19 Tem 2017
Seçil Şeker

İzmir'in En İyi Kadın Vokalleri - Bölüm 2

"İzmir'in denizi kız, kızı deniz, sokakları hem kız hem deniz kokar."
Cahit Külebi

O sokaklarda ne müzisyenler ve sanatçılar koşturur hayallerine. İkincisini düzenlediğimiz bu listede İzmir'in sokaklarını arşınlamış, sizlere müzik ziyafeti çektirmiş kadın vokallerimizin 2.'sini derledik. Hala okumamış olanlar buradan ilk listemize de ulaşabilirler, ve o kadar başarılı kadınlar var ki İzmir'imizde 3. liste yolda diyebiliriz!
Pelin Gedik
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı trompet mezunu Pelin Gedik altı farklı dilde söylediği şarkılar ve yaptığı başarılı müzikal projeler ile kendinden söz ettiriyor. Son dönemin gözde ismi Derya Uluğ'dan beste alan Pelin'in single'ını yakında her yerde duyacağız. Pelin Gedik'i YouTube ve diğer sosyal medya hesaplarından bulabilirsiniz.


Deniz Tekin
1997 İzmir doğumlu olan Deniz Tekin, 8 yaşında piyanoya olan ilgisi ile müziğe başlamış, ortaokul ve lise yıllarında çeşitli lokal gruplarda yer alarak bu alandaki etkinliğini sürdürmüş. 16 yaşında mahalli bir kafede canlı müzik yapmanın yanı sıra çeşitli sosyal platformlar üzerinden kendi kayıtlarını paylaşmaya başlamış.
YouTube'da MüzikPlay hesabından sözü, müziği ve düzenlemesi Deniz Tekin'e ait "Bende Bir Problem Var" şarkısını dinleyebilirsiniz. 
Şirin Soysal
Boğaziçi Müzik Ödüllerinde 'En İyi Caz Sanatçısı' ödülüne layık görülen Şirin Soysal İzmir'de başarılı konserlere imza atan bir vokal. 2011 yılında 'Bir Şeyler Var' albümüyle müzik piyasasına güçlü bir giriş yaptı.
 
 
Sibel Emek Ortaç
Almanya doğumlu Sibel Emek, gitar çalıp şarkı söyleyerek başladığı müzik yolculuğunu, önce Ankara’da daha sonra ise İzmir’de sürdürmüştür. Babası Remzi Emek ile uzun yıllar sahneye çıkan müzisyen, sesi ve yorumuyla jazz severlerin beğenisini toplamıştır.  Sibel Emek, 2005 yılında kurduğu ‘Gece Gece’ grubuyla birlikte, ‘Duymadın mı?’ isimli ilk albümünü piyasaya çıkarmıştır.
 
 

Başak Gökalp (Başak The Band)
20 yıl önce müzik kariyerine rock söyleyerek başlayan Başak Gökalp latin'den, pop'a bir çok türde şarkıya ses vermiş. 14 yıldır da eşiyle (gitarist) birlikte sanat hayatına devam eden Başak'ın geçtiğimiz günlerde ise ilk single'ı Dinle Beni çıktı. Kendisini dinleten şarkı "Dinle Beni"yi biz çok sevdik. Dinleme sırası sizde!

 
La Dee Eda
83 doğumlu olan Eda, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Fagot Bölümü mezunu, DEU Senfoni Orkestrası ile sayısız konserler vermiş, 14 sene boyunca klasik piyano, solfej ve temel müzik alanında öğretmenlik, aynı zamanda konserlerde koro şefliği yapmış. Eda, çok sesli koro ve A Cappella koçluğunu sürdüren, konserler veren, reklam ve tanıtım müzikleri besteleyen ve seslendiren 10 parmağında 10 marifet bir müzisyen.
Albümden önce yapmış olduğu bazı cover çalışmalarını yine soundcloud hesabı üzerinden de bulabilirsiniz.
 Mono -  Esra Arslan
Esra'nın 2015'te İzmir'e dönmesiyle birlikte akustik sahne almaya başlayan Mono yaptığı cover'larla dinleyenlerini büyülüyor. Şimdiden adını duyuran grup Esra'nın harika yorumlarıyla kendine müzik dünyasında yer edinmiş durumda. Sıkı durun Esra'nın sesini daha çok duyacağız. Belki daha sonra bir single'la?