R
GIRIŞ
TR
EN

Urlalı Şampiyon Motokrosçu: İbrahim Ercansungur

#SPOR
Gülay Güler
4 May 2018

Motosiklet ile küçük yaşlarda tanışmasına rağmen İbrahim Ercansungur yarışlara 25 yaşında başlayabilmiş. Şu an 30 yaşında olan sporcu, kariyerine üç Türkiye Enduro Motocross Şampiyonluğu sığdırmış. Bu sporda öncü ve sponsor bulmanın zorluklarını vurgulayan Ercansungur şampiyonlukları kendi çabası ve imkanlarıyla kazanmış. İzmir’in Urla ilçesinde doğayla iç içe yaşamasını fırsata dönüştürerek düzenli antrenman yapan Ercansungur aynı zamanda offroad tutkunu ve bu tutkusunu iş hayatına taşımış. Urla sanayide offroad araçların modifkasyonlarını yaptıkları, arazi koşullarına hazırladıkları bir dükkanları var.  Şartlar elverse ve sponsor desteği alabilse sadece sporla ilgilenmek istediğini söyleyen sporcu extrem sporlarının gelişebilmesi için yönetimlere, yöneticilere ve en önemlisi medyaya çok iş düştüğünü vurguluyor.  İbrahim Ercansungur ile başarılarını ve hayallerini konuştuk…

 

 

 Kaynak: İbrahim Ercansungur

 

Motor tutkun ne zaman ve nasıl başladı?  

Ailede iki teker tutkusu olunca çok erken yaşta merak başlıyor. Bazı aileler iki tekeri tehlikeli buluyor, çok şükür benim ailem böyle bir aile değil. Çocukluğum Urla'da bisikletin tepesinde geçti. Urla beş yılda çok ciddi bir gelişim gösterdi. Çocukluğumda Urla daha kasaba gibiydi. İlk kez motosikletle 96 yılında babamın motosikleti kaçırarak tanıştım. (Gülüşmeler) Babamın evde olmamasını fırsat bilip abim ile motoru kaçırdık. Evimiz Bin Konutlar'daydı oradan stadyuma indik. İlk şeref turunu, o kaçırdığı için, abim attı. Sıra bana geldi yedi yaşındayım boy yok abim arkadan tuttu ben gaz verdim. O zamanlar babamı inanılmaz izliyordum. Genelde teknik beceri gerektiren şeyleri izleme metodu ile öğrenirim. Bir bindim, üç tur, beş tur… durmuyorum. Abim "dur" diyor durmuyorum. Yedi yıllık hayatımın en özgür anıydı. Hiç unutmam o anı. Babadan da korkuyoruz. Her şey mükemmeldi ama motoru aynı şekilde yerine koymamız gerekiyordu. O yaşta, o akılla motoru milimi milimine aynı yere koymayı başardık ama benzin koymayı akıl edememişiz. Sonuçta baba bu, gelir gelmez "Motoru kim kaçırdı" diye sordu. İlk okul ve orta okulda normal motosikletleri kullanmaya başladım. 2000 yılında vitesli motosiklet statüsüne atladım. 13 yaşındayım, babam izin vermiyor, bir sene sadece izlettirdi. 14 yaşımda iş yerine giderken ilk kez motoru verdi. İlk binerken "Bir şey diyecek misin?" diye sordum. "Hayır, bugüne kadar ne gördüysen o." dedi. Ben tabii biner binmez fırrr diye gittim. "Tamam, sen iyi izlemişsin." dedi. O günden sonra daha çok binmeye başladım. 2004 yılına kadar babamın desteğiyle kendimi geliştirdim. 17 yaşımda hemen ehliyetimi aldım. Lisedeydim ehliyetimi gösteriyorum herkese. O ehliyeti göstermek bana çok karizmatik bir hareket gibi geliyordu. A2 sonuçta bir ehliyet ama motor ehliyeti ve kimse bilmiyor.  

