu Biwindsurf ve kitesurf öğrenmek isteyen her yaştan spor tutkununu ağırlıyor. Koyun üç tarafı çevrili olduğu için oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca okuldan ekipman kiralamak da mümkün. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Bora Kozanoğlu Surf Okulu

Rüzgar sörfü dünya şampiyonu Bora Kozanoğlu Alaçatı’da kendisi gibi şampiyonlar yetiştiriyor. Okulda her seviye için paket uygulamalar bulunuyor. 10 saatlik başlangıç programı sonunda sörf yapmayı öğrenebilirsiniz. Ayrıca ekipman kiralayabilir, Bora Kozanoğlu ile bir kahve içebilirsiniz.  

Bora Kozanoğlu Surf Center hakkında detaylı bilgi edinmek için röportajımızı okuyabilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Orsa Sörf Okulu

Giray ve Edibe Hoşcanoğlu’nun okulu, 1994 yılından bu yana sporcu ve eğitmen yetiştiriyor. Okul, sörfü hobi olarak görenlerin de uğrak noktası. Orsa rüzgar sörfü öğrenmek, yeni arkadaşlar edinmek ve yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen öğrenciler için yaz kampları da düzenliyor. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Active Surf Center

Denize 50 metre uzaklıktaki Active Surf Center, windsurf ve kitesurf yapmak isteyenler için başlangıç ve ileri seviye olarak iki bölümden oluşan eğitimler veriyor. Burada ekipman tedarik edebilir, kiralama ve depolama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Alaçatı Surf Point

Alaçatı Surf Point’te profesyonel windsurf ve kitesurf ekipmanlarını uygun fiyata kiralayabilirsiniz. 15 yıllık deneyimli eğitmenler, her seviyede eğitim vermekteler. Çocuklar için yaz kampı da bulunuyor. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Ion Club Alaçatı

ION CLUB Alaçatı, 500 metre uzunluğunda ve 400 metre genişliğinde parıldayan turkuaz renkli bir koyda yer alıyor. ION CLUB Alaçatı, yaz aylarında soldan kıyıya esen sürekli rüzgarı ve büyük sığ deniziyle sörfçüler için mükemmel bir öğrenme ve uygulama ortamı sunuyor. Sabahları esen rüzgar küçük çocuklar için bile hafiftir. Çocuklar özel eğitimli eğitmenler, sığ deniz, ılık su, hafif rüzgarlar sayesinde çok hızlı bir şekilde gelişme kaydeder. Tesiste sıcak duşlar, soyunma alanları, tuvaletler ve bir butik bulunuyor. ION CLUB Center'ın hemen yanında atıştırmalıklar ve içecekler sunan konforlu plaj restoranı yer alıyor. 

Detaylı bilgi ve konum için tıkayın.

 

Alaçatı Surf Paradise Club

1995 yılında kurulan ASPC, rüzgar sörfü alanında nya sıralamasında ilk beş, Avrupa sıralamasında ilk üçte yer alıyor. ASPC Sörf Okulu, bir sörf okulu olmanın ötesinde, bir outdoor spor merkezi. Ayrıca koyun ilk ve en büyük aktivite alanına sahip tek merkezi. Burada her seviyeye uygun windsurf ve kitesurf eğitimi veriliyor. ASPC, kiralama, depolama hizmeti de veriyor. 

ASPC hakkında detaylı bilgi için röportajımızı okuyabilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Kite Club Alacati

Kite Club Alacatı'daki tüm kiteboard eğitmenler KB4 ve KB5 sartifikalı olup okulda İngilizce ve İtalyanca eğitimler veren eğitmenler de bulunmaktadır. Kite Club Alaçatı'da kiteboard eğitimlerinin yanı sıra son model kite ekipmanları kiralamadan kite tamirine kadar birçok hizmet veriliyor. Uzman eğitmenler, yenilikçi eğitim anlayışı ile en doğru eğitim sürecini yaşayabileceğiniz Kite Club’ın Urla'da da bir şubesi bulunuyor.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Myga Surf City

2008 yılından beri Yumru Koyu'nda hizmet veren sörf okulunda windsurf, kitesurf ve sub eğitimi alabilirsiniz. Kiralama, depolama ve satış hizmetlerinden faydalanabilir, sörf malzemelerini satın alabilirsiniz. Myga Surf City'de 7-17 yaş arası çocuklar için yaz kampları da düzenleniyor.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Urla

Urla Surf House

Pınar ve Nico çifti, Urla Surf House’ın ev sahipleri. Pınar, 2014 Türkiye Freestyle Kite Surf şampiyonu. Nico ise 2013, 2014 Türkiye Erkekler Freestyle Kite Surf şampiyonu. Bu başarılı çift aynı zamanda bu okulun eğitmenleri. Urla Surf House’un diğer sörf okullarından farkı ise konaklamayı aynı anda mümkün kılıyor olması. Burası, sabah kalkıp kahvaltıdan önce "Bir Kite yapıp geleyim" diyebileceğiniz, kendi yemeğinizi yapabileceğiniz ve en önemlisi de keyifli insanlarla tanışıp sohbet edebileceğiniz bir yer.
Urla Surf House hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz röportajımızı okuyabilirsiniz.
Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.
 

