28 Eki 2017
Seçil Şeker

Kemeraltı'ndaki Hazineyi Bulun Ödülü Kazanın

Bilmece bildirmece cam üstünde kaydırmaca...
Merak etmeyin kimseyi cam üzerinde kaydırmayacağız; ama size harika bir haberimiz var. Kemeraltı serimizi ne kadar sevdiğinizi gördük. Zaten Kemeraltı kendine has dokusu ve içtenliğiyle herkesin gözdesi... Lezzetlerinden hiç bahsetmiyorum ki daha önce bahsetmiştik okumadıysanız buradan okuyabilirsiniz. 

 Gelelim güzel haberimize. Bilmece demiştik, işte bilmece çözmeye meraklı, maceracı ruhları Kemeraltı'na davet ediyoruz. 5 Kasım'da yapılacak olan etkinlikte Tılsım Avcıları olarak Belkıs Sultan'ın gizini Tarihi Kemeraltı'nda zorlukları aşarak ararken, büyük ödüle de kavuşabilirsiniz. Yanlış okumadınız büyük ödül. Macerayı tamamlayan ve hazineyi bulana 2500 TL ödül var bu oyunda. 

Kaynak: TARKEM
 

Katılım için biletinizi biletino'dan alabilirsiniz. Etkinlik detaylarına facebook hesaplarından da ulaşabilirsiniz. 

Ufak tefek de katılım şartları var;
* Etkinliğe takım halinde katılım zorunludur.
* Takımlar 2-4 kişiden oluşmalıdır.
* Her takımın 1 bilet alması yeterlidir.
* Etkinlik 18 yaşından büyüklere yöneliktir.
* Biletler yalnızca Biletino sitesinden online satın alınabilir.
* Bilet satın aldıktan sonra size gelen e-postadaki bilgilerle etkinlik öncesi kayıt işlemi yapılacaktır.
* Buluşma yeri İzmir Saat Kulesi'dir.


Kaynak: TARKEM

 

 

Ve bir de hikayesi var kısaca anlatmak gerekirse;

Bundan yüzyıllar önceydi, daha ne taş üstünde taş vardı bu topraklarda ne otlayan bir büyükbaş. Ta ki Saba Melikesi Belkıs ya da bugünlerde bilinen ismi ile Kraliçe Kaydefa:

-Bana öylesi bir şehir kurun ki, dünyada eşi benzeri olmasın, bakmaya doyulmasın.

Buyuralı. İşte o günün sabahında ilk taşları dizildi Kadıfekale’nin, ilk temeli atıldı Hisarönü’nün ve ilk yolları kazıldı İzmir’in. Her güzel şehir gibi İzmir’de tılsımlar ile korunmuştu o zamanlar, kimi Kraliçe’nin suretinde, kalenin kapısını beklerken kimi bir ağaç
suretinde hazineleri korumuş, biri evliyaları gözleyip kollarken, biri fakiri açta bırakmamak için sofralar olmuş bir köyde. Derler ki Kraliçe Kaydefa hem geçmişi hem yarını düşünerek yaptırmış bu tılsımları ve yerleştirmiş hepsini yerlerine, bunu fark eden karanlık şehirden uzaklaşırken, güzel kalpli insanlar dolmuş şehre ve onlar doldukça artmış sayısı tılsımların.

Şimdi ilk tılsımın yerleşmesinden binlerce yıl sonra, bu şehrin tekrar ihtiyacı var Kraliçe Kaydefa’nın niyetini paylaşan güzel yürekli insanlara, çünkü tehlike büyük, geçmişte…

Kraliçe’nin doğumundan bile önce buralara musallat olan şer yeniden uyanıyor; geçen yıllar, dökülen kan, ter ve gözyaşına rağmen gücünü tüketmeye başladı tılsımların ve her şey, binlerce yıldır bu şehrin sakinlerinin uğruna çabaladıkları her şey pamuk ipliğine bağlı şimdi.

Bunu durdurmak için yapılacak belli fakat kimin yapabileceği, tılsımlara kimin söz dinletip, hepsinin gücünü kullanabileceği muallakta ve tam da bu sebeple sizden yardım istiyoruz, Tılsım Arayıcıları, Kraliçe’nin soydaşları, şehrin bilge ve mağrur koruyucuları, lütfen, lütfen yardım edin ki bu topraklar çorak, insanları toprak olmasın, bunca yıllık emek, çaba ve yorgunluk bir hiç uğruna kaybolup gitmesin.


Kaynak: akıncı944

 

 

Peki program nasıl olacak?
11.00 - Kayıt
12.30 - Genel Bilgilendirme
12.45 - İlk Şifrelerin Dağıtımı
13.00 - Başlangıç

Hadi durma! Takımını kur, şifreyi çöz ve büyük ödülü kazan!