İzmir'den 86. İEF Rüzgarı Geçti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapan 86. İzmir Enternasyonal Fuarı, tabiri caizse bu yıl döktürdü. Adım başı farklı etkinliklere ve stand'lara rastladığımız İEF 2017'de, kalabalık bazen daraltsa da, şarkılar dinledik, etkinliklere katıldık. Gülü seven dikenine katlanır deyimi sanırım İEF 2017 için cuk oturdu. Gelin hep birlikte göz atalım 86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda ne oldu ne bitti ve Otuzbeşlik ailesi olarak biz neler yaptık-yapıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Her gün Smyrna Boyoz sponsorluğunda standımıza gelen boyoz arabası midelerimizi şenlendirdi doğrusu. Otuzbeşlik'i herhangi bir sosyal medya hesabından takip edenlere bir adet ücretsiz boyoz servisimiz vardı. Ayrıca dart oyunumuzda boyoz fotoğrafını isabet ettiren kişilere de sıcacık Smyrna Boyoz ücretsizdi. Dartın üzerindeki diğer fotoğraflar ise otuzbeşlik logomuz ve Vestel'den %20 indirim çekiydi. Otuzbeşlik logosuna denk getirenler ise Otuzbeşlik t-shirt'lerini aldılar. Vestel fotoğrafına denk getirenler ise 18-31 Ağustos arası kullabileceğiniz %20'lik indirim kuponu verildi.
Son olarak, Otuzbeşlik'in şahane çekilişlerini hatırlatmak istiyorum; çünkü hala şansınız var. Unutmayalım ki son katılım tarihi 8 Eylül. Bakalım neydi bu çekilişler;

Tiyatro 4: 1 kişiye, sezon içinde herhangi bir oyuna 2 kişilik bilet.
Bengü Şolcum: 2 kişiye Yin Yoga başlangıç dersi.
Epic Fair'e: 2 kişiye, 2 kişilik bilet.
Atölye: 2 kişiye yemek + bira.
Urla Surf House: 2 kişiye 3 kişilik grup kiteboard tanışma dersi.
Açık Stüdyo: 2 kişiye, sezon içinde herhangi bir oyuna bilet.
Pegasus: 1 kişiye, yurt içi veya yurt dışı uçak bileti. 
Atölye Açıkkapı: 5 kişiye 2 kişilik sezon içi istediğiniz oyuna bilet.
Atölye Lobi: 2 kişiye, Fırça Sende resim atölyesi bileti.
 
Özge Canoğlu: 1 kişiye, Özge Canoğlu tasarımlarından seçtiği bir dövme.
MyCity Otel: 1kişiye, 2 kişilik bir gece kahvaltı dahil konaklama.
Kaya Thermal: 1 kişiye, 2 kişilik bir gece, kahvaltı ve spa kullanımı dahil konaklama. 
Villasaray: 1 kişiye, 6 kişilik 2 gece konaklamalı tatil. 
 
**Katılım şartları;
- @otuzbeslikcom instagram hesabını takip et. 
- Bir arkadaşını etiketle.

Not:
Her çekiliş için 1 katılım hakkınız vardır. 
İstediğiniz tüm çekilişlere katılabilirsiniz.


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı & Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar'ında Otuzbeşlik standına uğradığını da söylemeden geçemeyeceğim. Hatta kendileri dart bile oynadılar, üstelik t-hirt kazandılar. Düşün öyle bir stant ki, siyasi kişiler bile eğlenebildi, ki gelenler bilir ne güzeldi. Gelemeyenler için Otuzbeşlik ailesi olarak diğer etkinliklerimizde görüşmek isteriz.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Peki atölyelerimiz nelerdi? 
18 - 19 Ağustos Resim Atölyesi, 20 - 21 - 22 Ağustos Ebru Atölyesi ve 23 - 24 - 25 Ağustos Mozaik Atölyesi vardı. Atölyeler dışında dans da ettik. 26 - 27 Ağustos'ta Otuzbeşlik ile birlikte Lindy Hop Dans etkinliği yaptık.


 
 
Otuzbeşlik dışında fuarda neler oldu bittiye göz atarsak...
Sergiler, Bambo Caz Geceleri, İEF Kısa Film Proje Yarışması ve 17. Sinema Burada Film Gösterimi, Çim Konserleri, Sokak gösterileri, Müzikal ve Sirk Gösterisi, Söyleşiler ve daha fazlası bu yıl sizlerle buluştu. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2017 İEF'de Çim Konserleri; Nilüfer, Doğukan Manço, Sıla, Mabel Matiz, Demet Akalın, Teoman, Volkan Konak, Buray, Buika, Selami Şahin ve Candan Erçetin'e ev sahipliği yaptı.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: ief
 
Nazım Hikmet heykelinin yanı başında gerçekleşen Edebiyat Sonbetleri’nde Arif Keskiner ve Melih Güneş Nazım Hikmet’in evini yaşayan kişilerin anılarını anlattı. Nazım Hikmet anılarla, sevgiyle ve saygıyla anıldı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: ief
 
Alice Harikalar Diyarında adlı; teknolojiyle yaratılan muhteşem görüntüler, ışık ve renkler arasındaki dans gösterileriyle İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yeniden can buldu. Ukraynalı dansçılar, izleyenleri de o sonsuzluğa açılan deliğin içine doğru bir yolculuğa taşıdı. Ayrıca gösterici için satın alınan 3 TL'lik biletler fuara giriş ücreti olarak kullanıldığı için bu müzikal birnevi ücretsiz idi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: ief
 
17. Sinema Burada Festivali’nde ulusal ve uluslararası pek çok festivalde ödül almış “Tereddüt” isimli filmin galalı gösterimi yapıldı. Filmin senaryosunu yazan ve aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturan Yeşim Ustaoğlu, gala sonrası izleyicilerin filme dair merak ettiği soruları yanıtladı. Emeğinizi, tarzınızı herkesle paylaşmanız için alın size bir fırsat. Seneye 18.si düzenlenecek Sinema Burada Festivali'nde yer almak istiyorsanız seneye takipte kalmanızı öneriyorum çünkü dereceye giren birçok filmin gösterimi ve ödülü olabiliyor. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: ief
 
Daha birçok etkinliğin ve gösterilerin düzenlendiği 86. İzmir Enternasyonal Fuarın'da daha önce ki yazımızda da belirttiğimiz gibi yok yoktu, maşallah. (Bakınız) Seneye hangi etkinliklerin olacağı şimdiden merak konusu.
 
Ayrıca Otuzbeşlik standına uğrayan, bizi bu yolda yalnız bırakmayan tüm takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Biz bir aileyiz, sizler bizleri tamamlayan parçasınız. İzmir'e dair her şeye ulaşabileceğiniz otuzbeslik.com yeni içeriklerle ve uygulamalarda yeniliklerle sizlerle buluşacak. Sevgiyle kalın.