Urla Surf Academy

Urla Surf Academy RS4, KB4 veya D4 veya üstü belgeli eğitmenlerle çalışmakta. Buradan ekipman kiralayarak veya kendi ekipmanlarınla kiteboardwindsurf, yelken ve sub eğitimi alabilirsinizSon model ekipmanlar ve güvenlik aksesuarları, bot kurtarma hizmetleri sayesinde sadece spor yapmaya odaklanabilirsiniz.   

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Kite Academy Urla

Kite Academy Urla’da, birçok seviyeden oluşan eğitim programları, kendi alanında uzman eğitmenler tarafından verilmekte. Okul, bu sporda lider markalarla çalışıyor. Burada eğitimlerin yanı sıra malzeme kiralama, depolama, asistanlık, konaklama, transferler hizmetleri ve alternatif aktiviteler sunulmakta. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Urla Kite Center

Türkiyedeki en iyi kitesurf alanlarından biri olan Urla Gülbahçe’de bulunan Urla Kite Center, dümdüz ve sığ deniziyle başlangıç seviyesi için ideal bir ortam sunuyor. İlk günkü hevesini hala taşıyan tecrübeli ve arkadaş canlısı eğitmenler sayesinde hem güven hem heyecanı bir arada yaşayacaksınız. En kaliteli ve en şık ekipmanları buradan kiralayabilir, isterseniz satın alabilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Ali Rıza Mete Urla Yelken Genclik Ve Spor Kulübü

Kulüp, Urla’nın İskele ve Kalabak mahallelerinin arasında Kum denizi olarak bilinen yerleşkede 3.500 m² alan içinde ve 400 m² kapalı alana sahip. Türkiye Yelken Federasyonu’nun Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı'nın uygulandığı kulüpte dingi, rüzgar sörfü, yelkenli ve yatçılık eğitimleri veriliyor.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

EMR Windsurf ve Yelken Kulübü

2016 yılında Urla'nın İçmeler Koyu'nda eğitim veren EMR Windsurf ve Yelken Kulübü'nde temel, ileri seviye windsurf ve yelken eğitimlerinin yanı sıra yat yarışçılığı eğitimi de veriliyor. Kulüpte konaklamalı windsurf,  yelken eğitimi kampı ve yelken yaz kampları da düzenlenmekte.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Çeşmealtı Windsurf ve Yelken Kulübü

2009 yılında Özfer Uralp, Mustafa Hafızoğlu, Önder Ergün, Sevda Uralp ve Murat Sapsağlam tarafından kurulan kulüp, akademi mezunu, sertifikalı eğitmenlerle her seviyede eğitim veriyor. Eğitimini tamamlamış olanlara ise kiralama hizmeti veriliyor. Ayrıca her türlü sörf malzemelerini alıp satabiliyorsunuz. Konaklama ve pansiyon hizmeti veren mekanda isterseniz birebir İngilizce ve Almanca dersi alabiliyorsunuz.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Özbek

Secret Spot Özbek

Konumu sır gibi saklanan Secret Spot Özbek, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kampı’nın içindeki burnun en sonunda bulunuyor. Burada kiteboard dersi alabilir, kiralama, depolama ve tamir hizmetlerinden faydalanabilir, sörf ekipmanlarını satın alabilirsiniz. 

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Dikili

Çandarlı Windsurf Center

Dikili’nin Çandarlı beldesinde hizmet veren okul, muhteşem bir manzaraya ve sörf için ideal rüzgara sahip. Ders öncesi sonrası dinlenmek için Bimeyko tesislerini kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.

Foça

Yenifoça Windsurf & Yelken Spor Kulübü

Yeni Foça'daki sörf kulübü her yaştan, her seviyedeki öğrenciye dünya standartlarında hizmet veriyor. Okulda kiralama ve depolama hizmetleri dışında rüzgar sörfüyle ilgili malzemeler, sıfır ve ikinci el olarak alınıp, satılıyor.

Detaylı bilgi ve konum için tıklayın.