 

 

 Kaynak: İbrahim Ercansungur 

 

İlk yarışlara ne zaman başladın?  

Şu an 30 yaşındayım yarış hayatım 25 yaşında başladı. Keşke 12 yaşında başlasaydım bu spora. Yurt dışında 5 yaşında başlanıyor. Ben kendi maddi imkanlarımla bu spora gönül verip kendimi geliştirdim. 2005'te başlasaydım çok farklı olabilirdi. Ben 2012'de başlayabildim. Bu tür ekstrem sporlara sponsor bulmak ve bu sporlarda öncü bulmak çok zor. Urla'dayım nasıl öncü bulacağım. Bu işin öncüsü Urla'da ben oldum. Bu işi nasıl yapacağım. Video izleyerek başladım. İzleyerek kendimi geliştirmeye çalışıyorum bir yandan üniversiteye gidiyorum. Ben otomotiv öğretmenliği okudum. KPSS olmadı, öğretmen olamadım. 2012 yılında mezun oldum. 2013 yılında babam motorla bir trafik kazası geçirdi. Hem sıkıştırma hem kaçma var işin içinde. Kaza olduğu zaman askerdeydim, dönünce tekrar KPSS'ye girerim diye düşünürken her şey allak bullak oldu. Bizim oto servis dükkanımız var. Abim tek kalınca beni çağırdı. Aynı zamanda offroad tutkunuyuz. Hobimizi iş alanına dönüştürelim dedik. Offroad araçların modifkasyonlarını yapıyoruz, arazi koşullarına hazırlıyoruz.  Okuldan aldığım teknik bilgi, babadan aldığımız pratik bilgi, abim de elektronikçi elektrik bilgisi vardı. Bu işe girdik beş yıldır güzel işler çıkarıyoruz. İlk üç yıl sıkıldık ama şimdi gayet keyifliyiz.  

 

Urla'da offroad kültürü yaygın mı peki?  

Bizle birlikte çıta atladı, diyebilirim. Bu iş, temelinde tamir ve bakıma bakıyor. Çoğu tamirci "Büyük araçlardan anlamıyorum." diyor, kafa yormuyor. "Emek harcamadan havadan nasıl para kazanabilirim." ona bakıyorlar. Ben bu iş için emek harcıyorum, eve gelip videoları izliyorum, kendimi geliştiriyorum. Kimse kafama çip takmadı sonuçta. (Gülüşmeler)  İnsanlar şehir hayatından kaçıyor. Urla'ya yoğun bir göç var. "Bir arazi alayım dağın başında bir de arazi aracım olsun, gidip geleyim" istiyorlar. 

 

 

 Kaynak: İbrahim Ercansungur 

 

Motosiklet eğitimi vermeyi düşünür müsün?  

Eğitim vermeye başladım. Şimdi üç öğrencim var. Geçenlerde bensiz çıkmış öğrencilerim, biri kaburgalarını kırmış.  

 

Eyvah! Bu işin çok riskleri var, güvenlik için neler yapılmalı?  

Aslında full korumayla çıkıyoruz. Kaskımız, eldivenlerimiz, montumuz her şeyimiz özel. Gerçekten Robocop gibi çıkıyoruz. (Gülüşmeler)  Extrem sporlarda risk kaçınılmaz. Sıfır hata diye bir şey yok maalesef. Enduro motor sporunda hız yapılmaz. Düzgün düşmeyi öğretiyorum. Ekim ayından beri motosiklet çalışmalarıma başladım. Derslere de başladım. Çocuk öğrencilerim de olacak. Motosiklette yaş üç beş yaşına kadar inebiliyor.  

 


 Kaynak: İbrahim Ercansungur

 

Gerçekten mi? Ben o yaşta bisiklete bile binemiyordum.  

