24 May 2018
Otuzbeşlik

Türkiye’nin ilk Müzik Hackathon Serisi 26 Mayıs’ta İzmir’de

Hack’OMusic (HOM), müzik ve seslerin sınırlarını zorlayan müzisyenleri, müziği teknoloji ile buluşturmak isteyen girişimcileri, girişimci adaylarını, mühendisleri, yazılımcıları, tasarımcıları, hayal edebilen iş geliştiricileri, profesyonelleri ve öğrencileri kısaca müzik ile ilgili herkesi bir araya getirecek bir Hackathon serisi. 

 

 

 

Benzerlerinden farklı olarak müzik teknolojilerinde sadece kod odaklı olmaksızın, her ayın teması ile uyumlu donanım desteği de sağlanarak, fikir gruplarının hızlı prototipleme yapmalarına da destek olmakta. 

Katılım ve donanım desteği ÜCRETSİZ olmakla birlikte, alanında değerli uzmanlar(müzik teknolojileri, iş geliştirme, elektronik/mekanik, yazılım vb) ile tanışma fırsatı da sunmakta. Ayrıca fikir gruplarından devam etmek isteyenler için kuluçka desteği ve ortak çalışma alan ofis tahsisi ödüllerinin yanında, minik sürprizler de yer almaktadır. 

 

  

  

26 Mayıs’ta Miksaj Teknolojileri çatısı altında odaklanacak fikirler için bir araya gelen ekiplere, jüride New School ve İzmir Ekononmi Üniversitesi Dijital Medya ve Sinema Bölümü'nden Aras Özgün, İncir Reçeli ve Kiraz Mevsimi film müziklerinden tanıdığımız Engin Bayrak ve Aziz İmamoğlu eşlik ediyor olacaklar. Mentorlar arasında; Yiğitcan Şener (botart.co), Oğuz Yetkin (Dallas Makerspace/Nailtronics), Soner Sezgin (İzmir Hackerspace), Serkan İçer (botart.co), Mustafa Tunalı (Müzisyen), Aysun Demirdöğen (NüvEGE Kuluçka Merkezi), Yiğit Eygi (Eygi Sound), Burak Ataş (Marven Mastering), Mümin Kalınkaya (Arduino Eğitmeni) ve Kerem Taner (Start CNC)’in yer aldığı etkinlikte yer almak için kaydolmak yeterli! 

 

 

 

Yer: Originn Ortak Çalışma Alanı https://goo.gl/GLTSzA 

Saat: 09:30 – 18:30 

Kayıt Linki: https://goo.gl/gJCvDr 

Detaylı Bilgi: https://www.hackomusic.com/