03 Haz 2017
Otuzbeşlik

Türkiye Rüzgar Sörfü Şampiyonası Başlıyor!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:ilksesgazetesi

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, “Denizci Millet Denizci Ülke” hedefi doğrultusunda ülkede ve İzmir’de denizciliği sevdirmek, deniz kültürünü ve deniz ticaretini geliştirmek amacıyla, 29 Haziran - 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında İzmir'de “Türkiye Rüzgâr Sörfü Ligi ve Türkiye Rüzgâr Sörfü Şampiyonası”nı gerçekleşecek. Geçen yıl ilki Dikili ve Ayvalık’ta yapılan Türkiye Rüzgâr Sörfü Ligi bu yıl; Seferihisar, Dikili, Urla ve Çeşme olmak üzere 4 etapta yapılacak. Türkiye’nin önde gelen sörfçüleri yarışacak ve ligin dördüncü ayağında Türkiye Rüzgâr Sörfü Şampiyonu belirlenecek.

Türkiye Rüzgâr Sörfü Ligi’nde ilk ayak yarışları 29 Haziran - 2 Temmuz tarihlerinde Seferihisar Sığacık Akarca Plajı’nda yer alan Seferihisar Cittaslow Spor Kulübü’nde yapılacak. Ligde ikinci ayak yarışları 13-16 Temmuz tarihlerinde Dikili Çandarlı Doğu Plajı Temteks Sitesi’nde, üçüncü ayak yarışları ise 3-6 Ağustos tarihlerinde Urla Torasan’daki Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nde gerçekleştirilecek. Ligin dördüncü ayağı olan Türkiye Rüzgâr Sörfü Şampiyonası ise 17-20 Ağustos tarihlerinde Çeşme Alaçatı’da Çağla Kubat Rüzgâr Sörfü Yelken Kulübü’nde yapılacak.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:mimarsinanwindsurf

Ayrıca 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında ise İMEAK, DTO İzmir Şubesi, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Foça Belediyesi işbirliği ile 1 Temmuz 2017 tarihinde “Foça Türkiye Açıksu Yüzme Şampiyonası” düzenlenecek.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:kaptanhaber

Deniz Temiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi, temiz deniz bilincini çocuklarımıza ve gençlerimize aşılamak, denizleri temiz tutmak amacıyla önemli çalışmalar yapıyor. Haziran ayında kıyı ve deniz temizliği faaliyetleri Urla İskele, Çeşmealtı Merkez ve Bornova Büyük Park'ta gerçekleştirecek. Teşekkürler Deniz Temiz Derneği/TURMEPA.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak:sekizincietap