15 Kas 2019
Seçil Şeker

İzmir'in En İyi Kahvaltıcıları

Kahvaltınızı deniz kenarında mı yapmak istersiniz, köşkün arka bahçesinde mi? Serpme kahvaltınızı kendiniz mi seçmek istersiniz, açık büfe mi tercih edersiniz? Canınız ne çekiyor bilemeyiz ama bu listede size göre bir seçenek mutlaka var.

Fafuly Karadeniz Mutfağı

Kahvaltıda mıhlama, sac kavurma, kavurmalı pide yiyebileceğiniz, kendinizi Karadeniz’de kahvaltı yapıyormuş gibi hissedebileceğiniz bir yer. Ürünleri özel olarak Karadeniz'den gelen Fafuly'nin fiyatları da oldukça uygun. 

Morisi Kahvaltı & Girit Mutfağı

Portakallı fesleğenli tereyağı, ıhlamur reçeli, ballı cevizli kaymağı ile her gittiğinizda masanızda başka bir lezzetli, günlük ve taze sürprizle karşılaşıyorsunuz. Üstelik hafta sonu tatlı ve tuzlu alternatiflerle pişiye doyacaksınız.

Patlıcan Cafe

Kahvaltıda köz patlıcanlı gözleme, iskender gözleme gibi alternatifler ile klasik kahvaltı yerine kendi serpme kahvaltı menünüzü kendiniz yaratıyorsunuz. Porsiyon ve yemek istediğiniz ürünleri seçip yemek istemediğiniz seçeneklerle masanızı doldurmuyorsunuz. Özellikle hafta sonu rezervasyon yaptırmanızı ya da erken bir saatte gitmenizi tavsiye ederiz. 

Tereci

Kendi serpme kahvaltınızı kendiniz yarattığınız bir yer daha. Aynı zamanda mandıra ve  dükkan olan Tereci’de yediğiniz süt ve süt ürünlerinin tadına doyamayacaksınız. Geniş bir ürün gamı bulunan Tereci’de kahvaltılık seçerken zorlanacağınıza eminiz. Değişik peynir çeşitlerine şans vermenizi tavsiye ederiz. 

Zeytinli Köşk

Büyük bir bahçede, çimlerin üstünde, çinilerle dizayn edilmiş masalarda ve canlı piyano dinletisi eşliğinde kahvaltı etmek sonrasında kahvenizi üst bahçede içmek ister misiniz? Cevabınızın evetse Zeytinli Köşk'ü mutlaka denemelisiniz.

Çınaraltı Restoran

Butik bir aile işletmesi olan Çınaraltı gözlemeleriyle meşhur. Demircili'nin doğası ve yeşili içinde, yılın bazı dönemlerinde küçük göletindeki kaplumbağaları izleyerek huzurlu ve lezzetli bir kahvaltı yapabilirsiniz.  

Filozof Kahvaltı & Cafe

Herkese yeten ve masadan kimsenin aç kalkmayacağının garantisini veren bir mekan Filozof Kahvaltı & Cafe. Kitaplarla dekore edilmiş, ruhu olan yerleri seviyorsanız Filozof'tan çok hoşlanacaksınız. Hafta sonu gittiğinizde sıra bekleme ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. 

Bostanlı Temiz Mandıra

Zengin bir kahvaltı, taze ürünler, güler yüz ve frambuazlı lor! Üstelik yalnızsanız ya da aceleniz varsa hızlı kahvaltı seçeneği ile gerçekten hızlıca ve kaliteli bir biçimde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Mandıra olması sebebiyle de yiyeceğiniz peynirlerin ve kaymağın harika olacağı kesin. 

Maza Breakfast & Bistro

Organik ürün yelpazesinin yanında ürünleri nereden temin ettiklerini de belirten, dürüst ve samimi bir işletme. Müdavimi olup siz de ailenin içine katılabilirsiniz. Ev yapımı reçeli, pişisi ve güler yüzüyle şimdiden İzmir’in favorileri arasına girdi.