15 Nov 2019
Seçil Şeker

İzmir'in En İyi Kahvaltıcıları

Kahvaltınızı deniz kenarında mı yapmak istersiniz, köşkün arka bahçesinde mi? Serpme kahvaltınızı kendiniz mi seçmek istersiniz, açık büfe mi tercih edersiniz? Canınız ne çekiyor bilemeyiz ama bu listede size göre bir seçenek mutlaka var.

Fafuly Karadeniz Mutfağı

Kahvaltıda muhlama, sac kavurma, kavurmalı pide yiyebileceğiniz, kendinizi Karadeniz’de kahvaltı yapıyormuş gibi hissedebileceğiniz bir yer. Ürünlerinin özel olarak Karadeniz'den gelmesiyle harika bir kalite yakalamış olan Fafuly’de kahvaltı ettikten sonra istemsizce yaylalara çıkmak, Karadeniz'in eşsiz doğasına kendinizi bırakmak isteyeceksiniz. Üstelik fiyatları da çok uygun! 

Morisi Kahvaltı & Girit Mutfağı

Portakallı fesleğenli tereyağı, ıhlamur reçeli, ballı cevizli kaymağı ile her gittiğinizda masanızda başka bir lezzetli, günlük ve taze sürprizle karşılaşıyorsunuz. Üstelik hafta sonu pişiye doyacaksınız ama hem tatlı hem tuzlu alternatiflerle sıcacık pişinizin tadına doyamayacaksınız. 

Patlıcan Cafe

Kahvaltıda köz patlıcanlı gözleme, iskender gözleme gibi alternatifler ile klasik kahvaltı yerine kendi serpmenizi kendiniz yaratıyorsunuz. Porsiyon ve yemek istediğiniz ürünleri seçip yemek istemediğiniz seçeneklerle masanızı doldurmuyorsunuz. Özellikle hafta sonu rezervasyon yaptırmanızı ya da erken bir saatte gitmenizi tavsiye ederiz. Yoksa sıra beklemek kaçınılmaz!

Tereci

Kendi serpmenizi kendiniz yarattığınız bir yer daha. Aynı zamanda mandıra ve bakkal da olma özelliği taşıyanTereci’de yediğiniz süt ve süt ürünlerinin tadına doyamayacaksınız. Geniş bir ürün gamı bulunan Tereci’de kahvaltılık seçerken zorlanacağınıza eminiz. Bizce bol bol, değişik değişik peynir çeşitlerine şans verin. Tereci bu konuda çok iyi. 

Zeytinli Köşk

"Katya kahvaltımı bahçeye hazırla" diyen Firdevs Yöreoğlu gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Büyük bir bahçede, çimlerin üstünde, çinilerle dizayn edilmiş masalarda ve canlı piyano dinletisi eşliğinde kahvaltı etmek sonrasında kahvenizi üst bahçede içmek ister misiniz? Cevabınızın evet olacağını tahmin ediyoruz. Diğer tavsiyelerimizden göreceli olarak fiyatı daha yüksek olan Zeytinli Köşk’ten çıktığınızda gerçek hayata adapte olmakta zorlanabilirsiniz! :)

Çınaraltı Restoran

Butik bir aile işletmesi olan Çınaraltı’nın o meşhur gözlemelerini Ümmühan Abla yapıyor. Gözlemelerden sonra parmaklarınızı yemeniz çok olası! Demircili'nin doğası ve yeşili içinde, yılın bazı dönemlerinde küçük göletindeki kaplumbağaları izleyerek huzurlu, lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz.  

Filozof Kahvaltı & Cafe

Herkese yeten ve masadan kimsenin aç kalkmayacağının garantisini veren bir mekan Filiz Kahvaltı & Cafe. Kitaplarla dekore edilmiş, ruhu olan yerleri seviyorsanız Filozof Kahvaltı’dan çok hoşlanacaksınız. Hafta sonu gittiğinizde sıra bekleme ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. Bazı güzel şeyler için bazı beklemeler gerekebiliyor! 

Bostanlı Temiz Mandıra

Zengin bir kahvaltı, taze ürünler, güler yüz ve frambuazlı lor! Üstelik yalnızsanız ya da aceleniz varsa hızlı kahvaltı seçeneği ile gerçekten hızlıca ve kaliteli bir biçimde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Mandıra olması sebebiyle de yiyeceğiniz peynirlerin ve kaymağın harika olacağı kesin. 

Denizkent Restoran

Deniz kenarında açık büfe kahvaltı yapabileceğiniz, sonrasında sahilde yürüyüş yapıp kaliteli bir gün geçirebileceğiniz bir mekan. Girişte bir tabak alıp tabağı dilediğiniz ürünlerle dolduruyorsunuz. Aldığınız ürünlerin gramına göre bir fiyat ödüyorsunuz. Üstelik fiyat performans olarak değerlendirildiğinde oldukça hesaplı oluyor.  

Maza Breakfast & Bistro

Organik ürün yelpazesinin yanında ürünleri nereden temin ettiklerini de belirten, dürüst ve samimi bir işletme. Müdavimi olup siz de ailenin içine katılabilirsiniz. Ev yapımı reçeli, pişisi ve güler yüzüyle şimdiden İzmir’in favorileri arasına girdi. Yoksa siz hala denemediniz mi?