İşte ben o yaşta iki tekerlekli bisiklete biniyordum. (Gülüşmeler)  Şimdiki çocuklar çok şanslı. Bu sporda maddi desteğin yanında manevi destek de lazım. Bunlar olmadan olmuyor. 2015 - 2018 yılları arasında döviz kurlarının sıçrayışı otomatikman alım gücünü etkiledi. Ekstrem sporlarda her ekipman döviz ile alınıyor. Yarış motorları 10 000 Euro'dan başlıyor. Ucuz bir spor değil.  Ben Enduro Motocross sınıfında yarışıyorum. Racing'e göre daha ucuz. Racing'de antrenman yapmak için dahi para veriyorsun. Ben Urla'dayım ve benin parkurum doğa.   

 

 Doğada olmak tehlikeli olmuyor mu?  

Hayır, kullandığım parkurlar daha önceden keşfettiğim parkurlar. Bir de bizde hız olayı yok. Enduro'nun kelime anlamı dayanıklılıktır. Hem sporcu hem motor dayanıklı olmak zorunda. Doğaya karşı hem makinenin hem vücudumuzun gücünü kullanıyoruz. Süratimiz 50- 60 km'yi geçmiyor. Haftada bir pazar günleri çalışıyorum ve ders veriyorum. Onun dışında kondisyon çalışıyorum. Bizim spor için kondisyon çok önemli.   

 

   

 Kaynak: İbrahim Ercansungur

 

Bu spora yeni başlamak isteyenlere neler söylemek istersin?  

Hangi ilde olursa olsunlar bu sporu yapan öncü insanlar yoksa video izlemelerini tavsiye ederim ama eğitim almak kesinlikle şart. Daha sonra videolarla pratik yaparak kendilerini geliştirebilirler.  

 

Bu sporda kilo önemli mi?  

Her sporda olduğu gibi bu sporda da kilo önemli ama bu sporu yapan 130 kiloluk abilerimiz de var. Önemli olan gönül vermek. Kilo az olunca motorun üzerinde daha rahat hareket edebiliyoruz. Arazide giderken oturarak değil ayakta dengede gideriz. Kondisyon yaparak kas şişirmemiz değil kaslarımızı esnetmemiz lazım. Aynı zamanda kardio ve nefes de çalışmak gerekiyor çünkü uzun yarışlara da katılıyoruz. Olay sadece gaza bas, yürü değil.   

   

Madalyalarınızdan bahsetsek biraz.  

 2012- 2018 yılları arasında üç sezon yarıştım. Üçünde de Türkiye şampiyonluğu elde ettim. Türkiye Enduro Şampiyonası'nda 2014-15 yıllarında profesyonel sınıf olan A klasmanında yarıştım. 2012'de ilk girdiğim yarış B sınıfıydı yani amatör sınıfta şampiyonluk elde etmiştim. Amatör sınıfta şampiyonluk elde ettikten sonra sizi direk A klasmanına sokuyorlar. Kupalar, madalyonlar…. Hangi birini saysam. Mahalli, uluslararası birçok yarışa katıldım. En keyiflilerinden biri 2015 yılında Düzce Kaynaşlı'daki Doğu Avrupa Ekstrem Şampiyonası oldu. NTV canlı yayın yapmıştı. 12 yabancı arasından sıyrılan tek Türk bendim ve üçüncülük elde ettim. Türk bayrağını dalgalandırdım.   

 

 Kaynak: İbrahim Ercansungur 

 

Motora bindiğimde her şeyi unutuyorum, o an motorla tek bir vücut oluyoruz   

   

Ata binmek gibi mi?  

Ben zaten motoruma demir atım diyorum. İnanılmaz keyif alıyorum. Keşke tek işim bu olsa.  

 

Türkiye şartlarında bu mümkün mü peki?  

