Pan Kitabevi Sizi Başka Bir Dünyaya Işınlıyor

Kaynak: Pan Kitabevi & Cafe

Görselde Pan Kitabevi & Cafe'nin girişi yer almaktadır.

 

Karşıyaka'nın kalabalığını bilen bilir. Bazen nefes alamaz olursunuz ve dinlenmek için hoş bir mekan arayışı içine girersiniz ki sayılı mekanlar vardır ama bu durum sizi üzmesin, Pan Kitabevi göz dolduran konsepti ile sizleri bekliyor. Kitap kafe denilince aklınıza gelebilecek ön yargıları kenara bırakın. Burası caddeye atılmış birkaç masa ve sandalyeden ibaret değil ya da içeride kitabınız okurken oturup çay kahve içebileceğiniz dar bir alan da değil. Burası üç katlı, sizi Karşıyaka'nın kalabalığından başka bir dünyaya ışınlayan, dünya mutfağı, nitelikli kahveler, seçkin bitki çaylarına sahip yeni yaşam alanınız. 

 

 Kaynak: Pan Kitabevi & Cafe

Görselde kitap rafları ve kitaplar vardır.

 

İçeri ilk girdiğinizde sizleri kitap dünyasının büyüsü karşılıyor ve tebessümle bir hoş geldiniz sesi duyuyorsunuz. 22 yıldır Karşıyaka'nın mihenk taşlarından bir tanesi olmuş, kemikleşmiş bir kitlesi var. Bu emeğin ve özverinin sonucu olarak; ’’Türkiye’nin En İyi 10 Kitabevi’’ arasında yerini almıştır. Aradığınız her çeşit kitap burada, fakat ne aradığınızı bilmiyorsanız ve önerilere açıksanız, kitabevi çalışanları sizleri yönlendiriyorlar. Dilini sevdiğiniz bir yazar ya da okumaktan zevk aldığınız konuları söylemeniz yeterli.  

 

 Kaynak: Pan Kitabevi & Cafe

Görselde karşılıklı oturup ders çalışan iki kadın vardır.

 

Dönem dönem atölye çalışmalarına da yer veriyorlar. Atölye çalışmaları için sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Günümüzde o kadar çok atölye çalışması var ki aklınızda soru işaretleri uyanabilir, adım atmaya cesaret edemeyebilirsiniz. Korkmayın, seveceksiniz! Alanında uzman kişiler en eğlenceli atölyeler ile sizlerle buluşuyor. Okuma grupları, yeni başlayanlar için Go Atölyesi, Pop Art Atölyeleri, Söyleşiler, İmza Günleri gibi etkinliklere bünyelerinde yer veriyorlar. Bu atölyeler zaman geçtikçe çeşitlenecek, takipte kalın derim. Siz atölye düzenlemek isterseniz, şahsi olarak gidip başvuru yapmanız, atölye içeriğini anlatmanız gerekiyor. 

 

Kaynak: Pan Kitabevi & Cafe

Görselde sehpa üzerinde duran kahvaltılık bulunmaktadır.

 

Dünya mutfağına sahip olan Pan, sizleri lezzete çağırıyor. Benim tavsiyelerim arasında ise Farklı yorumu ile kuzu tandır, dana lokum ve devasa hamburger Big Pan yer almakta. Kahvaltı, tost, sıcak sandviç, hamburger, soğuk sandviç, makarna, salata ve özellikle tatlı çeşitlerini denemenizi tavsiye ediyorum. İçecekler den ise detoks suları yoğun ilgi görüyor. Benim favorim Forever Young. Frappe'lerden Mint Oreo, Milkshake'lerden Çilekli Milkshake, bitki çaylarından Yaseminli Yeşil Çay ve barista içeceklerden ise PAN'IN LABİRENTİ, deneyecekleriniz arasında olsun. 

 

 Kaynak: Pan Kitabevi & Cafe

Görselde kahve, kitap ve çiçek vardır.

 

Hafta içi ve cumartesi günü 8.30-22.00, pazar günü ise 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermekte. Toplamda 25 çalışanı var ve bu Ağustos ayında Cafe-Restoran kısmının açılışının 1. yılı dolacak. İçerisi öyle muazzam ki, açılma süresi bile bir buçuk yılmış düşünebiliyor musunuz? Hayal üzerine yola çıkılmış bu  proje, Taylan Devecioğlu'nun hayalleri ve emekleri sayesinde vücut bulmuş. Cafe-Restoran için kurdukları yeni ekip ve Kitabevi ekibinin kaynaşması, bir bütün olarak özveri ile çalışmaları, mekana yeni bir kimlik kazandırmış.

 

Kaynak: Pan Kitabevi & Cafe

Görselde tatlı ve kahve vardır.

 

Çalışanlar genellikle genç. Bunun özel bir amacı var mıdır diye sordum ve daha hevesli, güler yüzlü, çalışma heyecanı taşıyan kişilerle çalıştıklarını söylediler. Önemli olan birebir ilişkilerde çalışanların güler yüzlülüğü ve samimiyeti. Yani hem ürün hem hizmet açısından doyuma ulaşıyorsunuz. 

 

INSTAGRAM, FACEBOOK hesapları için tıkla!

 

PAN BOOKSTORE & CAFE

TUNA MAHALLESİ TİYATRO SOKAĞI NO: 17/A   KARŞIYAKA - İZMİR

TEL: 0.232.369 11 99

GSM:0.544.368 11 99

Web:www.pankitabevi.com.tr

Mail:[email protected]