21 Haz 2019
Gülay Güler

İzmir'e Yakın En İyi Aquaparkları

Tabanlarınız patlayana kadar merdiven çıkmaya, mayonuz yırtılana kadar kaymaya var mısınız? Deşarj olmak isteyenler için İzmir'e yakın en iyi aquaparkları derledik.

Adaland

İzmir merkeze bir saat mesafede bulunan Adaland Kuşadası Çamlimanı mevkiinde bulunuyor. Avrupa’nın en büyük aquaparkları arasında bulunan Adaland’te hem gençler hem aileler hem de çocuklar için birbirinden eğlenceli su kaydırakları bulunuyor. Adaland rafting imkanı da sunuyor. Rafting sevenlere duyurulur. Burası o kadar büyük ki haritasız kaybolabilirsiniz.
Yukarıdaki oyuncak bir harika 'Slide and Fly', hem kayıyorsun hem uçuyorsun. Müthiş değil mi?

Hizmet saatleri: 10:00-18:0

Günlük giriş ücretleri: 0-3 yaş ücretsiz, 4-9 yaş veya 90 TL, 10 yaş ve üstü:110 TL

Aqua Fantasy Aquapark Hotel & Spa

Türkiye’nin en eğlenceli su parklarından Aqua Fantasy, günde 5000 kişiyi misafir edebiliyor. Aqua Fantasy, Türkiye’nin ilk temalı aquaparkı ve İzmir merkeze 75 km uzaklıkta. Aquaparkın içinde korsan gemisi, denizaltı, su oyuncakları, büyük bir çocuk havuzu ve adrenalin bağımlılığı yapan birbirinden eğlenceli kaydıraklar bulunuyor. Mutlaka denemeniz gereken kaydırak ise Super Combo. Dört farklı kaydırağın buluşmasıyla rengarenk bir eğlence sunan Super Combo, Avrupa’da en iyi tasarlanmış kaydırakları arasına girdi. Bütün kaydıraklardan kayacağım diyorsanız erken saatte gitmelisiniz yoksa hepsini denemenizin imkanı yok. Kaydıraklar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız tıklayın! Bu kadar adrenalin sizi kesmezse eğlenceli havuz etkinliklerine de katılabilirsiniz.
Hizmet saatleri: 10.00-18.00
Günlük giriş ücretleri: 0-3 yaş 0 TL, 4-9 yaş 100 TL, 10 yaş ve üstü 130 TL

Aqua City Balçova Termal

İzmir'in ilk aquaparkı Aquacity Balçova, 40 bin metrekarelik alanda 4 bin kişiye tatil ve eğlence konsepti sunuyor. Şehir içinde olması, ulaşım kolaylığı ve yeşillikler arasındaki konumu nedeniyle tercih ediliyor ve kalabalık oluyor. Parkta zengin çeşit ve uygun fiyatlı menü seçeneklerinin yer aldığı fast-food restoranı, 3 tane yarı olimpik yüzme havuzu, çocuk kaydırakları, aile kaydırağı ve uzay kâsesi gibi birbirinden eğlenceli kaydıraklar bulunuyor. Ayrıca Aquacity aktivite ekibi sizler için birbirinden eğlenceli etkinlikler de düzenliyor. Bu etkinlikler neler mi? Havuz oyunları, foot pool, foot boowling, foot dart, mini golf, okçuluk, boccia, dart, pool party su voleybolu, animasyon aktiviteleri ve dans şovları...
Hizmet saatleri: 10.00-18.00
Günlük giriş ücreti: Hafta içi tam bilet 60 TL, hafta sonu 80 TL; öğrenciler için hafta içi 55 TL, hafta sonu 70 TL

Yalı Castle Aquapark Gümüldür

Her şey dahil sistem ile çalışan Yalı Castle Aquapark, İzmir’e 55 km mesafede bulunan Gümüldür’de 19 dönüm arazi üzerine konumlanmış. 18 farklı kaydırağı ve dalga havuzunu deneyebilir, çeşitli spor etkinliklerine katılabilir ve animasyon şovlarla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz tesisin özel mavi bayraklı kumsal ve denizinden de yararlanabilirsiniz.
Hizmet saatleri: 10.00-18.00
Günlük giriş ücretleri: 0-5 yaş arası ücretsiz; 6-12 yaş arası hafta içi ve cumartesi 75 TL, pazar ve tatil günlerinde 95 TL; hafta içi ve cumartesi yetişkin ücretleri 105 TL, pazar ve tatil günlerinde 120 TL