Değil ama bizde motora binmek hala serserilik olarak algılanıyor. Bu algı kırılsa bizden ne şampiyonlar çıkar ve sponsorluklar artar. Yöneticilere, iş adamlarına çok iş düşüyor aslında. Ama Türkiye'de vizyon sahibi yönetici az bulunuyor. Sponsor olmayınca kendi imkanlarımızla yapmak zorunda kalıyoruz. Bu sporda iyi yerlere gelebilmek için yurt dışına açılmak gerekiyor. Yurt dışında dereceler almak gerekiyor. Görünebilirlik sıkıntımız var. Canlı yayınlar çok önemli. Canlı yayınlarla sponsorlukların artacağını düşünüyorum. Yaptığımız spor, amatör spor olarak geçiyor. Amatör sporda sponsorluğun yüzde yüzü vergiden düşüyor. Bu kadar avantajlı olmasına rağmen görünür olmadığı için sponsorluğa uzak bakılıyor. Gelişeceğini düşünüyorum ama ne kadar süre alır, bir şey diyemiyorum.   

 

 
  Kaynak: İbrahim Ercansungur

 

O zaman buradan sponsor olmak isteyenlere sesleniyoruz.   

Tabii sesleniyoruz. Sponsorluklar hem sporu hem sporcuyu ayağa kaldıracaklar. Spor aynı zamanda turizm de demektir. Turizm de ülkenin geleceğidir.   

   

Urla'da yarış parkuru var mı?  

Evet Urla'da bir yarış parkurumuz var hatta Türkiye'nin ilk kurulu tesisidir: Titus Feronia Doğa ve Motor Sporları Kulübü. İlk başlarda tamamen etkinliklere dayalı bir parkur olan tesis bünyesine restoran bölümlerini de ekleyince kulüp biraz arka planda kaldı ve 2005 yılından beri ulusal etkinlikler yapan kulüpte son günlerde şampiyonalar azalmaya başladı. Tabii ki bunda yerek yönetimlerin de etkisi var diye düşünüyorum.

 

Daha önce sponsorluk alabildin mi?   

2015 yılında bana Kastamonu Belediyesi sponsor olmuştu. 2015 yılı benim için güzel anılarla ve buruk anılarla geçti. Kastamonu Belediyesi yerine Urla veya İzmir Belediyesi'nin bana sponsor olmasını çok isterdim. Buraya göçen bir insan da değilim. Benim dedelerimin dedeleri bile Urlalı.   

 

   

 Kaynak: İbrahim Ercansungur

 

Kastamonu Belediyesi seni nasıl buldu?  

Kastamonu'da Doğu Avrupa Şampiyonası oldu. Şampiyonanın tanıtım sporcusu olmuştum. Çok çamurlu bir etaptı, ilk etabı bitirdim, çamur içinde yere uzanmışım, "Sayın Vekilim, Sayın Valim" gibi sesleri duyunca bir an toparlanmaya başladım, yattığım yerden kalktım. "Oğlum sen sporcusun, yat dinlen, kalkma." dediler. Jilet gibi takım elbiseleriyle beni çamur içinde kucaklayıp sevgilerini gösterdiler. Ben bunu hiç unutamam. Oradaki sporcuya saygıyı Urla'da hiç görmedim. Belediyelere sporcuya teşvik kapsamında ödenekler veriliyor. Meclise dilekçeler gönderdik ama olumsuz cevap aldık.  "Aaa bu İbrahim iki defa dilekçe verdi, gelsin, bir tanışalım" da denmedi. Beni de üzen konu bu oldu. Sonuçta bu konuda mütevazılık yapamam ben Urla'nın bir değeriyim. Canlı yayınlara çıkmışım, röportajlar vermişim, Urla demişim. Bir sporcuya bunların yapılmaması lazım. Sporcu küçük yerlerin tanınmasında büyük bir etkendir.  

   

Önümüzdeki günlerde yarışlara katılacak mısın?  

2015 yılına kadar sakatlanmadan önce bütün yarışlara katıldım. Bu sezon üç seneden sonra ilk kez yarışlara katılacağım. Destek ve sponsorlara göre hepsine katılırım, katılamam. Şimdilik bir şey diyemiyorum. Yarışlara katılmanın çok maliyeti var. Yol masrafı, yakıt, konaklama... bunlar ciddi bir masraf var.  

