Yazılar

İzmir'deki Sörf Okulları

Paylaş
27-05-2017
Gülay Güler
Yaz geldi, masmavi dalgaların arasında rüzgarla dans ettiğini hayal etsene. Bu hayali gerçekleştirmek İzmir'de yaşadığımız için zor değil. Önce sörf öğrenmeli değil mi? Hayallerini gerçekleştirmen için canla başla çalışan Otuzbeşlik senin için İzmir'de sörf öğrenebileceğin yerleri listeledi. Bu arada kaç yaşında ve kaç kiloda ol hiç fark etmez herkes rüzgar sörfü yapabilir.    
 
ALAÇATI / ÇEŞME
 
Çağla Kubat Windsurf Academy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Çağla Kubat Windsurf Academy
 
Sörfü Türkiye'ye sevdiren Çağla Kubat, "Çağla Kubat Windsurf Academy"de; eşi Jimmy Diaz ve profesyonel eğitmen kadrosu ile her seviyede sörf tutkunlarına eğitimler veriyor. Çocuğunuz için bir eğitim düşünüyorsanız burada yazları çocuklar için kamplar düzenleniyor.  "Bir de burada da sörf yapıyım, rüzgarı iyi diye duydum" diyorsan, okul kiralama ve depo hizmeti de veriyor.
Çağla Kubat Windsurf Academy'i daha yakından incelemek istersen röportajımızı okuyabilirsin.
http://www.otuzbeslik.com/yazilar/cagla-kubat-wind-surf-yelken-klubu
Adres: Akçakaya Mevkii, Liman Karşısı
Tel: 0 549 635 30 35
www.caglakubatwindsurf.com

Bu Bi Sörf Okulu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Bu Bi
 
Alaçatı’da deniz kenarında bulunan Bu Bi, windsurf ve kitesurf öğrenmek isteyen her yaştan spor tutkununu ağırlıyor. Ayrıca okuldan ekipman kiralayabiliyorsun.
Adres: Liman Mevkii 
Tel: 0 232 716 68 76  
www.bubisurf.com


Bora Kozanoğlu Surf Center
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Bora Kozanoğlu Surf Center
Rüzgar sörfü dünya şampiyonu Bora Kozanoğlu Alaçatı’da kendi gibi şampiyonlar yetiştiriyor. Okulda her seviye için paket uygulamalar bulunuyor. 10 saatlik başlangıç programı sonunda Alaçatı’da sörf yapar duruma gelebiliyorsun. Ayrıca ekipman kiralayabilir, Bora Kozanoğlu ile bir kahve içebilirsin. 
Bora Kozanoğlu Surf Center'ı daha yakından incelemek istersen röportajımızı okuyabilirsin.
Adres: Liman Mevkii, No:3
Tel: 0 232 716 69 11
 

Orsa Sörf Okulu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Orsa Sörf Okulu
 
Giray ve Edibe Hoşcanoğlu’nun okulu, 1994 yılından bu yana sporcu ve eğitmen yetiştiriyor. Okul, sörfü hobi olarak görenlerin de uğrak noktası durumunda. Yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmek, rüzgar sörfü öğrenmek, yeni arkadaşlar edinmek isteyen öğrenciler, sizin için Orsa, yaz kampları düzenliyor.
Adres:  Akçakaya Mevkii, Liman Karşısı
Tel: 0 532 655 20 10  
www.orsasorfokulu.com

Active Windsurf Center

Fotoğraf: Active Windsurf Center
Denize 50 metre uzaklıktaki bu sörf okulu, windsurf ve kitesurf yapmak isteyenler için başlangıç ve ileri düzey olarak iki bölümden oluşan eğitimler veriyor. Ekipman tedariği, kiralama ve depolama hizmetlerine sahipler.
Adres: Liman Mevkii, Alaçatı 
Tel: 0 232 716 6383
 
Alaçatı Active Surf Point
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Fotoğraf: Alaçati Surf Point