Çeşme Aqua Toy City

İzmir merkeze 80 km mesafedeki aquapark, Ilıca Otel'in hemen yanında, 13 dönüm alan üzerine kurulu. Daha çok çocuklara yönelik olan aquaparkta çocuklar fıskiyeli su oyunları, ışıklı ve müzikli su gösterileri, kaydıraklarla ve yüksek güvenlik hassasiyetiyle tasarlanmış dev su oyuncaklarıyla eğlenirken, yetişkinler 1500 m2’lik havuzda yüzebilir, hızlı kaydırakların dışında rafting keyfi de yapabilir.
Günlük giriş ücreti: 90 TL
Hizmet saatleri: 10.30-18.30

Oasis Aquapark

Çeşme Alaçatı’nın en büyük eğlence merkezi Oasis Aquapark, İzmir merkeze sadece 70 km uzaklıkta. Oasis Aquapark’ta şelaleler altında eğlenebileceğiniz Aqua Tower, yüzme havuzu, dalga havuzu ve çocuk animasyon havuzu gibi havuzların yanı sıra, heyecanlı birbirinden farklı 10 adet kaydırak ile gün boyu eğlencenin en sulu halini yaşayacaksınız. Oasis’in yıldızı ise King Kobra. King Cobra hem görsel bir şölen sunuyor hem yarış heyecanı yaşatıyor. Virajlar ve sert dönüşlerle dolu King Kobra sayesinde korku ve adrenalin dört bir yanınızı saracak.
Günlük giriş ücreti: 0-3 yaş ücretsiz, 3-10 yaş 50 TL, 10 yaş ve üzeri 70 TL
Hizmet saatleri: 10.00-17.45

Tortuga Pirate Island Theme & Water Park

Tortuga Pirate Island Aquapark, İzmir’e 90 km uzaklıkta, Kuşadası Sahil Siteleri mevkiinde, Sun Connect Atlantique Holiday Club bünyesinde 20.000 m2 alana konumlanmış.
Tortuga Pirate Island macera, adrenalin ve dinginliği bir arada sunuyor. Aquapark içinde toplamda 14 adet su kaydırağı, 8 adet farklı niteliklerde havuz, çocuklar için özel iki adet çocuk havuzu ve kids club bulunuyor. Türkiye’de ilk ve tek olan Wipe- out alanı ile rekabetin tadını doyasıya yaşayacaksınız. Ayrıca canlı DJ performanslarıyla eğlence farklı bir boyut kazanacak.
Günlük giriş ücreti: 0-4 yaş ücretsiz, 4-12 yaş 65 TL, 12 yaş ve üzeri 85 TL
Hizmet saatleri: 10.00 –18.00

Alder Aquapark

İzmir merkeze 153 km uzaklıkta, Dikili merkezde yer alan Alder Aquapark’ta, birbirinden farklı 5 adet kaydırak ve yüzme havuzu yer almakta. Çocuklar için ayrılan özel alanda küçük su kaydırakları, havuz oyuncakları bulunmakta. Dinlenme ve güneşlenme alanlarında dinlenebilir, animasyonlar ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.
Günlük giriş ücreti: 0-5 yaş ücretsiz, 6-10 yaş 30 TL, 10 yaş ve üzeri 40 TL
Hizmet saatleri: 10.00 -20.00

Aqua Atlantis

İzmir merkeze 90 km uzaklıktaki Aqua Atlantis’in birbirinden eğlenceli 9 farklı kaydırağı ile günün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ayrıca 1500 m2 büyüklüğündeki havuzunda havuz aktivitelerine katılarak yüzme keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Eğlenceli su aktivitelerinin dışında voleybol sahası, basketbol sahası ve mini club, dart ve masa tenisi ile eğlenceli vakit geçirebilir, tatilinizi tatlı bir rekabet havasına sokabilirsiniz.
Günlük giriş ücreti: 0-3 yaş ücretsiz; 4 yaş ve üzeri hafta içi 60 TL, hafta sonu 80 TL
Hizmet saatleri: 10.00 -18.00

Didim Aquapark

İzmir merkeze 155 km uzaklıkta, Mavişehir mevkiinde bulunan Didim Aquapark, 63 dönümlük arazisi, 5 bin kişilik kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük aquaparkları arasında yer alıyor. Didim Aquapark'ta 23 adet kaydırak ve 9 adet yüzme havuzu bulunuyor. Havuzlardan biri gerçek kum ve deniz suyundan oluşmakta. İlginç değil mi? Didim Aquapark’ta kaydırakların yanı sıra köpük ve yağmur dansıyla da çocuklar gibi eğleneceksiniz. Didim Aquapark’ın favorisi resimde gördüğünüz Tornado. Bir oyana bir buyana savrulurken eğlencenin doruklarına ulaşacak, çığlıklarınıza hakim olamayacaksınız.

Günlük giriş ücreti: 60 TL 

Hizmet saatleri: 10.00 -18.00