   

Bir gününüz nasıl geçiyor?  

İşe gidiyorum. Hafta içi bir iki gün öğrencilerimle buluşup İskele Berlins'de yarışları izliyoruz. Yağcılar'da Çınaraltı Kahvaltı Solonu var, orayı çok seviyoruz. Motorla parkur yaptığımız zaman genellikle orada mola veriyoruz. Doğanın içinde olunca daha çok rahat hissediyoruz. İşten eve erken gelmeye çalışıp spor yapıyorum. 40 dakika kürek çekiyorum sonra bosu topu ile denge çalışıyorum. Kas şişirmek değil de kasları esnetmek adına çalışmalar yapıyorum.  

   

Yarışlara birinci olmayı hayal ederek mı katılıyorsun. Hayal kurmanın yararlarını hissediyor musun?  

Her yarışa "bu sefer de kürsüde olacağım" diye başlıyorum.  

 

  

 Kaynak: İbrahim Ercansungur 

 

Gelecek planların, hayallerin neler?  

Türkiye Endro Şampiyonası'nda üç yıl birincilik kazandım. Artık sponsor desteği ile yarışlara katılmak istiyorum. Teknik detayları, maddi durumları düşünmek istemiyorum sadece yarışı kazanmayı düşünmek istiyorum. Antreman için daha fazla gün ayırmak istiyorum. Öğrencilerimi de yarışlara sokmak istiyorum, onlara öncü olmak istiyorum. Türkiye'nin farklı yerlerine motorumla gidip o anları anı defterime eklemek istiyorum. Söyleşilerin olduğu, eğitimlerin verildiği motor kampları düzenlemek istiyorum.  

Bu sporun daha ileriye gidebilmesi, sporcularımızın yurt dışında bayrağımızı temsil edebilmesi için öncelikle yaptığımız spora, sonra sporcuya destek olacak yönetiminlerin, yöneticilerin ve bence en önemlisi medyanın bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor.  

  

Son olarak neler söylemek istersiniz?  

Sevmeden hiçbir spor yapılmaz ama ben herkese iki tekeri tavsiye ederim. Gerçek özgürlük iki tekerdedir. Enduro motosikletini sadece sürüş gibi görmesinler gerçek bir spordur. Doğa ile iç içe keyifli sürüşler, keyifli arkadaşlıklar sizleri bekliyor.

Spor turizmin geleceğidir, her kapıyı turizm açacaktır.    

 

  

  Kaynak: İbrahim Ercansungur

 

