25 Şub 2018
Zeynep Öztürk

Toplum Gönüllüleri Vakfı & “Kadının Adı Var”

 

Kaynak: TOG

 

¨Eleştirmek için değil, değiştirmek için¨ mottosuyla hareket eden TOG ile ilgili yaptığımız röportajı okumayanları şöyle alalım.

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına, ¨Kadının Adı Var¨ oyunu, 10 Mart Cumartesi günü saat 19:30'da İsmet İnönü Sanat Merkezi - Kültürpark Fuar Alanı’nda özel bir gösterim ile seyircisiyle buluşacak. Gösterimden elde edilen gelirin tamamı İzmir bölgesindeki Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak. Sizce de çok şahane değil mi?

 

 Kaynak: TOG

Toplum Gönüllüsü gençler; hayvanlardan insan haklarına, ekolojiden toplumsal cinsiyet eşitliğine, çocuklardan eğitime ve gençlik haklarına dek birçok toplumsal ihtiyaca dokunan 2.000'i aşkın sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. TOG, bu tiyatro gösterimiyle gençlerin İzmir bölgesindeki projelerini desteklemeyi hedefliyor. Kadının Adı Var oyunu, BM Kadınların Güçlendirilmesi Birimi’nin de desteğini alan psikoterapist, aile içi şiddet uzmanı ve yazar Ebru Tuay Üzümcü; spiker, TV programcısı ve yazar Özge Uzun ile yönetim danışmanı, eğitimci ve yazar Banu Özkan Tozluyurt tarafından sahneye konuluyor.

 

 Kaynak: TOG

3 kadın herkes gibi istiyor iyi bir işlerinin olmasını, keklerinin kabarmasını, çocuklarının iyi okullara gidebilmelerini, eşlerinden iltifat duymayı, dolmuştaki tek yolcu olmaktan korku duymamayı, girişimde bulunacakları zaman cesaretlendirilmeyi, suçluluk duymadan kendilerine zaman ayırmayı... 3 kadın, 181 bin çocuk gelinin, 24 milyon istismara uğrayan çocuğun hem zanlısı hem koruyucusu. Bu üç kadından biri Ünzile ise, biri sizsiniz, biri de biziz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadının eğitimi yüzde 1 oranında arttığında, o ülkenin gayri safi milli hasılasına bunun katkısı yüzde 3,37 oranındadır.

Kadınların kendi potansiyellerini gerçekleştirmesi demek, okur yazar insanların çoğalması, iş hacminin artması, ekonominin güçlenmesi, ülkenin kalkınması demek. Ayrıca, kadın ve erkeğin barışması ve doyumlu beraberlikler kurabilmeleri demek. Böylece toplumun sağlığı, iş verimi ve çocuk gelişimi alanlarında Türkiye’nin ilerleyebilmesi demek.

NOT: Biletler için [email protected] ile iletişime geçiniz.

 

Kaynak: TOG