Alaçatı Active Surf Point’de profesyonel windsurf ve kitesurf ekipmanlarını uygun fiyata kiralayabilirsin. 15 yıllık deneyimli eğitmenler her seviyede eğitim vermekteler. Çocuklar için yaz kampı da bulunuyor.
Adres: Alaçatı Mahallesi, 18015 Sok., No:5
Tel: 0 555 991 89 25
www.alacatisurfpoint.com 

Alaçatı Windsurf Okulu

 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Alaçatı Windsurf Okulu 
Türkiye’nin ilk sörf okulu unvanına sahip okul Kerim Engin Kalafatoğlu tarafından kuruldu. Okulda yeni başlayanlar için paket derslerin yanında tekniğini geliştirmek için gelenlere de kurslar veriliyor. Zaten ben bu işi biliyorum diyorsan, okulun ekipman kiralama ve depolama hizmetlerinden de faydalanabilirsin.
Adres: 18010 Sok. No:11, Çeşme
Tel: 0 232 716 01 01
www.alacatiwindsurfokulu.com
 
URLA
Urla Surf House
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Urla Surfhouse
Pınar ve Nico çifti, Urla Surf House’ın ev sahipleri. Pınar, 2014 Türkiye Freestyle Kite Surf şampiyonu. Nico ise 2013, 2014 Türkiye Erkekler Freestyle Kite Surf şampiyonu. Bu başarılı çift aynı zamanda bu okulun eğitmenleri. Urla Surf House’un diğer surf okullarından farkı ise konaklamayı aynı anda mümkün kılıyor olması. Burası, sabah kalkıp kahvaltıdan önce ‘Bir Kite yapıp geleyim’ diyebildiğin, kendi yemeğini yapabildiğin ve en önemlisi de keyifli insanlarla tanışıp bol bol kahkaha atabildiğin bir yer.
Urla Surf House'u daha yakından incelemek istersen röportajımızı okuyabilirsin.
Adres: Gülbahçe, Urla
Tel: 0 232 765 7775 


 
Çeşmealtı Wind Surf Okulu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: İnstagram
Urla’da hizmet veren okul; akademi mezunu, sertifikalı eğitmenlerle her seviyede eğitim veriyor. Eğitimini tamamlamış olanlara ise kiralama hizmeti veriliyor. Ayrıca her türlü sörf malzemelerini alıp satabiliyorsunuz. Konaklama ve pansiyon hizmeti veren mekanda isterseniz birebir İngilizce ve Almanca dersi alabiliyorsunuz.
Adres: Yalı Cad. No:35 Çeşmealtı 
Tel: 0 532 442 87 11
Urla Gençlik ve Spor Kulübü
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Urla Gençlik ve Spor Kulübü
Kulüp, Urla’nın İskele ve Kalabak mahallelerinin arasında Kum denizi olarak bilinen yerleşkede 3500 m² alan içinde ve 400 m² kapalı alana sahip. Türkiye Yelken Federasyonu’nun TUYEP (Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı)’in uygulandığı kulüpte Dingi, Rüzgar Sörfü ve Yelkenli Yatçılık eğitimleri veriliyor.
Adres: 2190 sok. No:2 Atatürk Mah. Urla
Tel:0 232 752 15 17
www.urlayelken.com
 
ÇANDARLI / DİKİLİ
Çandarlı Surf Okulu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: Çandarlı Surf
Dikili’nin Çandarlı beldesinde hizmet veren okul; muhteşem bir manzaraya ve sörf için ideal rüzgara sahip. Ders öncesi sonrası dinlenmek için Bimeyko tesislerini kullanabilirsin.
Adres: Denizli Köyü
Tel: 0 532 776 78 78
FOÇA
Yenifoça Windsurf
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: YeniFoça Windsurf
Yeni Foça'daki sörf kulübü her yaştan, her seviyedeki öğrenciye dünya standartlarında hizmet veriyor. Okulda kiralama ve depolama hizmetleri dışında rüzgar sörfüyle ilgili malzemeler, sıfır ve ikinci el olarak alıp, satılıyor.
Adres: Yeni Foça, Burunucu Sahili
Tel: 0 555 685 25 25