Benzer yazılar
#SANAT
Kardelen Uysal
19 Jun 2019
#TARIHI YAPI
Tarih sevenleri şöyle alalım Otuzbeşlik ailesi olarak İzmir'd eki antik kentleri ve açık hava müzelerini listeledik Haydi durmayın İzmir in antik doku...
Zeynep Öztürk
17 Jun 2019
#TIYATRO
#KONSER
Bu hafta İzmir'd e gidilebilecek en iyi etkinlikleri derledik Can sıkıntısına son veriyoruz Tepekule Açıkhava Sineması Günleri her pazartesi salı çarş...
Can Sue
16 Jun 2019
#KAMP
Üzerinizi yıldızların örttüğü ağaçların denizin kokusuyla uyuyup uyanabileceğiniz denize girebileceğiniz muhteşem kamp alanları var İzmir’d e Nerede o...
Kardelen Uysal
15 Jun 2019
#CAFE
Siyah dondurma ya da içecek gördüğümüzde ilk aklımıza gelen gıda boyası oluyor ki bu çok normal Alsancak ta bulunan Wavy ön yargılarımızı yıkmamızı sa...
Zeynep Öztürk
15 Jun 2019
#HEDIYELIK EŞYA
Çocukluğumuzdan itibaren kahramanımız olan babalarımız için naçizane bir hediye listesi düzenledik Ne alsak ne kadar sevsek az Bir gülümsesek onlara y...
Seçil Şeker
13 Jun 2019
#BEACH CLUB
Deniz kum güneş ve eğlence merkezi olan Çeşme'd e birçok beach club bulunmakta Hem denizin hem eğlencenin tadını çıkarmak isteyenler için Çeşme nin en...
Gülay Güler
13 Jun 2019
#KITABEVI
#KITAP
#CAFE
Alaçatı nın hareketli hayatına bir kitap kafe molası vermek ister misiniz Sizin için harika bir keşfimiz var Alaçatı ya hoş geldiniz Sizi biraz yakınd...
Seçil Şeker
12 Jun 2019
#RESIM
Fotoğrafta sanatçının eserinin fotoğrafı mevcut Eserde ikiye bölünmüş bir daire var Dairenin içinde sarı turuncu kırmızı renkli noktalar beyaz font üz...
Kardelen Uysal
11 Jun 2019
#KONSER
Bu hafta İzmir'd e gidilebilecek en iyi etkinlikleri derledik Can sıkıntısına son veriyoruz Selda Bağcan 7 Haziran günü Musicorium Alaçatı Sahne de se...
Can Sue
9 Jun 2019
#KONSER
Şehrin ritmi içinde bir perküsyon üstadı Hamdi Akatay bütün projelerini Hamdi Akatay in The City adı altında topladı Şehirdeki ritmleri caz ve klasik ...
Can Sue
9 Jun 2019
#SAHIL
Şirin bir beldemiz olan Foça Eski Foça ve Yeni Foça olmak üzere iki kısımdan oluşmakta Eski Foça nın mimari yapısı çok hoştur Taş evleri kalesi yel de...
Gülay Güler
9 Jun 2019
#OTEL
Ege balıkları roka Rum mezeleri ile rakı keyfi sürmek isterseniz adresiniz Foça dır Kendine has bir havasıyla Foça gittiğinize asla pişman olmayacağın...
Zeynep Öztürk
8 Jun 2019
#GEZI
Masallara inanır mısınız peki ya efsanelere Bir rivayete göre Eski Foça da nerede olduğu bilinmeyen bir taş vardır ve Karataş olarak anılır Her kim ki...
Zeren Tuğçe Erbil
8 Jun 2019
#OTEL
Karaburun Mordoğan ın sahilleri öyle temiz denizi öyle mavi ki anlatılmaz yaşanır Suyu ne sıcak ne soğuk adeta gel bana diyor Karaburun da nerede deni...
Zeynep Öztürk
7 Jun 2019
#GEZI
Keşfedilmesine ramak kalmış bir yerden bahsedeceğiz bugün sizlere Bir kere gittiğinizde sizi kendisine aşık edecek olan bu yer Karaburun Denizinin yeş...
Zeynep Öztürk
7 Jun 2019
#YÜZME
Karaburun dantel gibi işlenmiş irili ufaklı birbirinden bakir koylara sahip Karaburun un yolları virajlı ama bu sizi korkutmasın inanın her viraj eşsi...
Gülay Güler
7 Jun 2019
#CAFE
Kış geldi diye Alaçatı’d an vazgeçecek değiliz Minik hafta sonu kaçamaklarınızda bir kahve içip kırk yıl hatır alın diye sizlere Alaçatı nın kahve dur...
Seçil Şeker
6 Jun 2019
#YEMEK
Dondurma denince aklımda da kalbimde de akan sular duruyor Hatta donuyor ve koca bir top dondurmaya dönüşüveriyor Şimdi Hepsini mi denedin yok artık d...
Seçil Şeker
6 Jun 2019
#OTEL
İzmir Seferihisar Türkiye nin ilk Citta Slow u yani Sakin Şehri Bu ünvanı 2009 yılında almış Peki nereden alınıyor bu unvan derseniz açıklayayım Bu un...
Zeynep Öztürk
5 Jun 2019
#SAHIL
Ülkemizde slow city sakin şehir unvanına sahip olan ilk ilçemiz Seferihisar a hafta sonu rahatlıkla gidebilirsiniz Sakin bir tatil geçirmek isteyenler...
Gülay Güler
5 Jun 2019
#GEZI
#YEMEK
Seferihisar a bir kere gidip Bana yetti buralar diyen henüz görülmedi Bir giden bir daha gidiyor sakinliğine alışan beyaz yakalılığı bırakıp buraya ye...
Seçil Şeker
5 Jun 2019
#SAHIL
İzmir merkezden denize girebileceğiniz en yakın ilçe Urla dır Hoop merkezden yarım saatte Urla dasınız Kalabak sahilinden Balıklıova sahillerine kadar...
Gülay Güler
4 Jun 2019
#YEMEK
Kahvaltı Türk kültüründe hatırı sayılır bir yere sahip Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı özellikle pazar günleri bir başka önemseriz Bu keyifli pa...
Bensu Tekin
3 Jun 2019
#GEZI
Huzurun adresi Urla da kuş sesleriyle uyanırsınız Urla rüzgarı ile de meşhurdur İzmir cayır cayır yanarken Urla püfür püfür esmektedir En güzel zeytin...
Gülay Güler
3 Jun 2019
#KONSER
Bayram haftasında konserlere doymaya hazır mısınız Kenan Doğulu'd an Selda Bağcan a Gülşen'd en Yıldız Tilbe ye uzanan gecelerde bağıra bağıra şarkı s...
Can Sue
2 Jun 2019
#OTEL
Ah ne güzeldir Çeşme şimdi Çeşme planınız varsa ve nerede kalacağım diye kara kara düşünüyorsanız bu liste tam size göre Bayram tatilinde Çeşme kaçama...
Zeynep Öztürk
2 Jun 2019
#KAMP
Şehir ahalisi apartman çocukları için betondan kurtulmanın egzoz dolmuş ciğerleri stresten pelteleşmiş zihinleri iyileştirmenin en iyi yolu doğaya kaç...
Gülay Güler
1 Jun 2019
#SAHIL
Tatil başladı Çeşme'd e hangi plajlarda serinlesem diye düşünüp duruyor musun Sana bu konuda yardımcı olabilmek için bu serinletici listeyi düzenledik...
Gülay Güler
1 Jun 2019
#SPOR
Suyu sevin ve sizi değiştirmesine izin verin diyor Gizem Çalışkan Gizem Çalışkan kim mi Kendisi 1988 doğumlu Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edeb...
Zeynep Öztürk
31 May 2019
#OPERA
Kaynak İzmir Devlet Opera ve Balesi Operadan Müzikale Unutulmayan Melodiler 13 Haziran da Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu nda İzmir Devlet Opera...
Can Sue
31 May 2019
#SANAT
Tobav Tiyatro Opera Bale Çalışanları Vakfı Amacı sanatı sevdirmek ve yaygınlaştırmak olan Tobav SANATA EVET mottosuyla eğitim kursları sergiler ustalı...
Gülay Güler
30 May 2019
#GEZI
Yaz aylarının vazgeçilmezi kış aylarının huzur merkezi Çeşme her türden aktivite olanakları ile sıkça tercih edilen beldelerimizden biri Yumuşak havas...
Beste Ayaz
30 May 2019
#FESTIVAL
#KONSER
#SERGI
Bu hafta İzmir'd e yazın gelişini kutlayan etkinlikler var Evde oturmayın kendinizi dışarı atın 27 Mayıs Pazartesi 18 Karşıyaka Çiçek Festivali Saat 1...
Can Sue
27 May 2019
#RESTORAN
Zira İzmir rahattır Bir masa rakı balık dost sohbeti İzmirli nin yaşam tarzıdır Meltem esintisi anason kokusu bizi mutlu etmeye yeter de artar Hal böy...
Gülay Güler
26 May 2019
,
Başa Dön
Giriş yaparak
Gizlilik Politikası
,
Kullanım Koşulları
ve
Çerez Politikası
’nı kabul etmiş olursunuz.
(